Vysoké hCG, máte podobnou zkušenost?

monty001
22. črc 2014

Ahoj holky, byla jsem na trimestrálním screeningu - celkově negativní, ultrazvuk ok, NT2,0mm, ale vysoké volný beta HCG 171,1 IU/I neboli 3,317MoM neboli trizometrie 21 1:800. Mám jít znova na odběr krve v 16. t. a pak za genetikem, který rozhodne co dál. Je mi 34let, je to první dítě. Doktor říkal, že ta hodnota je třikrát vyšší. Měl někdo podobnou zkušenost?, ačkoliv si říkám, bude to dobrý, obavy jsou. Zatím

zmrzka89
7. srp 2014

@monty001 já s tím teda zkušenost nemám, ani nerozumím pořádně tomu co si napsala... Ale jestli to chápu tak máš 1:800 šanci na Down.?mě to příde jako malá pravděpodobnost, nehledě na to, že sama říkáš, že tě berou znova na odběr. Já někdy minulý týden koukala na pořad od Königsmarkové a tam řikala, jak je hrozný, jak nás pořád na něco testují a kolikrát ani samy nevíme na co atd. Ty testy prý mají taky jen malou spolehlivost, že to jen matku zbytečně vystresuje... teď už je na to pozdě - protože už ti nějaký ten test udělali, ale asi bych si probrala, co mi ten test, ten výsledek řekne - na kolik je na něj spoleh (dočteš ne o mnoha případech, kdy se narodilo úplné zdravé dítě) a pak hlavně co s tou informací - s tim výsledkem uděláš, pokud víš, že by si nedělala nic, tak je podle mě uplně zbytečný se testovat a stresovat se... Taky tam právě bylo, že takhle vystraší a pak je krev v pořádku, takže přeju to samé, ať je vše v pořádku 🙂

monty001
autor
12. srp 2014

ahoj, to jsem si taky říkala, že 1:800 mi přijde malá pravděpodobnost, zvlášť když to ještě počítají z věku matky, což v mým 34letech žádná výhra nebude .-). Na internetu v různých diskuzích jsem nacházela hodnoty neboli pravděpodnost daleko nižší. Každopádně odběr už mám za sebou tak uvdime co dál..🙂. Spíš jsem myslela zda někdo měl taky hodnotu volného HCG 171,1 IU/l a jak postupovali, zda stejně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru