Vrozené vývojové vady. Vyšly vám?

talls
26. zář 2008

Ahoj holky,
chci se jen zeptat, zda někomu z vás vyšly u miminka vrozené vývojové vady...co konkrétně, jak jste to řešily, zda to vyvrátila či potvrdila amniocentéza....příp. když se mimi narodilo, byla diagnoza potvrzena, nebo vyvrácena...
My právě řešíme toto....byli jsme s mimi na genetickém UZ v 19+5 a vše se jevilo absolutně OK...jen placenta níž...tak si mne doktor pozval za 6 neděl na kontrolu...ve 25+2.
No a tam našel u mimi zvětšené postranní komory mozku (limit je do 1 cm, my měli 11,5 mm)...pozval si mne na další UZ do nemocnice, kde na to koukal i docent Calda (velká kapacita) a též se mu to nezdálo...tak mne poslali na magnetickou rezonanci, aby se pokusili najít středové mozkové struktury, které mají v mozku být. Ani na MR je nenašli, výsledek s rozporuplným závěrem...tato vrozená vývojová vada, když tedy chybí ty středový struktury se nazývá ageneze corpus callosum...Teď jsme po odběru pupečníkové krve a plodové vody a čekáme na výsledky karyotypu a chromozomů....bohužel i když tyto vyjdou dobře, nemáme vyhráno...
Máte s tímto některá zkušenost, stalo se někomu, že ve 20 tt bylo vše OK a pak náhodně byl zjištěn probém???
Jinak my měli doposud všechno naprosto v pořádku, jak screening v 1, trimestru, tak tripple testy...
Diky za každou zkušenost...

zuzka3112
25. kvě 2018

@sjsjsjsj paní Daifalah je kapacita... Zprvu jsem ji nerozuměla ani slovo, ale jakmile si predvolala doktorku, která mi zkopala vyšetření, nastal srumec atd...

denisska
7. čer 2018

@sjsjsjsj držím palce, moje Sia ma zvětšené komory corpus calosum ma ale štíhlé, měla nějakou cystu a já nevím co vše ještě, ma téměř 11m a úplně v pořádku, je jen hypotonicka, tak v pohybu pomalejší a nosí brylky, což je vlastně nic🙂, bude dobre, určitě :-*

sjsjsjsj
7. čer 2018

@denisska dekuji za podporu. At se Vam se Siuškiz daří. Hezky den.

asaive
14. čer 2018

@talls Ahoj talls, verim, ze tykani nevadi. Rada bych se Te zeptala, jak se vam dari a co Tobisek, jak prospiva. Jsem ve 22 tt a pred tydnem nam na utz nasli castecnou ACC a dilataci mozk. komor 10 mm. Dle dostupnych informaci a lekaru je vse nejiste a ja uprimne vidim vse velmi cerne. Ted cekame na vysledky plodove vody, coz na nalezu stejne nic nemeni. Nedokazeme si predstavit, ze bychom zabili nase detatko, kdyz muze byt naprosto v poradku. Ale cetla jsem nekde prispevek pani, ktera je ve skupine ACC a udajne nezna nikoho, kdo by nemel nejake potize. Predem dekuji za Tvou odpoved! Iveta

sjsjsjsj
14. čer 2018

@asaive ahojky. Sice nejsem talls, ale tsky k tomu mam co rict...nase Acc nevideli vubec, komurky jsme meli az ku 13mm. Pritomnost / nepritomnost Acc prokaze magneticka rezonance...take me pripravovali na potrat. Ale MR potvrdila, ze Acc je,ikdyz na UTZ nebylo videt. Amnio vyslo s normalnim nalezem. Ted jsem 32tt a jedna komurka se zpravila a druha se jeste do porodu proste MUSI zpravit. Preji i dobre vysledky tobe!!!!!!! Pevne nervy

asaive
15. čer 2018

@sjsjsjsj Ahoj, dekuji moc za Tvou zpravu! Muzu se Te jeste zeptat, ve kterem tt jsi byla na magneticke rezonanci? Diky moc a preji pohodovy zbytek tehotenstvi a at jste zdravi!

sjsjsjsj
16. čer 2018

@asaive jeste jednou ahoj. Nejdriv mi hned odebralu plodovku zacatek 23t. Na MR me objednali hned ten den, volno meli az za 5 dni... Koncil mi 22t a a na vysledky jsem cekala vic jak tyden...nejhorsi dny plne stresu a beznadehe...procitala jsem plno stranek o teto VVV. Pak jsem se pripravovala psychicky na nejhorsi mozne varianty. Tebe nikdo na MR neposlal?

asaive
18. čer 2018

@sjsjsjsj Ahoj, diky moc za odpoved. No, zatim ne, pry je brzy. A to jsem byla i u prof. Caldy. Dnes zavolam panu doktorovi a pozadam ho, ja zase nechci, aby bylo pozde. Mej se pohodove!

sjsjsjsj
18. čer 2018

@asaive Brzy? tak pokud bys na ukončení nešla, ať by byl výsledek jakýkoliv, tak bych nešla ani na MR. Ale to záleží na tobě, já kdybych si nebyla jistá, tak chci vyzkoušet vše a rozhodla bych se až dle výsledků ( já jít na ukončení nechtěla, ale byla jsem tak vyhukaná, že jsem raději veškeré vyšetření podstoupila a jsem ráda - stres z nevědomosti odpadl). Ale předpokládám, že už jsi tak 23tt, tak už máš na rozmyšlenou jen týden ...

denisska
28. čer 2018

Holky, já byla na mr 3x v tehotenstvi. Taky komory, štíhlé corpus calosum, cysta.... plodovka v pořádku, genetika, krev taky.... malá ma 11m, a žádný problém zatím, a ani nebude, věřím, ma jen brylky, ty stejně teď nenosí, sundava je😀, nález úplně stejný jako v tehotenstvi. Na mr byla i ona. Den po porodu

sjsjsjsj
28. čer 2018

@asaive ahoj. Tak co?

sjsjsjsj
28. čer 2018

@denisska to jsem rada, ze nema zadny problem a brylky jsou to nejmensi!!!!!

asaive
29. čer 2018

@sjsjsjsj Ahoj, promin za prodlevu. Na MR jsem byla tuto stredu a vysledky byly behem par hodin. A take jsem byla na dalsi utz kontrole. A vysledky z MR i utz: prostornejsi postranni mozkove komory, nejasny nalez v okcipitalni (zadni cast) oblasti cc. Zadne zhorseni. Plodova voda v poradku. A my proste verime, ze to bude dobre. Myslim, ze na MR jeste pudju, ale az tak kolem toho 30 tt. Jak se Ti (vam) dari?

sjsjsjsj
29. čer 2018

@asaive ja tykam, tykej prosim taky 😉. Zatim zadne zmeny, zadne jine problemy nemam...take verim, ze Simon bude oukej. Ja furt pracuju a na zle veci nemyslim!!!! Teda snazim se

denisska
26. črc 2018

@sjsjsjsj
@asaive určitě budou 😍věřím s vámi i moji malé, taky jsem byla na poslední mr kolem 30tt;)

asaive
14. srp 2018

@sjsjsjsj Ahoj po delsi dobe, doufam, ze se Tobe i malemu dari dobre. A neni malicky uz na svete? 😊Take verim, ze bude vse v poradku. Zitra jdu zase na kontrolni utz. At se vse dari!

asaive
14. srp 2018

@denisska Denisko, dekuji moc za podporu! Obavy mam stale, ale verim nasemu detatku. Doufam, ze se mate s malickou skvele. Bryle jsou to nejmensi. A cvicite Vojtovku ci neco podobneho? Uzivejte leta! 😊

sjsjsjsj
14. srp 2018

@asaive ahojky...dekuji za optani...malemu se nechce na svet ...uz 4 dny prenasim s uzavrena jsem na 10 zapadu. A jak se dari tobe?

asaive
15. srp 2018

@sjsjsjsj Jee, je mu v brisku dobre. 😊 Ja jsem s prvnim prckem prenasela 10 dni. Neboj, on ten spravny cas nastane. Ja jdu dnes na dalsi utz kontrolu a jinak se citim fajn.

janabene251
8. lis 2018

Ahoj holky, taky se k vám přidávám ve 20tt malemu zjistili rozšířené komory 9.1mm. Dnes 21tt jsem byla na kontrole a hodnoty přední komory 8.6 a zadní do 12mm. Jinak je prý vše v pořádku. Zítra mi budou brát krev a příští týden jdu na další utz, kde se bude řešit co a jak. Upřímně mám z toho strach a vůbec nevím jak to dopadne...

sjsjsjsj
9. lis 2018

@janabene251 havne bud vklidu, urcite dopadne vse v poradku 😉

janabene251
9. lis 2018

@sjsjsjsj děkuji uvidím ve středu jedeme na další měření

sjsjsjsj
10. lis 2018

@janabene251 dej vedet...budna Vas myslet

janabene251
10. lis 2018

@sjsjsjsj děkuji 😉

ev82
7. led 2021

Ahoj holky, prosím o radu, možná i trochu povzbuzení. Dnes jsem byla na prvotrimestralnim screeningu, který mi byl doporučen vzhledem k věku(38). Jsem 12+2 podle PM, a 12+6 podle usg. Dle hodnot z usg mi vyšlo riziko downova sy 1:9. Nemám ještě výsledky krve,ale jistě mě nemine odběr plodové vody. Samozřejmě teď myšlenky směřují tím nejhorším směrem. Mate některá zkušenost s tímto poměrem rizika,popr potvrzeným DS? Děkuji

sjsjsjsj
8. led 2021

@ev82 děti s Ds jsou nejhodnější a nejvdecnejsi děti na světě, toto riziko je to nejmenší zlo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru