Vyšetření na cukrovku, jaké máte zkušenosti?

izaticha
18. srp 2013

Ahoj holky, čeká mě vyšetření na cukrovku, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti... od někoho slyším, že to byl děs a z druhé strany mi zase říkají pohoda.. poraďte prosím...

daniela1983
18. srp 2013

nesla som nan lebo ho povazujem za zbytocne pokial nie je nejak predpoklad

snowvwhite
18. srp 2013

napoprvé mizerný - to byl roztok s vodou a večer před tím jsme s manželem snědli velkou studentskou pečeť - dopadl pozitivě ☹
napodruhé celkem bez potíží - po přestěhování jiná laboratoř, kde se testuje rostokem do černého čaje a navíc mají lehátko, kam se můžeš natáhnout;
jinak tam strávíš skoro 2 hodiny - odběr před, pak po hodině a po dvou hodinách - chce to něco ke čtení 🙂
a chutná to jako hodně přeslazená vodu / čaj - jestli máš ráda sladký, bude to spíš v pohodě

terkaz
18. srp 2013

Maminky prosim, neposlouchejte reci typu, nesla jsem, je to zbytecne nejsem rizikova apod. V tomto pripade to bohuzel neni smerodatne. Napr. ja nejsem ani v jednom rizikova a presto jsem u jednoho tehu mela...
Neni to tak hrozne, aby se to nedalo vydrzet.

monihart
18. srp 2013

Taky jsem nevěděla, co od toho čekat. Někteří strašili, že je to příšerný. Navíc mě tam ani doktorka ani nechtěla poslat, tak jsem si říkala, kašlu na to. Ale pak jsem mluvila se známým gynekologem a ten mi to rozmluvil. Říkal, že by to neriskoval, tak jsem tam naklusala. Není to nic strašného, nechápu, co na tom někdo má. Prostě vypiješ hodně sladký nápoj, ale na zblití to není. Pokud jíš sladké, zvládneš to v pohodě. Jen je otrava tam tak dlouho sedět.

mm_mm
18. srp 2013

Vypít se to dá úplně bez problémů. Děsný je tam potom čekat.

lrg
18. srp 2013

V pohodě, měli to skvěle vychlazené 🙂 Bydlíme kousek od laboratoře, takže mě tam manžel vzal a jeli jsme si na ty dvě hoďky zdřímnout domů. Ale taky jsem z toho měla nervy, spíš z těch odběrů, špatně je snáším. Ale těhotenství mě nějak zocelilo 🙂

hofka1
18. srp 2013

mě dovolili citron, takže to bylo jak přeslazená citronáda. I lehce zapít vodou, takže se ta chuť i spláchla. Taky to člověk nepije na ex, ale nějakou dobu, cca 10 minut, na to má🙂

elana
18. srp 2013

@izaticha vzala jsem si s sebou vymačkanou šťávu z citronu, nalila do kelímku s glukózou a vypila to úplně v pohodě...je to ekl, ale hlavně tím, jak je toho prostě tak po ránu a nalačno moc 😒 Co se chuti týče, tak s trochou dobré vůle to s tím citronem připomínalo hodně hustý a přeslazený Sprite...takže dalo se. Výsledky to nezkresluje, to je prokázané (na rozdíl třeba od žvýkaček). PS: radši si s sebou vezmi nějakou sladkou tyčinku (Margot aspol.). Jak jsem si myslela, že se nebudu na sladký moct ani podívat, tak jsem po těch 2h měla tak prudkou hypoglykémii, že jsem skoro nedošla domů. Tam jsem se teda dovlekla, sežrala půl sklenice! (fakt) Nutelly, zalezla do postele a vyspala se z toho.

dzejnab
19. srp 2013

jídlo s sebou - můžeš se sice najíst až pak, ale je to dlouhé. Jídlo, které mám připravené, že se do něj zakousnu hned, jak vylezu ze dveří, to mě uklidňovalo. 🙂 Stejně tak připravené pití - v mém přípedě vyhrál nejbližší automat a fanta 🙂 Já na své testy jela do špitálu 20km autem - úplně sama. Dneska už vím, že to byla pěkná blbost. Bez doprovodu ani ránu. Mě po testech bylo strašně zle, motala jsem se a myslela, že nedojedu. No jo, blbá frajerka, všechno zvládnu sama.
Na zbytek dne si nic neplánuj, budeš napoužitelná

izaticha
autor
19. srp 2013

Holky všem vám moc děkuji 🙂 teď už tam půjdu v pohodě 🙂

zamilovanadonej
19. srp 2013

@izaticha byla jsem na tom až letos u druhého těhotenství. Hodinu a půl jsem roztok v sobě udržela, bylo mi šíleně, ale pak už jsem to nevydržela a vyzvracela ho. Takže pokud budu ještě někdy těhu, test na cukrovku odmítnu, fuj. 😝 😅 😉 Jinak u mě nebyl ten roztok ani tak sladký jako kyselý, fuj, a sestra mě honila abych ho vypila myslím do dvou minut.

olusenka
19. srp 2013

@izaticha u prvního těh. jsem si do toho nalila šťávu z půlky citronu (tajně, ale smí se to) a vypila v pohodě. U druhého jsem šťávu zapomněla doma v lednici, takže jsem to vypila jen tak. A šlo to, a to nesladím, takže nejsem na moc sladké věci zvyklá. Bylo to jako hodně přeslazený čaj. 2 hodiny jsem pak nesměla ani pít ani jíst, to docela šlo, otrava byla ale 2 hodiny tam sedět do dalšího odběru. Pak jsem jela domů a tam se najedla. Za pár hodin se mi udělalo docela divně a slabo, a to jak u prvního těhotenství i u druhého, co si pamatuju. Ale trvalo to jen chvíli. Jinak dobrý.

favofrenki
19. srp 2013

U prvního dítka mi roztok nalily do mnou přineseného hořkého černého čaje, přišlo mi to strašně kyselý ale udržela jsem to. Teď u druhého už to do čaje nedávali, takže jsem to musela vypít neředěný, ale kupodivu to bylo dobrý, jako přeslazenej a překyselenej Sprite. Nechávalo to jen štiplavou pachuť takže jsem si párkrát lokla vody a v pohodě.

anina32
19. srp 2013

U prvního před deseti lety mě tam neposlali, tenkrát na to chodily jen kdo byl rizikový. Teď u druhýho mi nabrali krev na lačno a už mi ani nedali nic pít protože už z tý první krve prokázali cukrovku. Vyfasovala jsem pak glukometr, musela jsem držet dietu, pravidelně si měřit a chodit na dia kontroly. Poslední měsíc jsem si dokonce musela 3 krát denně píchat inzulín a nakonec mi porod vyvolávali hned na první termín. Naštěstí je malej úplně v pořádku, cukrovku nemá a já po porodu už taky ne😉 Díky tomu že se mě to týkalo jsem si o těhotenský cukrovce i hodně nastudovala a opravdu nepodceňujte nikdo to riziko a na ten test jděte. Pokud to někdo odmítne ohrožuje nejen sebe ale i to miminko. Při nekompenzovaný cukrovce hrozí u dítěte problémy se srdíčkem, o komplikacích při porodu nemluvě. Hodně lidí si myslí že při kontrolách u gynekologa by se stejně cukrovka poznala z moči, ale není to tak, já neměla nikdy v moči cukr a stejně jsem skončila na inzulínu.

selverin
23. srp 2013

Ahojky, já jsem byla před 2.týdny a žádná hrůza 🙂 na lačno jsem ráno sjela do nemocnice, vzali mi krev přednostně (před všema ostatníma pacientama - důchodci atd) 🙂 a dali mi vypít velký hrnek té glukozy nebo čeho to ( půlka byla čistá voda a pak dvě odměrky velké toho sladkého blivajzku) ze začátku mi to přišlo jako přeslazený čas, ale dalo mi to celkem fušku to vypít. pak jsem hodinu čekala na další odběr a sem tam jsem si nebyla jistá, jestli to v sobě udržím, ale pak tu druhou hodinku už to bylo v pohodě... sestřička mi dala během té první hodinky vodu na propláchnutí pusy, říkala, že to povolují jen těhotným, páč kdybych to vyblinkala, tak mi musí dát napít znovu.... hodnoty prvního odběru mi řekly sestry, když mi odebíraly druhou krev a hodnoty toho druhého mi řekly při posledním odběru a pro výsledky posledního a celkového jsem jela druhý den ráno. Nejméně příjemné na tom asi byly ty dvě hodiny na tvrdé lavici a to, že malou takový přísun cukru asi dost rozdováděl, protože mi víc než hodinu tancovalo celé bříško s pěknýma kopačkama do měchýře 😀

elastiq
28. říj 2013

Měla jsem podobnou zkušenost, dá se to zvládnout, nepít moc rychle, aby se nezvedl žaludek, ale zase ne moc pomalu, protože potom má člověk pocit, že to množství nevypije, chvilku potom mi bylo mírně nevolno, ale potom už vše v pořádku, v době čekání jsem se šla dokonce projít, nedaleko, protože doporučují, aby se těhotné moc nevzdalovaly, kdyby jim nebylo dobře

lucyanek
20. únor 2014

Byla jste na tom některá v Brně na Obilňáku? Jdu na to zítra. Ještě nikdy jsem tam nebyla, vůbec nevím kam tam mám jít 😖. A ještě jeden dotaz - po vypití se čeká v čekárně nebo na to mají nějakou spešl místnost nebo můžu i odejít? Díky 🙂

madlamme
20. únor 2014

nebylo to nic strašného. jedin fakt nepodceňovat tu možnou nevolnost potom.
já jsem myslela, že pak ještě půjdu do práce a chtěla jsem jen skočit do pár obchodů. za necelou hodinku mi ale bylo TAK zle, že jsem zapadla do nejbližší kavárny a dala si sladký koktejl a palačinku. od omdlení mě asi dělily sekundy. pak jsem se bála sama domů, tak jsem volala přítelr. ale oklepala jsem se a bylo to v poho.
takže doporučuju sváču, doprovod a domů.

rioko
21. únor 2014

Mě to taky nepřišlo nic tak strašného jak někdo popisuje, je spoustu horších a nepříjemnějších vyšetření a vykašlat se na to je podle mě nezodpovědnost vůči sobě i miminku, protože prokázaná cukrovka je třeba pak řešit. A že k tmou nemá někdo dispozice je blbost, kolik maminek to i přesto nakonec mělo...Já byla poprvé a jdu i podruhé

jinajana
27. únor 2014

Moje zkušenost - vypít se to dalo, asi tak jako nějaká hodně sladká limonáda, u nás je spíš kyselý než sladký, 2 hodiny v čekárně taky pohoda, protože jsme pokecaly s jinou maminkou, špatně mi nebylo ani potom, dala jsem si housku se salámem a zbytek dne jsem fungovala naprosto normálně.

vashaa
27. únor 2014

Já se toho testu bála, když všichni popisovali, jaký to je hnus. Musím ale říct, že to byla naprostá pohoda. Přišlo mi, jako bych pila oslazený sprite. Vypila jsem to snad skoro na ex, že se na mě všichni dívali, jestli jsem normální 😀. Daleko horší byl pro mne ten odběr krve, v nemocnici nám krev brali 3x. Bohužel mám špatné žíly, takže mne napíchavali 4x a to už jsem sebou málem sekla, protože nesnáším stříkačky ☹

rojko
22. srp 2019

Dobrý den chtěla bych se zeptat mám krátký čípek a mam narizeny klid na lůžku. Ale mám jít na vyšetření na cukrovku. Nechcu tam práve sedět 3 hodky a něco podcenit. Co byste mi poradili mám to riskout nebo to radši odmítnout. A do kolikateho týdne se to dělá ty odběry? Děkuji za případnou odpoved

sikkacirek
22. srp 2019

@rojko zavolej si přímo do té laboratoře, nebo kam půjdeš, já mám extrémní problémy s nízkým tlakem, takže mě tam ráno vezl manžel a doslova mě dotáhnul k nim nahoru a hodinu tam se mnou byl, úplně jsem se motala jak jsem nic nemohla jíst, a protože tam o tom věděli, tak mě tam nechali ležet na lůžku ze začátku, po tom vypití nápoje už to bylo lepší a mohla jsem být v čekárně, kde jsem si naféra lehla na ty jejich lavice (vzala jsem si polštářek) a po každém odběru jsem chvilku ležela u sestřiček, abych sebou nešlehla. Podle mě se s nima můžeš domluvit, aby tě někde nechali ležet 🙂....a určo tam jdi! není to nic hroznýho a lepší než ohrozit prcka...dělá se to myslim do 28 týdne 🙂

rojko
23. srp 2019

Děkuji za odpověď vcil jsem ve 26+1 příští čtvrtek jidu na kontrolu takže 27+0 a to bych se potom objednala na tu cukrovku. Pokud se to dělá ještě v 28 týdnu tak bych měla na to ještě 14 dní takže snad to stihnu. Chcu počkat až co mne řekne doktorka jesi už to mám v pořádku. Unas se totiž nedá kde lehnout takže nechcu riskovat předčasný porod a ohrozit miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru