Vyšetření srdce plodu. Co probíhá?

alcakv
27. kvě 2009

ahoj holky, ráda bych se zeptala těch,které tím prošly,co probíhá při vyšetření srdce plodu ? Jsem po amniocentéze, dopadla dobře,čeká nás vyšetření srdce plodu,nevím co si pod tím představit? Děkuji moc

d_dee
19. led 2015

@zabzulka teď zrovna nemám možnost volat, tak jsem tam psala e-mail. Snad se někdo ozve.

nikousek1
19. led 2015

@zabzulka tak jsem se teda objednala do FNO a tam mají nejbližší termín 27.1. takže jdu asi tam. A myslíš, že bych mohla na 2 stejná vyšetření?

zabzulka
19. led 2015

@nikousek1 jít na to dvakrát je zbytečné, v těch Vítkovicích nemáš ani jisté, že Ti to vyšetření udělá? tak jsem to aspoň pochopila. Já jsem dostala doporučení právě na toho Chovančáka (nevím, asi patlu jméno) a ten bylo moc fajn, bylo to profesionální, detailní vyšetření, všechno vysvětlil, byla jsem moc spokojená.

nikousek1
20. led 2015

@zabzulka No v těch Vítkovicích to jisté není, takže půjdu do FNO. Jo, jmenuje se Chovančík :D

nikousek1
20. led 2015

@zabzulka a je pravda, že ty fotografie tam dávají zadara?

marciiik23
10. říj 2016

A vzal si někdo z vás na ten ultrazvuk tatínka? Může se to vůbec? 🙂

pavlapavlapavlapavla
10. říj 2016

@marciiik23 my byli oba 😊

marciiik23
10. říj 2016

Protože na to vyšetření jdu dneska a chci aby se i přítel podíval 🙂

comandowoman
20. pro 2016

Ahoj holky..taky jdu do FNO na kardio miminka...posila me tam dr s tim,ze ona na utz nevidi vse,jak by mela a pry pro jistotu..uz minulou poradnu mi delala utz snad 40min. A neco se ji nezdalo ..mate nekdo podobnou zkusenost?nebo proc tam posilaji vas?

dzogobela
20. pro 2016

@comandowoman my byli, protoze manzel ma vrozenou srdecni vadu. Ale bylo to fajn, mnohem lepsi uktrzvuk nez ma doktorka, tak jsme aspon videli vse 🙂 a doktor i zkontroloval vse a potvrdil nam pohlavi 🙂

crown
20. pro 2016

@comandowoman Gyn.ordinace kam chodím na to posílá všechny těhule bez rozdílu,mají v Ově i svoje centrum,kam jim dochází dětský kardiolog,takže to omrkl,i když žádnou srdeční genetickou zátěž nemáme.Dostala jsem zprávu a ujištění,že má srdíčko v pořádku.

deminka20
2. led 2017

Ahoj. Dnes jsem se objednávala na echo srdce plodu a sestra mě objednala na nějakou orientační část, kde se sejde více těhotných, o vyšetření prý nejde. Dost mě to zarazilo, jsem podruhé těhotná a u prvního jsem prostě šla hned na vyšetření na srdce, žádné další návštěvy navíc. Máte s tím některá zkušenost? Objednaná jsem do fakultky v Ostravě.

absintka19
2. led 2017

@crown jojo, potrebuji si to vykazat a nechat proplatit na pojistovnu 🙂

crown
2. led 2017

@absintka19 To mi je jedno,to je jejich boj,pro mě jen další ujištění o zdravotním stavu prcka navíc...zrovna srdíčko není žádná banalita🙂

absintka19
2. led 2017

@crown to jo 🙂 kdo by nebyl rad 🙂

rasputin
15. lis 2017
Uživatel rasputin je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rasputin.

mě dělala doktorka v 19 týdnu klasicky velký ultrazvuk s měřením a tak a ve 20t jsem šla na to echo. V podstatě je to taky ultrazvuk ale doktor se zaměřuje cíleně na srdíčko. Je to otázka pár minut, přijdeš, lehneš, projede ti bříško, změří tlukot srdíčka a hotovo. Byla jsem v Ostravě na Fakultce. Moje doktorka tam posílá každou maminu, alespoň co vím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru