Velký ultrazvuk ve FN Ostrava. Jak to probíhalo?

andryskam
22. zář 2011

30. 9. jsem objednaná na velký ultrazvuk do Fakultní nemocnice v Ostravě. Chtěla jsem se zeptat, zda tam některá z vás byla a jak to probíhalo. Dále jestli může jít manžel se mnou a zda se dá ultrazvuk nahrát na CD, DVD.
Díky moc za odpovědi. Mějte se hezky a přeji příjemné těhulkování 🙂

svatule
22. zář 2011

@andryskam byla jsem tam dohromady na třech utz, první ve 12tt na screening, pak ve 20tt a pak na komerční se záznamem. Pokud jdeš na vyšetření, z něj se dá udělat pouze fotka, stávala 50kč, nevím, zda se to změnilo. Pokud budeš mít zájem o nahrání DVD objednají tě mimo toto vyšetření, většinou na pátek dopoledne, pak se platí 500 kč za cca 10 min záznam. Screening ve 12tt je pak za cenu 850 kč. Mám zkušenost, že jsem vždy docela dlouho čekala, třeba i 2 hodiny, naštěstí to tam je příjemné prostředí, akorát doporučuji vzít si s sebou pití a svačinu, nelze tam dokoupit 🙂

andryskam
autor
22. zář 2011

Já jdu na ten ve 20tt. A mohl být manžel přítomen u toho vyšetření? Má doktorka není moc pro, aby byl manžel u ultrazvuku, kdyz mi ho dělá. Tak bych byla moc ráda, kdyby mohl být alespoň tam a viděl by mimíska.
A určitě budeme mít zájem o nahrání na DVD, tak se tam potom poptám 🙂

svatule
23. zář 2011

@andryskam jj, dokonce tam vítají doprovod-manžel, babička, prostě někdo, není tam s tím problém, na to dvd se poptej, vím, že to dělají okolo 25 tt, prý to jde nejlíp vidět, to ti ale určitě řeknou 🙂

andryskam
autor
23. zář 2011

Tak to je super, už se moc s manželem těšíme 🙂 Snad se konečně i ukáže, co to je, protože mimísek se asi stydí a pořád to nechce prozradit 😀
Ještě jednou moc díky a přeji příjemné těhulkování 😉

andelka
23. zář 2011

My jsme byli na FN jen na screening, u obou těhotenství, pokaždé byl se mnou manžel. Poprvé jsme čekali 20minut, podruhé 10minut. Dole u ambulance jsou nějaké automaty, na kafe a tak.
Na velký utz jsem byla normálně u svého gyndr. Ale na echo srdíčka zase na FN a to bylo super. A udělali mi tam i fotečky, dokonce zadarmo (u NT se platilo 50kč), potvrdili že je to kluk a pěkně to vyfotili 🙂

svatule
23. zář 2011

@andelka to závidím, že jsi čekala tak krátce, já, když jsem tam byla v tom 12tt tak jsem tam strávila celé dopoledne, dolů na kávu jsem nemohla, protože jsem nevěděla, kdy mě zavolají na řadu, teď už tam snad funguje hlášení pomocí čísel, kdy to jde vidět i dole, tak uvidíme, jsem objednaná na 24.10. na screening, tak snad to bude lepší 😉

andelka
23. zář 2011

@svatule no my jsme byli poprvé objednaní nějak po 11h, takže měli nějaký skluz. Ale podruhé jsme šli v 7.40, takže to bylo v pohodě. chvíli jsme čekali, pak vyšli ti co byli před náma, pak sestra, vzala si ode mně dokumenty, chvíli jsme čekali a šlo se. Ono záleží jak dobře je to vidět, někdy se musí mimčo šťouchat, někdy to měření trvá, někdy něco musí vysvětlovat...nebo do toho vleze něco neočekávaného, dělá to sice několik lékařů, ale kdoví přesně kolik, jestli když je potřeba jinde ho může někdo zastoupit (u nás byl popré Dr a podruhé doktorka).
A číslo jsme opravdu dostali 🙂 Jo a platí se to předem, u sekretářky a s potvrzením se jde nahoru na ten utz.

svatule
23. zář 2011

@andelka jj, určitě to je o tom, jak na tom jsou miminka a taky maminky, já taky tajně doufám, že teď to bude rychlejší, jsem objednaná už na 7:20 🙂 To je taky novinka, ta platba předem, co, minule jsem platila až nahoře u sestřičky, tak super, že vím, jako ono je to jedno, ale člověk pak není překvapený 😉

andelka
23. zář 2011

@svatule tak to bude v poho, začínají myslím v 7h, tak není moc kde nabrat velký skluz 🙂
No my jsme tam nebyli moc dopředu, a čekala jsem ještě v čekárně dole, než mi sestra na ambulanci dá papíry a pak mi i řekla, že ještě musím k sekretářce to zaplatit a pozor hlásit předem že chcete fotku, i jak dojdete na ten utz. Tak jsme nahoru přišli přesně v 7.40 😅

andryskam
autor
29. zář 2011

Ahojky, my jsme objednaní až na 13:30, tak snad tam nebudeme dlouho čekat. Alespoň teď vím, že mám hlásit předem, že chceme fotku (to jsem taky netušila). Díky moc za odpovědi a moc se těšíme na zítřek 🙂

aaadus
29. zář 2011

@andelka Kači platí se předem? Když jsem se tam objednávala schválně jsem se na to sestřičky ptala a ta mi řekla, že se platí až potom 😕 A měli jste sebou i Danyho?

andelka
29. zář 2011

@aaadus na odběr jo, na utz ho hlídala mamka doma. Platí se předem, napřed si vyzvedneš doklady v příjmové ambulaci a pak to jdeš zaplatit k sekretářce, dá ti doklad a s tím vším jdeš nahoru na utz.
@andryskam i ta fotka se platí předem, už jak to bduete platit tak řeknete že budete chtít fotku a pak hlásit hned při příchodu a kdyžtak se ještě připomenout Dr.
Celkem to s fotkou dělá 900kč.

aaadus
29. zář 2011

@andelka děkuji za info. Tentokrát jde se mnou i R. a bereme i Románka, tak uvidím jestli ho brát dovnitř nebo ne. Ono totiž strašně rád všechno komentuje 😀

andelka
29. zář 2011

@aaadus no na doběry jsme šli všichni, kluci čekali v čekárně. Ale na utz šel se mnou manžel, seděl zas vedle mě a držel mě za ruku..to nevím kam bychom dali Danyho, by jim tam z toho udělal kůlničku na dříví 😅

aaadus
29. zář 2011

@andelka za zkoušku nic nedáme, přinejhorším půjdou čekat ven. Jsem objednaná hned na ráno, takže by malý nemusel být nevrlý z čekání

andelka
29. zář 2011

@aaadus třeba bude zaskočený z nového prostředí, je tam docela tma, aby bylo všechno vidět...a bude to v poho. Danyho bychom akorát naháněli od odpadkového koše k počítači sestřičky 😀 a nebyl by klid.
A kdy jdete? To ráno je super, že by se němělo moc čekat. 🙂

aaadus
29. zář 2011

@andelka teď v pondělí jdu na krev a na UTZ 17.10.

andelka
29. zář 2011

@aaadus tak to budu držet palce 🙂

aaadus
29. zář 2011

@andelka děkuji. Snažím se na to nemyslet, netěšit, nebát se. Už chodíš plavat?

andelka
29. zář 2011

@aaadus bereš to neutrálně, to je dobře. Určitě to bude v pořádku a pak si odechneš.
Nene, ještě ne. Příští týden bych se tam chtěla zajít poptat a kdyžtak koupit permanentku. 🙂

aaadus
29. zář 2011

@andelka pak dej vědět, jestli to pořád vede Gabka. Ta byla super, k jiné by se mi moc nechtělo

andelka
29. zář 2011

@aaadus kdyby to vedla jiná, tak bych zkusila jedno cvičení a permošku koupila pozdějc.Též doufám že bude Gabka 🙂

kamculenka
10. dub 2013

Obnovim diskuzi... jdeme sice az 24.5. Ale stejne me zajima... jak Jak doktoři jsou tam v pohode? Nemaji blbe řeči? Mam si taky adi radsi vzit neco delsiho at tam nelitam s holou prdeli co? Jdeme na ten prvotrimestralni. No sice uz budu ve 2. Trimestru no ale co uz.

lluucc
29. bře 2016

Ahoj, nevím jestli špatně čtu, nebo sem se mýlila, ale velký UTZ ve 20. týdnu se platí? Nebo jen fotky? A kdy se odebírá krev k tomuhle vyšetření? V 16tt mám jít na odběry ale prý se to bude ještě nějak zpětně porovnávat s tím prvotrimestrálním, ale nevím jestli se bude odebírat hned i k tomu UTZ ve 20tt, nebo to až tam, později? Děkuju 🙂

ema1984
6. dub 2016

Neplati, jen fotka. Krev se neodebira. Ted ti ji budou odebirat zrejme na tripple test, ale pozor, jsou casto falesne pozitivni☹

lluucc
7. dub 2016

@ema1984 Dekuju za info. Tripple testy mi pry delat nebudou, tak nevim na co mi budou brat tu krev...

cenerentolabell
19. črc 2017

Ahoj, kam na spolehlivý screening v Ostravě?? díky

mana5595
31. říj 2017

@cenerentolabell ahoj tak co? Kam jste na ten screening šla? Já se mám teď na to objednat a nevím kam :( je to důležité vyšetření nechci to zanedbat. Děkuju za odpověď

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cenerentolabell
16. lis 2017

@mana5595 v Ostravě je celkem plno možností, já se rozhodla pro Fifejdy a vše ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru