Vyšetření NT PMS. Byly jste na tom?

AHOJ HOLKY,DOKTORKA MĚ ŘEKLA,ŽE EXISTUJE NĚJAKÉ NOVÉ VYŠETŘENÍ NT PMS A STOJÍ 1400KČ. CHCI SE ZEPTAT JESTLI JSTE NĚKTERÁ NA TOM BYLA(12TT) JESTLI TO STOJÍ ZA TY PENÍZE,O CO JDE? DĚKUJI
schnucki
4. srp 2010
@petamaskova to PMS mi nic nerika,ale NT vysetreni se dela proto aby se zjistilo jestli miminko neni postizene ... existujou i tabulky v jakym veku je jaka sance a tak ....
ja jsem na tom byla, jak pises ve 12tt a rozhodne nelitujeme penez ... 🙂
evaje
4. srp 2010
Já taky byla v 11tt. Teda jestli je to to vyšetření, kdy se vylučuje dawnův sy, tak to stojí za to. Je to s 90% úspěšností .Kdežto když dělají v 16tt koplexní, tak tam je jen 70%. čili se pak v případě nejasností přihlíží k těm prvotrimestriálním výsledkům. Já být zase těhu, tak jdu zase. Ale bacha jde jen o dawna a ne o rozšířené vady, to je jen to v 16tt. Jo a jde o krevní odběr a ultrazvuk.
madelen
4. srp 2010
Já na tom taky byla ve 13tt, výsledek jsem měla pozitivní díky hodnotám v krvi, UZ byl dobrý, takže jsem pak šla na amnio a triplům už jsem se vyhula.
ankava
5. srp 2010
ahoj, tento prvotrimestrální screening se dneska už podstupuje skoro běžně, je to screening na odhalení vývojových vad a dělá se cca ve 12-14 týdnu- krev a UTZ. Já na něm byla ve 14 týdnu, vše bylo OK. Pak mi nedopadly triple testy, takže jsem stejně šla na plodovku, ale ta dopadla taky OK. A k tomu placení- zatím je to nadst. výkon, ale pokud na tento screening dostaneš doporučení od lékaře, tak ho zaplatí pojišťovna. Já neplatila nic. Rozhodně bych ho podstoupila i za cenu placení.

Začni psát odpověď...

Odešli