Vyšetření v těhotenství - co se vlastně dělá?

oililygirl
7. bře 2013

Jaká všechna vyšetření se v těhotenství dělají? Aby se vědělo, jestli je miminko v pořádku? Ať už povinná nebo dobrovolná a placená.
Mě například nikdo ani nenabídl v 1. trimestru screening 😒
Díky.

gepe
7. bře 2013

@oililygirl napr. tady: http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro...
nebo jednoduseji si zadej na www.google.com "vyšetření během těhotenství" a najde Ti to ruzne odkazy, kde je vse popsane 🙂

ivular
7. bře 2013

@oililygirl Tak velmi zhruba teoreticky popíšu první trimestr: první KO kolem 6+3, druhá kolem 9+3, biochem. screening krve zhruba v 11+0, třetí KO spojená s NT testem optimálně v 12+3 a pak 14+0 nezapomenout na registraci v porodnici, to je snad vše 😉

oililygirl
autor
7. bře 2013

Super, takže mám asi jen tu registraci ☹

oililygirl
autor
7. bře 2013

Děkuju za odpovědi.

gepe
7. bře 2013

@oililygirl nejsem si jista zda NT je povinny, casto ho zeny hradi, jelikoz ho pry neproplaci pojistovna.. Ja ho teda neplatila, tak nevim.

oililygirl
autor
7. bře 2013

co je NT?

monaida
7. bře 2013

@oililygirl NT je měření ultrazvukem, měří se prosáknutí šíje miminka, pokud je to zvýšené, tak to může být známka Dawnova syndromu. 1. screeaning povinný není, někde se platí (př. Krč 800,-), někde ne. V kolikátým jsi? Tvůj doktor ti nic nevykládal?

oililygirl
autor
7. bře 2013

@monaida ne, vubec nic mi nerekl, brali mi krev, ale proc, na co presne mi nikdo nerekl a ja sem byla tak vypleskala, ze sme se neptala 😒
pri pristi navsteve se musim zeptat

monaida
8. bře 2013

@oililygirl Oni asi se s informacema někdy nepředají... Kolem asi 11tt +- se bere krev na genetiku + se k tomu dělá ten TN ultrazvuk, to je ten 1. screeaning. Pak se dělá kolem 16.tt tripltest, taky se to jmenuje biochemický screeaning. Kolem 20. tt se dělá velký ultrazvuk na vrozené vývojové vady. Nic by se nemělo platit, pokud teda to nemají některý lékaři jinak, kromě toho 1. screeaningu, ale to taky jak kde.

cirrusa
8. bře 2013

moje pojišťovna (205) ten screening proplácí 🙂

oililygirl
autor
8. bře 2013

Tak mi řekl, že ten screening v prvním trimestru se dělá jen rizikovým ženám se špatnou anamnézou. Já budu mít až ten druhý.

bosorkajarka
8. bře 2013

@oililygirl tak to ti řekli blbě ☹, NT+ screening (uvz a odber krve) se dela vsem tehotným pokud o to maji zajem akorat vetsina si za ne musi zaplatit, ale je presnejsi nez tripple test, ktery se dela v 16tt ( a v posledni dobe se od nej upousti). Krev co ti brali je na protilatky, krevni skupina, zloutenka, HIV a krevni obraz (bere se kolem 8tt)

oililygirl
autor
8. bře 2013

já bych si ho i zaplatila, ale nikdo mi ho nenabídl...teď už s tím nic nenadělám

bosorkajarka
8. bře 2013

@oililygirl a víš v jakem si týdnu, třeba by si to ještě stihla většinou se chodí na specializované pracoviště 😉

oililygirl
autor
11. bře 2013

Já jsem už druhý trimestr.

evaamy
11. čer 2014

@ivular prosím co znamená KO a to +3??

ivular
11. čer 2014

@evaamy KO je zkratka pro slovo kontrola a ty čísla jsou označení pro týden+den těhotenství 🙂

evaamy
11. čer 2014

@ivular děkuji, já tu těhotenskou terminologii vůbec nedávám (zatím) 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru