Výška fundu ve 27. tt je jen 28 cm. Je to v pořádku?

petule.h
22. dub 2008

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit, nebo mě uklidnit, jsem 26+2(včera) a výška fundu je u mě 28, myslela jsem si, že je to výška fundu velikost dítěte, proto se ptám, jelikož ve 26 tt by mělo mít 35cm(dle knih,) ale co koukám na některé jiné www. tak tam maminy mají i méně ve 26tt, tak já jen, jak jste na tom vy.

mějte se pa 🙂

lucy..
22. dub 2008

Ahoj Petul, vyska fundu je v podstate velikost delohy - vzdalenost od spony k hornimu okraji delohy. S mimcem to nema nic spolecneho 🙂 Ja mela v 27+3 vzdalenost 29cm, takze myslim, ze jsi uplne OK. Zadny strach 🙂

valeriem
22. dub 2008

petule: jj, to není velikost dítěte, já měla v 27+3 27 cm 😉 a vše OK, v průkazce mám i graf, jak má fund růst 😉

petule.h
autor
22. dub 2008

holky děkuji, hned jsem klidnější, při prvním těhotenství jsem to nijak neřešila, te´d jsem víc bojácná a pořád si něco namlouvám, asi depka 😀 , mějte se krásně

novako
23. dub 2008

Petule: Neřeš to, já už mám fundus tak velký, že se skoro nevejdu do tabulky. 🙂 Dle posledního UTZ má ale mimčo normální rozměry. Pravděpodobně mám víc plodové vody. 🙂

belanna.st
23. dub 2008

ahojte holky, můžete mi napsat nějakou adresu kde by měli napsané kolik je normální výška fundu prý je to v průkazce,ale já tomu tam nerozumím tomu grafu a na netu nemůžu nikde najít kolik cm je normální zdá semi že mám dost málo. dokonce jsem ted zjistila že mi to zapomněl napsat, splašenec,ale kubík měl 1,3kg ve 27 nebo 8 týdnu.

gilotek
24. dub 2008

já měla výšku fundu vždy menší než by mělo podle tabulek být. KAždej mě strašil že budu mí malý mimi. Na knci těhu jsem chodila na ultrazvuk kvůli průtoku krve placentou jestli je vše OK a mimi se vyvíjí tak jak má. No a nakonec se mi narodil kluk a měl 3600g. A to jsem měla fakt malý břicho.....

petule.h
autor
24. dub 2008

no já to mám podobně, pořád říkali okolo 3kg a nakonec 3800, ale myslím, že u mě to bylo dané, že jsem dlouho přenášela 🙂

malkina
28. kvě 2008

Ahoj holky, koukám, že nejsem jediná koho výška fundu zajímá. Já jsem dneska byla v poradně a tam mi doktorka řekla, že mám výšku fundu menší a to 21 cm a jsem 27tt. Abych řekla pravdu jsem dnes celá rozhozená, v těhotenské knížce se nevyznám, takže musím počkat na UZ do pondělí, doufám, že vše bude v pořádku. ☹

slzicka
3. pro 2008

Ahoji holky ted jsem tedy nejaka zmatena v prukazu mam napsany Vyska fundu: x(lomeno)2 vubec se v tom nevyznam a potom bych chtela vedet kdyz mam napsano v policku: Poloha plodu : PPN co to znamena???? dekuji mooc...v pondeli mam prvni termin na porod

berunka
3. pro 2008

vyska fundu znamena vysku delohy 😉

slzicka
3. pro 2008

No a kdyz tady jsem cetla ze holky psali ze maji vysku fundu treba 28 nebo tak a ja tam mam napsano to x(lomeno) 2 to me prave zarazi... a pak to PPN noo 😒

berunka
3. pro 2008

ja myslim ze tebe vyska fundu uz nemusi zajimat 😉 nekde se to myslim udava i jen tim pismenem.ja treba tohle nevim do ted a nejak me to netizi.a ppn podle me bude poloha podelna.tak zkus zapatrat na netu.staci si tam zadat polohy plodu a pak si z toho odvodit zkratku 😉

slzicka
3. pro 2008

dobre tak dekuji. 🙂

bledulka
3. pro 2008

není tam náhodou napsáno PPH? to by byla poloha podélná hlavičkou, (pak je ještě pánevním koncem,poloha příčná a šikmá)

s výškou fundu si taky moc hlavu nelam,já si takhle dělala starosti co mi za ty centimetry píše za skratky a pak jsem zjistila,že to je SF (jako symfýza fundus-neboli odkud kam se to měří) doktoři mají občas takový škrabopis,že člověk ani neví zda to co čte je opravdu to co tam je psáno...

bledulka
3. pro 2008

omlouvám se za chyby 😉

berunka
3. pro 2008

http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyvoj-mimi...
jak jednoduche 😉 😉 kdyby byla poloha spatna tak uz by se planoval cisar 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru