Vyšetření u praktického lékaře během těhotenství?

lenkaaa
13. srp 2008

ahoj, gynekolozka me odporucila k praktickemu lekari i k zubari behem tehotenstvi. Zubare chapu, ale naco prakticky lekar? nevite, co za vysetreni mi bude delat? diky.

smardik
13. srp 2008

lenkaaa praktický taky nechápu na co tam je ale fakt je že mi nedělal nic, jen sestra změřila tlak a já se nacpala na váhu at vím kolik jsem přibrala a jinak nic. Ale co vím od jiných těhulek jim dělal kompletní praktickou prohlídku včetně krve, moči

svoma
13. srp 2008

Mě při druhém těhu nic a při prvním tlak a EKG. Ono asi taky jde o to,že kdyby tě na něco léčili nebo s tebou něco bylo,tak aby to tam asi zapsal.

lenkaaa
autor
13. srp 2008

hmmm, tak uvidim, zitra k praktickemu vyrazim - se jenom bojim ze bude na mne koukat ze co tam delam 😀 - ale teda snad ne, kdyz i vy pisete ze se k praktickemu chodi....

svoma
13. srp 2008

Lenkaaa k praktickému se chodí,koukat blbě určo nebude. V těhu průkazce je pro něj kolonka,musí ti jí vyplnit. 🙂

mata.mata
13. srp 2008

lenkaaaa, ja jsem potrebovala mit natocene EKG v teh. pruk, taky jsem se divila... nakonec akut.cisar a uz se nedivim nicemu 😉

lenkaaa
autor
13. srp 2008

mata - 😕

vrana
13. srp 2008

k praktickému dr. se chodí běžně, změří ti tlak, obecně prohlídne jestli nemáš křečové žíly, otoky, probere s tebou jestli máš nějaké potíže a zapíše do průkazky kdy jsi měla jaké operace a tak. Někteří ti vypíší žádanku na EKG, mně ji dala sama dr. na gynekologii. Určitě to nní jen tak nějaký výmysl a jak píše svoma, v průkazce na to máš přímo kolonku.

haninka
13. srp 2008

Holky, já na EKG v průběhu těhu nebyla..musí se tam?? asi bych ráda šla, protože porod je určitě náročný na srdce..byly jste všechny?? 😒

fiallinka
13. srp 2008

lenkaaa: jde spíš o to, vypsat anamnézu z karty a případně informovat gynekologa o nějakých nemocech důležitých pro těhu - takže v podstatě úplně zbytečné, ale možná si to každý nepamatuje, tak asi proto... ale ekg mi taky nedělala a nebude, asi to není nezbytné

marianeta
13. srp 2008

AJ ked mam porod za sebou ,ale mna teda moj gyn.k praktickej neposlal a ani som nevedela,ze treba až teraz ked to tu citam,takze Haninka nie si sama 😉

sarkal
14. srp 2008

Ahojky tak mě změřila tlak a hlavně se ptala na tu anamnézu,operace,dědičné choroby atd.Jo a ekg mi taky dělala,ale asi to dělá každý jinak a to ekg nevím jestli to k něčemu je,maximálně se odhalí něco o čem jste nevěděli a tudíž by bylo lepší odhalit to před těhu aby jste pak neměli šok,jinak nevim no.Obvoďák ke kterýmu chodím léta mi naměřil vysoký tlak a měla jsem zrychlené ekg,tak mě poslal na ultrazvuk srdce(echo) a tam vše ok,kardiolog říkal,že s tímto srdcem tu budu do sta 😒 a také mi řekl,že prášky na tlak,které mi obvoďák napsal,nejsou pro těhotnou nejlepší.To mě hrozně naštvalo a našla jsem si novou doktorku,ta změřila tlak,který byl ukázkový 120/70,musela jsem tam ještě dvakrát přeměřovala ho a pořád ok,teď jen čekáme než mi bývalý obvoďák pošle výpis s karty aby mi mohla do průkajdy vypsat záznam z ekg.
Takže kdybych dala na prvního doktora tak už půl roku beru úplně zbytečně prášky na tlak,který mám úplně vpoho a ještě by mohly ublížit mimču.Takže si na to holky dejte pozor,já si dokonce kvůli tomu koupila tlakoměr.Z jednoho měření nelze stanovit vysoký tlak.
Přeji Vám ať je vše vpoho!!!!! 🙂

beponka
14. srp 2008

já mám těhu průkazku tištěnou na počítači a už tam ani nemám kolonku praktického lékaře. Jen zubní.
jinak EKG mi měřil sám gynekolog a to hned při první prohlídce po zjištění těhotenství.

kacka.va
14. srp 2008

k praktickému se chodí hlavně proto, aby ti do průkazky napsal tvůj zdravotní stav, případně jaké nemoci, které by mohly mít vliv na těhotenství jsi prodělala. ekg mi taky dělali jinde

meusicka
14. srp 2008

hmmm, tak ani mna doki neposlal k praktickemu lekarovi, ale ako citam asi sa tam vyberiem z vlastnej iniciativy. k zubarovi nas tiez neposielal, ale to sme uz stihli, teda aspon tu prvu preventivku.

kacka.va
14. srp 2008

meusicka: mě tam gyndař taky neposlal, ale když jsem začala chodit do poradny v porodnici, tak mě tam poslali okamžitě, aby mi obvoďačka udělala výpis z karty.

lenkaaa
autor
14. srp 2008

ahoj holky, tak je to jak pisete - vcera jsem byla u obvodni lekarky a jenom mi do prukazky vypsala ze nemam alergie na nic, ani na leky a ze jsem celkove zdrava. Takze kdyby mi neco bylo nebo brala nejake leky, tak by jenom gynekolozku informovala.... na ekg me neposlala, mozna me posle az gyndarka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru