Vyšetření těhotenské cukrovky, co když čaj vyzvracím?

ajurka
24. říj 2013

ahoj chtela bych se zeptat k tomu vysetreni cukrovky. Vetsinou po ranu kdyz se nenajim tak mi je spatne a dokonce zvracim. Co kdyz po tom co vypiju ten caj to vyzvracim? To bych musela jit znovu? Nebo jak to je? 😕

blahova_andrea
24. říj 2013

@ajurka není to čaj, ale příšerně sladký jakoby sirup. já měla problém to polknout (nejsem na sladké a taky nejsem zvyklá vypít tolik tekutin naráz), ale přežít se to dá. jen mě stresoval ten časový limit ☹ ale myslím, že kdyby jsi to vyzvracela, tak prostě musíš jít znovu. když to nemáš celé v sobě, když nedodržíš čas a všechno, tak to neukáže to, co by mělo a je to k ničemu.

ratatooy
24. říj 2013

no asi znovu nebo mužeš test odmítnout není povinný ale nebyla by jsi jedina co by se z toho pozvracela
skus si dát aspon ráno čaj

blahova_andrea
24. říj 2013

@ratatooy a co se vlastně všechno může dít dál, když to by žena odmítla? je fakt, že jsem si říkala, že druhé bych možná brala, ale ten test bych znovu absolvovat nechtěla 😀

janiju
24. říj 2013

Já myslím, že tento test rozhodně nezvládnu, mám odpor ke všemu sladkému, tekutiny - pokud je to víc než 1dcl - okamžitě letí.
Neexistuje nějaká jiná varianta tohoto testu ???

ratatooy
24. říj 2013

@janiju nic jineho bohužel není

ratatooy
24. říj 2013

@blahova_andrea no co se muže dít jedině to že bude mít nezjištěnou těhu cukrovku,která muže byt i silná a následně to muže byt ohrožení pro miminko jako poškození mozku,ja ji u prvniho mela ted sem se tak tak udržela na hranici,další věc byla že u cukrovky muže dítě být větší a je třeba rodit cisařem i kvuli možnému glykem,šoku

ajurka
autor
24. říj 2013

@blahova_andrea
@ratatooy Mě právě sestřička při objednání řekla, že si mám sebou donést 1/2l černého neslazeného čaje

ratatooy
24. říj 2013

@blahova_andrea ale vetšinou je to v poho dá se to zvládnout na dietě a mimčo je v pořádku

ratatooy
24. říj 2013

@ajurka třeba aby jsis to smíchala ale to potom toho budeš mít skoro litr kterej musiš naráz vypít a nebo na zapití

ratatooy
24. říj 2013

ja sem an tom u prvního byla v létě takže sem to slupla jak malinu jakou sem měla žízen ale ted to bylo taky horší

ajurka
autor
24. říj 2013

no uvidím jak dopadnu 😖

ratatooy
24. říj 2013

ale musela sem se ted smát když tam na me čekal manža s malym a ja sem se ksichtila a malej mami co je nechutná ti to?

blahova_andrea
24. říj 2013

@ratatooy hmmm, tak macíka jsem měla i bez cukrovky, ale je fakt, že poškození mozku bych riskovat nechtěla

blahova_andrea
24. říj 2013

@ajurka tak to se máš, to ti tím sirupem asi osladí ten čaj 😉 já to měla jen rozmíchaný ve vodě, takže pro mě fakt děs. s tím černým čajem by to asi bylo snesitelnější.

llluckaaa
24. říj 2013

@ajurka Pokud glukózu vyzvracíš (a glukóza může být ve vodě i v čaji, záleží co která laborka preferuje), test nemá smysl a měla bys ho opakovat. Test samozřejmě není povinný a můžeš ho odmítnout. Ale podle mě to není dobrý nápad (leda bys teda s odmítnutím testu držela celou dobu dobrovolně dia dietu a měřila si glykémie).

ratatooy
24. říj 2013

@blahova_andrea no a ted si vem že s cukrovkou by mohl mít klidne i o kilo víc

ratatooy
24. říj 2013

@ajurka jo vlastne ono se to michalo s vodou tak oni ti to daji do čaje asi to bude lepší mě teda víc než že je to sladký vadila ta příchut jak černyho rybízu nebo co

llluckaaa
24. říj 2013

@janiju V některých případech jsem slyšela, že místo ogtt udělají test s několika rohlíky. Ale řekla bych, že tento náhradní test nebude tak dobrý jako ogtt. Nemá někdo z tvé rodiny glukometr?

blahova_andrea
24. říj 2013

@ratatooy hrůza. narodil se o měsíc dřív a měl skoro 3,2kg. už tak říkali, že kdybych ho donosila, tak bychom šli asi na císaře, takže představa dalšího kila na víc ... ee ☹

blahova_andrea
24. říj 2013

@llluckaaa tak třeba u nás glukometr je, ale než si každý den měřit cukr, tak to asi raději vypiju ten hnus ☹

llluckaaa
24. říj 2013

@blahova_andrea Já nemyslela každý den, ale výběrově po větších a "rizikových" jídlech.

ratatooy
24. říj 2013

@llluckaaa jenže jak to jídlo poznat nekomu třeba vyletí cukr po chlebu se šunkou na 10 a pak třeba smažák nebo čokolada mu neudělá vubec nic

ratatooy
24. říj 2013

@blahova_andrea oni se ty eti asi rodí dřív samy od sebe když už mají porodní váhu určitě to má nejakej duvod z přírodního hlediska že by s tam třeba nevešel

blahova_andrea
24. říj 2013

@llluckaaa tak to by u mě bylo každý den 😀 😉

blahova_andrea
24. říj 2013

@ratatooy já si taky myslím, že už byl prostě hotovej a že už se tam nudil a nechtěl zmeškat vánoce 😀

llluckaaa
24. říj 2013

@ratatooy Však jsou ve smažáku hlavně tuky a skoro žádné sacharidy, to bych se divila, kdyby po něm glykémie do dvou hodiny vyletěla 😉 Předpokladem by samozřejmě bylo držet dietu a měřit po některých jídlech, aby věděla, že je vše v pořádku.
I když už máš těhu cukrovku, tak si přece taky neměříš po všech jídlech.

llluckaaa
24. říj 2013

@blahova_andrea Jenže jak jsem psala, pokud někdo odmítne test, tak by měl pak raději dobrovolně dietu dodržovat, a to by velká a riziková jídla neměla být každý den 😉

ratatooy
24. říj 2013

@llluckaaa jenže ja sem si u těhu cukrovky mela hlídat i tuky protože tuky se přemenují na cukr a klasická cukrovka není z curku ale z tuků což plno lidi neví

ratatooy
24. říj 2013

@llluckaaa jinak glykemii sem si musela měřit a zapisovat do deničku po každym velkým jidle snidane,obed,večeře a pak samo chodit na kontroly každych 14dní kde braly krev ze žíly na dlouhodobej cukr

llluckaaa
24. říj 2013

@ratatooy Já to třeba vím 😉 Ale když si budeš měřit dvě hodiny po tučném jídle, tak tam vliv tuku neuvíš. Ten poznáš až za delší dobu (kolem 5 hodin). Však taky říkám, že by měla dodržovat dia dietu, což znamená hlídat i tuky.
Ty sis měřila opravdu každý den všechna hlavní jídla? Ale nebyla jsi na inzulínu, ne? Tak to jsi jediná, kterou znám, že to tak dělala.
Šlo mi o to, aby si měřila po velkých jídlech, aby cukrovku rozpoznala. Kdyby ji měla, tak by si pak samozřejmě měřila podle potřeby a domluvy s diabetologem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru