Vyšetření NT - plus, jak jste byly spokojené?

bimmka
3. dub 2012

Ahoj všem, hledám odpověď na možnost vyšetření N - plus v 1.trimestru, zajímalo by mě, jak moc byl u vás test citlivý a jak moc i pravdivý, tudíž jestli má smysl na něj vůbec chodit, nebo to bude jen takové no možná má vývojovou vadu, možná nemá. Děkuji moc za názor

pampeliska1
3. dub 2012

@bimmka žádné neinvazivní vyšetření (kromě rozboru plodové vody) ti neřekne, že mimi má/nemá vývojovou vadu (a i z plodovky se nezjistí všechny možné vzácné vady, protože nejsou cíleně vyšetřeny, takže jistotu nemáš vlastně nikdy). Ne nadarmo se to jmenuje screening, tzn. slouží to jako "síto", které pak určí jestli je třeba dál dovyšetřovat nebo jestli je pravděpodobnost postižení nízká a tudíž není třeba dál vyšetřovat.
Záleží to na každém a každý se musí rozhodnout sám, nedá se v tomto moc radit. Ale co teda můžu poradit - pokud se pro vyšetření rozhodneš, tak běž na pracoviště, které má pro tato vyšetření certifikaci - a to jak certifikovaný sonografista, tak certifikovaná laboratoř, aby výsledky byly opravdu podložené. Jedná se o certifikaci společnosti Fetal Medicine Foundation London.

anitram18
3. dub 2012

Rozhodně spolehlivější než triply...takže má určitě cenu 😉 já jsem neváhala...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru