Ve kterém týdnu jste byly na NT screeningu v 1. trim.?

vodvarkova
29. kvě 2013

Mohu se zeptat v kterem tydnu jste byli na odberu krve a nebo ho mate planovany?
Skoro vsude pisou ze nejlepsi je odber v 10+0 az 11+6....
Me sestricka objednala na 12+4. Je to pozde?
Poradte prosim.

kommarova
29. kvě 2013

Ahoj, já jsem měla odběr krve v 10+3 a na UTZ jdu 12+6. Sestřička by snad měla vědět, co dělá 🙂

mariiianka
29. kvě 2013

@vodvarkova já myslím,že pozdě není.Já jdu 12+0,takže klid a žádný stres,to miminku nesvědčí 😉

ivular
29. kvě 2013

Biochem. screening krve optimálně v 11+0, NT test optimálně v 12+3. Jaký je povolený rozptyl na ten odběr krve, to nevím. Asi nezbývá nic jiného, než spoléhat, že sestřička ví co dělá - jak píše Kommarova.

speedygon
29. kvě 2013

@vodvarkova záleží taky, kdy máš jít na UTZ...ten má být nejpozději ve 13.tt...

vodvarkova
autor
29. kvě 2013

Tak mi to nedalo a volala jsem sestricce na gyndu, budou mi delat odber krve i ultrazvuk v jeden den a to v tom 12+4. Ze prej muj doktor ma certifikat na provadeni toho ultrazvuku. A ze prej ta krev je mozna nabrat az do 13+6 kdykoliv, ze oni se orientuji datem NT screninngu podle toho ultrazvuku pac je tam dulezite to stari plodu... Tak me sestricka uklidnila ze je vse snad jak ma... 🙂)

ivular
29. kvě 2013

@vodvarkova Aha, takže Ti výsledek celého NT testu sdělí až dodatečně? Jelikož ten biochem. rozbor pár dní trvá a jeho výsledky (spolu s šíjovým projasněním a dalšími) jsou vstupními daty pro výpočet toho rizika.

l.u.c.i.e
29. kvě 2013

@vodvarkova, já jsem na I. screaningu byla ve 13+1, chodí se do 13+6.

di_
29. kvě 2013

Logicky by měl být rozptyl mezi odběrem krve a UTZ při screeningu co nejmenší, aby porovnávaná data byla ze stejného období.

ivular
29. kvě 2013

@di_ Budiž mi odpuštěno, jestli se pletu, ale mám pocit, že takhle to právě není. Že ty testy rizika jsou právě dimenzovány na ten cca 10 denní odstup.

maximka33
29. kvě 2013

byla jsem na krvi v 11tt a ultrazvuk ve 14tt. hlavně ať to není ve stejný den..

terezakub
29. kvě 2013

Já jsem teď v 6 měsíci a na NT jsem byla ve 12 +6 a ten den mi dělali i UTZ a večer jsem měla výsledky na netu. Objednávali mě podle prvního dne poslední mens. tak jsem to dál neřešila 🙂

kvakuska
29. kvě 2013

Tady je to docela pěkně rozepsané: http://www.prediko.cz/polak/?art=74&m_id=72&p_i...

vodvarkova
autor
30. kvě 2013

@ivular většina dobrých center dělá odběr a ultrazvuk ve stejný den..

vodvarkova
autor
30. kvě 2013

@ivular a odpoledne sdělují výsledky...

vodvarkova
autor
30. kvě 2013

@kvakuska nu oni někde uváději tyhle rozpytyly a někde píšou že se to dělá od 11 do 14 týdnu... prej je důležitý ten termín toho ultrazvuku... náběr krev kdykoliv od 10+0 - 13+6

ivular
30. kvě 2013

@vodvarkova Asi nemá smysl to dlouze rozebírat, když už máš tedy jasno 😉
Každopádně, z informací, které jsem zjišťovala, když tohle pro mě bylo relevantní, plyne něco jiného 😉 A sice, že svého maxima dosahuje hladina beta podjednotky hCG z krve matky kolem 9. - 11. týdne těhotenství, proto je vhodné provést odběr právě v tomto období.
Byla bych proto opatrná na prohlášení typu "většina dobrých center" a zvažovala, jestli prohlášení typu VÝSLEDEK SCREENINGU MÁTE NA NAŠEM PRACOVIŠTI JEŠTĚ TÝŽ DEN nejsou spíše marketingovým tahem 😉

vodvarkova
autor
30. kvě 2013

@ivular ono všude uváději jiné termíny píšeš 9-11 týden... to je tedy 8+0 až 10+6... a někde zasejc přímo píšou že náběry dělané pod 10+0 jsou k ničemu... sama se v tom nevyznám co je tedy dobře a co je tedy správně... každopádně v centrech dělají náběry a ultrazvuk ve stejný den.... většinu žen naberou gynekologové dřív a s výsledky jdou do centra už jen na ultrazvuk ale je to jen tím že většina gynekologů nemá licenci na provádění ultarzvuku při NT screnningu... mám štěstí, že můj lékař licenci má a tak mohu jít na odběr i ultrazvuk zároven a do centra se objednávat nemusím... tak věřím že když je můj gynekolog jeden z nejlěpších ve městě a má licenci na provádění NT screningu že je vše v pořádku.... Byla jsem z toho dokonce tak na švestku že jsem volala setřiččce jestli je tedy vše v uplném pořádku s mým termínem a ubezpečila mě že je... tak mi nezbyde něž věřit... Jelikož se informace na internetu rozcházejí nezbyde mi než veřit....

ivular
30. kvě 2013

@vodvarkova Já si taky myslím, že rozdíl cca dvou nebo tří týdnů v odběru krve už nebude tak velký, aby významněji ovlivnil výsledné riziko.
Ještě k těm licencím - vím, že nejdřív existovaly vyloženě seznamy lékařů, kteří tuto licenci vlastní, protože jich bylo opravdu jen pár. Teď už se snad ty seznamy ani neaktualizují, jelikož o ni pochopitelně (úspěšně) usiluje stále více lékařů.
V každé případě věřím tomu, že tvůj lékař dělá všechno jak má a hlavně, že následně bude riziko minimální! 😉

lujdicka
20. črc 2013

@vodvarkova Ahojky, ja jsem byla v 10+4 na krvi a na ultrazvuk jdu v 11+6, ale to zrejme jen proto, ze moje MUDr. ma pak dva tydny dovolenou, takze mi ho udela radeji drive nez pozdeji 🙂

monikabie
20. črc 2013

http://www.naseporodnice.cz/prvotrimestralni-sc... Tady to máte podrobně rozepsaní od kdy do kdy krecv a od kdy do kdy utz a screening🙂

prcek91
20. črc 2013

mě brali krev v 10t.t. a na UZ jsem byla až ve 14t.t... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru