Výška děložní sliznice. Jaká by měla být?

jana7910
5. zář 2007

Ahojky mám dotaz , včera mi bylo naměřeno 191 jednotek hcg , ale zdá se mi že nějakých 11,2 mm vysoká děložní sliznice je málo!
Nevíte kolik by měla mít?

gilotek
7. zář 2007

tak to bohužel nevím.... já jsem ve 22 tt a výška mám jen 17 cm 😒
Ale prý je vše OK

sylvinka
7. zář 2007

ahoj, já měla první hcg taky 191, ale bohužel papír z ultrazvuku si nechala doktorka 😒
Ale při hcg 899 jsem měla děložní slinici narostlou na 18mm.
Třeba tyto informace pomohou.

zolik
7. zář 2007

ahojky, tak mě doktor říkal že sliznice by měla být mezi 13 - 14 mm v případě těhu, měla jsem něco okolo těch 13 mm ale hcg bylo v té době už 350

mimap
22. zář 2007

Ahojda! Nevíte holky, jakou optimální výšku by měla mít děložní sliznice před těhu, aby se mimi mohlo dobře uhnízdit? Byla jsem na UTZ kvůli nějakým problémům a výška byla 8 mm, tak nevím, jesti to není moc málo...☹

vendy05
20. pro 2007

ahoj, jak to tak čtu, tak dnes když jsem byla u Mudr. kvůli tomu že mám devět dní zmeškanou ms a ona mi udělala utz a řekla že sliznice je 4mm, tak že není šance abych byla těhu ☹ ???mám přijít po novém roce kdyby nic

tanuki
20. pro 2007

Ahoj, a testy byly pozitivni? ja měla hCG nizke (240), sliznici jen 9mm, jak tu někdo psal, tak těch 13mm by být mělo, takže se zárodek pořádně nezavrtal a skončilo to dřív než pořádně začalo. Tak jsem začala pít kontryhel, tak uvidíme, zda to opravdu sliznici pomáhá 🙂

vendy05
21. pro 2007

tanuki, doktorka mě řekla, že bude lepší když počkáme po Novém roce, než dělat teď závěry, že je ještě brzy....

tanuki
21. pro 2007

Jj, budu držet palečky, třeba jsi měla jen hodně pozdě ovulaci a jsi teprve na úplném začátku... A měla jsi //?

tanuki
21. pro 2007

abyses přes svátky netrápila, ja vím z vlastní zkušenosti, jak dlouhé mohou být dva týdny.. tak doporučuju kazdé 2-3 dny testnout a když bude čárka sílit, tak buď v pohodě a těš se 🙂

vendy05
22. pro 2007

tanuki děkuju, ale těhule nejsem všechny testy každý den negativní, sice stále ms nikde, tak uvidím kdy přijde...

xlucka
27. pro 2007

Děložní sliznice je optimální 9-11mm

ikke
3. led 2010

breberuska • 6tt • Dnes o 14:21
Ahojte, chtěla jsem se zeptat, jak má být vysoká sliznice v těhu. Jsem 20 DPO, těhotenské testy jsou pozitivní, ale ráno jsem špinila, tak jsme jeli do nemocnice. Měla jsem v plánu jí ke své MUDr až koncem týdne, ale lekla jsem se špinění. Doktor zjistil sliznici 23mm a prý asi vidí černou tečku...tak nevím, jestli je to dobré a nebo ne.Špinění už neviděl...

blondynka400 • 37tt • Dnes o 14:26
breberuska, výška sliznice je individuální a lehké špinění je takto na začátku běžné... Takže žádný strach, všechno bude ok

breberuska • 6tt • Dnes o 14:32
děkuju, já jsem se strašně vyděsila, prní těhu nám nevyšlo, ale to jsem měla sliznici jen 7mm, takže se nemělo tehdy moc šancí udržet...

blondynka400 • 37tt • Dnes o 14:39
breberuska, mě nevyšly dvě a koukni se mi na týdny
Ona výška sliznice není ten nejdůležitější faktor pro udržení, každopádně 23mm je úplně v pohodě a v normě
A na začátku špiní skoro každá, kdyby to nepřešlo, tak to chce pak klidový režim a dávají se léky, ascorutin na cévy a pak umělý progesteron pro podporu....
Každopádně přeji, aby bylo vše ok a příště už bylo vidět srdíčko

breberuska • 6tt • Dnes o 14:46
moc děkuju, teď jsem volala na výsledky krve a mám prý HCG 2500, tak snad bude už jen stoupat od minula mám utrogestan, tak ho prý mám dozobat.
tobě držím palec, ať to všechno doklepete d zdárného konce!

blondynka400 • 37tt • Dnes o 15:05
breberuska, když s tím utršem začněš, je dobré ho pak dobrat do konce 12tt...
No snad jo, uvidíme

breberuska • 6tt • Dnes o 15:12
a proč do konce 12tt?

blondynka400 • 37tt • Dnes o 16:25
breberuska, protože v tomhle stádiu už je plně funkční placenta a žluté tělísko ztrácí svojí funkci. Když přestaneš umělý progesteron brát dřív, tělu výrazněji poklesne hladina a může to způsobit problémy. Proto se doporučuje když už začneš tak ho dobrat

lajla
3. led 2010

jejda 12mm je malo? 36 den cyklu..?

lajla
3. led 2010

uf 😉 toto je nasla...

# 11. Jak vysoká musí být děložní sliznice pro uhnízdění embryí?
# K dobrému zahnízdění embryí je důležitá děložní sliznice minimální výšky 7 mm,optimální jsou hodnoty 10 mm a více,což svědčí pro správný vliv estrogenů.

luckas1
14. únor 2013

@vendy05
Ahoj,ja mam ten samej problem dnes jsem byla u doktora a sliznici mam 4mm.Uz jsem 3 mesice na neschopence.Od te toby co jsem potratila mam same problemy 😢

pakettka
4. bře 2013

Ahoj dnes jsme byla na vyšetření ultrazvukem a byla mě na měřená výška děložní sliznice 17 mm.Nevím co to znamená ale podle těhotenského testu(dělán ve večerních hodinách)těhotná nejsem.Takže jsem trochu na vážkách zda testu veřit? 😒

phoebe003
30. kvě 2014

Ahoj holky, doufám, že nevadí, že jsem vám sem vlezla. Dnes je to 9dní co mám zpoždění, na testu mám mini ducha, nevydržela jsem a šla k dr, ten mi řekl, že mám sliznici 8,1mm a mám přijít za 14 dní, dále mi bylo řečeno, že tam nejspíš nic nebude a pokud jo, tak to tam dlouho nezůstane. Jsem z toho na nervy. Poslední těhu bylo mimoděložní, tak se strašně bojím... Nutno podotknout, že dr byl dnes protivný jak námraza v dubnu... Co myslíte? je tam šance, že se udrží? Nebo mám spíš očekávat příchod ms? 😢

jirka1980
1. únor 2015

Sliznice v těhotenství by měla být cc kolem 13 a 14mm jakoum mám tedka ja a jsem těhotná..Preji hodně stestí Iwet

marge86
5. únor 2016

Ahoj, mám takový dotaz, včera jsem byla na běžné prohlídce a Dr. mi řekl, že mám sliznici 10 mm a že je to možnost začátku těhu nebo MS, ale MS mám dostat až za 9 dní. Máte někdo prosím nějaké takové zkušenosti? Jako nezbývá mi nic jiného asi čekat jestli MS přijde nebo ne, ale názory uvítám.
Děkuji

venuss
15. črc 2016

Prosim o rady, mam za sebou 2 tehotenstvi a po poslednim se mi neupravila menstruace, doktorka me sleduje a vajicka se tvori a dokonce pred nedavnem probehla ovulace, no, nicmene mam dnes asi 3tydny zpozdeni, testy negativni, ale delozni sliznici 15mm vysokou. Nevite, co by to mohlo znamenat? Dekuji za kazdy prispevek.

simi1510
21. srp 2016

Ahoj holky,

já mám dle lékařské zprávy z páteční pohotovosti děložní sliznici 18 mm, ale dle té doktorky (protivné) tam plod neviděla, ale že údajně se tam něco děje. Testy mám už od 13.8. stále pozitivní, poslední MS 9.7.2016. Je šance, že se mimi udrží a bude v pořádku?

venuss
21. srp 2016

@simi1510 to je těžké říct, nemám s tímto zkušenosti, ale zkuste zajít v týdnu ke svému doktorovi nebo doktorce, třeba Vás lépe vyšetří.

simi1510
21. srp 2016

@venuss jsem objednaná na pátek, ale pro jistotu jsem jim napsala, jestli si myslejí, že ačkoliv nemám již problémy, bych měla přijít dřív, tak uvidíme no. Jsem objednaná do Gynmedica, tak snad jejich přístup bude stát za to.

katuna93
4. lis 2016

Ahoj holky prosím o radu včera jsem byla na gynde jsem tři dny po menstruaci a doktoř mi řekl že mám vysoko děložní sliznici. Poslal mě na hCG testy. Výsledek budu znát v pondělí. Setkala jste se některá s tím ? (Ovulací nepoznám nevim kdy byla. ) Předem díky za odpovědi

verisek123
18. lis 2016

Ahojte dneska jsem byla na gynekologii z důvodu 12 dnů zpozdeni...doktor řekl že mám vysokou sliznici asi 15 mm je možné těhotenství? Předem děkuji za odpovedi

adenka84
23. črc 2019

Tohle je asi individualni.. ja mam sliznici vysokou 10 mm a HCG 9818,8.

miriam1983
26. srp 2019

@adenka84 ahoj mbe hcg nemerali,testy pozitivne,som 13 DPO a hrubka sliznice 9mm. Nie je to malo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru