Za jak dlouho po oplodnění je těhotenství vidět na UTZ?

czechzuzana
18. únor 2009

Caute baby,
menstruaci jsem mela naposledy 24.12. U dr. jsem byla 3.2. Udelal mi UTZ, nic nevidel a poslal me domu, ze mam prijit za 14 dni. Tak vcera jsem byla znovu. Na UTZ zase nic, test z moci vysel pozitiv. Poslal me tedy do nemocnice. Tam mi delali dalsi UTZ a vysetreni z krve - vysledek HCG 384. Muj doktor ma podezreni na mimodelozni tehu. 😔 Zitra mam jit znovu na krev a UTZ.
Zajimalo by me, je mozne, ze jsem tehotna nitrodelozne jen kratce a na UTZ to jeste vcera nebylo videt? Nemely jste nektera podobnou zkusenost? 😕

laada
21. únor 2009

ahoj, jsi 5 týdnu od poslední menstruaci nebo 5 týdnů např. od ovulace???

laada
21. únor 2009

Pokud uplynulo 5 týdnů od poslední mestruace můžeš být ve 3 týdnu těhotenství (jestli je ovulka v půlce cyklu) to by Dr. nic na UTZ neviděl...nevím proč tě děsí 😠

Jakou hodnotu HCG si měla?

janca.23
21. únor 2009

laasa---poprve jak mi brali krev tak tam bylo kolem 350 a a další co mi brali ve čvrtek krev už jsem měla kolem 700.No pak říkal že jestli do středy tam nebude nad 1200 a nepůjde nic vidět UTZ tak mi ho vemou.Ale co pořád nechapu proč mě hnal hned do nemocnice

laada
21. únor 2009

napiš datum poslední MS a datum ovulace (nebo kdy si mysliš, že si otěhotněla) 😉

janca.23
21. únor 2009

MS 16.1 a 30.1-1.2 jsem otěhotněla

laada
21. únor 2009

http://www.zenska-neplodnost.cz/tehotensky-kale... tady je těhotenský kalendář podle MS to vychází cca na 5tt
ale to je od začátku poslední MS ve skutečnosti jsi 3 týdny těhu, to je myslím brzo na takové závěry od doktora...

nejsem bohužel lékař, abych tady zkušeně radila, ale zbytečně se zatím nestresuj, zaléží jak se miminko u tebe uhnízdí a tobě nezbývá nic jiného než být v pohodě a čekat.

Viděli na UTZ váček?

janca.23
21. únor 2009

pravě že neviděli 😒

laada
21. únor 2009

jdeš až ve středu na další odběr krve ?

janca.23
21. únor 2009

ja nevím ve středu jdu pro výsledky a na UTZ ale nevím jestli mi budou brat zase krav

laada
21. únor 2009

pro jaké výsledky krve?

janca.23
21. únor 2009

pro výsledky krve co mi brali dnes

laada
21. únor 2009

Určitě se zatím nestresuj ...nemusí bejt všechno špatně 😉 držím pěsti ať se ve středu mimi ukáže 😵

zuzka.o
21. únor 2009

janca.12: já jsem nedávno bohužel prošla mimoděložním těhu a myslím, že hodnota hcg 700 je dost vysoká. Já jsem ve stejné době měla 176 (a rostlo pomalu, protože za cca 4dny bylo jen o 20vyšší)!!!

Takže se nestresuj, mimi určitě bude tam,kde má být 😉

janca.23
21. únor 2009

Děkuju, určitě se ve středu ozvu pa

janca.23
26. únor 2009

Tak je to potvrzeno miminko je tam kde má být.A Hcg jsem měla 1345 a na ultrazvuku jde dokonce vidět i váček 🙂 🙂

len
26. únor 2009

Holky, všem vám moc gratuluju a doktorům bych doporučila trochu opatrnosti, v tom, co říkají... Pokud nemají jistotu, je zbytečné vás takhle stresovat, když to většinou dopadá dobře 😉

milena35
20. bře 2009

....ahojte..pridavam vlastnu skusenost...otehotnela som v sobotu...6 dni pred menštruaciou...myslela som si,že sa nemože nič stat...vo štvrtok som si spravila test...za par korun...podotykam...dve čiarky...v piatok som bola na planovanej kontrole u gynekologa...hovorim mu,že som tehotna...a on,že odkedy mi meška menštruacia...a ja že od včera...dobre sa zasmial....spravil mi ultrazvuk z vnutra...a povedal,že je tam taka mala bodečka...a že mam prist o tri tyždne....prišla som...a už som bola v 5tt....vraj ako som to mohla vediet...už vtedy...ja som v ten mesiac mala len jeden styk...tak som to vedela presne...dnes ma mala dva roky............

neera
21. bře 2009

Ja by som sa chcela opýtať, či sa za vyšetrenie krvy a potvrdenie tehotenstva u gynekológa platí... Robila som si tehotenský test, ale ta druhá čiarka je veľmi veľmi slabo vidieť. Záleži sila čiarky od dĺžky tehotenstva? No lebo ak by som bola tehotná, tak by som mala byť už v nejakom 5-6 tyždni. Týždeň po poslednom styku som krámy normálne dostala, ale pred týždňom(keď som mala dostať znovu) som mala len jeden deň také špinenie. Príznaky tehotenstva nemám žiadne extra. Len mi asi viac chutí jesť,trochu som pribrala a jeden deň ma nepochopiteľne pálilo v žalúdku a bolo mi strašne zle. Ďakujem za odpovede.

janca.23
21. bře 2009

neera.já jsem nic neplatila,bylo mi řečeno že to platí pojištovna,já jak jsem si dělala první test tak druhá čarečka byla taky strašně slaboučka(to jsem taky mohla být tak v 5 týdnu),ale když jsem si udělala test druhý den už byla trošku silnější 😉

neera
21. bře 2009

Janca.23 Ináč, aj ja som Janka a budem mať 23 🙂 Asi zavolám gynekológovi...aj keď mi je to trochu trápne, bola som tam pred dvoma týždňami na vstupnej prehliadke (menila som gyn.) a robil mi aj UTZ zvnútra, ale vtedy by asi aj tak nebolo ešte nič vidno. Chcela som po polročnej pauze znovu začať brať HAK. Takže plánované to nie je, ale.... teraz neviem, aký výsledok by som chcela viac. Asi prekonám hanblivosť a pôjdem na vyšetrenie z krvi, nech viem, na čom som.
Díky za odpoveď.

mishandbaby
30. bře 2009

ahoj holky..mam dotaz..mam docela zapeklitou situaci. uz jsem oplakala a smirila se, ze jsm potratila...ale stejne mma otazky.. ☹ podle posledni mens. mam byt 9tt tehotna...pri me prvni kontrole u gynekologa jsem byla 8tt6d, zadne srdicko ani na dvou utz nic nevideli...deloh ami roste, ale zadny plod. Dneska jsem byla u dalsiho dr. a ta mi rekla podle utz , ze jsem 7tt4d...ale taktez nic nevidela...g.vacek odpovida 9tt...mam pry velmi vysoke hormonalni levels a maji obavy z mimodeloznohi. Nicmene mi stale davala nadeji, ze to muze stale byt normalni tehotenstvi...vsechny testy z mci atd. vychazi positivni na tehotenstvi. Tak jen nechapu, kde jako to mimi je...nekrvacim, jen mne nekdy boli silene bricho - az do zad, kde je deloha...vubec nechapu, co se jako stalo...nejspis to opravdu je abnormalni tehotenstvi, ale asi bych chtela vic info...mimochodem nejprve ani zloutkovy vacek nevidel ...jak to ma teda byt, nevit nektera? dekuji!

salikova
30. bře 2009

Holky,nevite,jak velky ma byt mimi v 10tt od posl.MS?Byla sem na kontrole v9+3 a mimi melo 28mm.Ani mi nerekli nic o srdicku(ale zas nevim,jestli to jde kazdym utz poznat)!Tak ted o tom premyslim z dlouhe chvile..Zas si rikam,ze kdyby neco,nedostala bych prukazku,ze...

spetra
30. lis 2009

já napíšu ať uklidním ty co srdíčko nevidí... 😉 já u prvního dítěte měla jen váčky v 7+6, ale to jsem věděla že ovulace byla o 14 dni později, tak jsem se tím nenervovala
u druhého dítětě 7+0 taky jen váčky (těhotenství odpovídalo velikosti 5+1), ale ovulace byla jen tak o 3 dny později... to už jsem byla opradnu nervozní, za týden kontrola jestli těhotenství prospívá 8+0 a bylo tam krásné mimi i se srdíčkem odpovídající 8+0.... 😉

andreazoulova
5. srp 2014

ahojky maminky chtěla jsem se zeptat byla jsem před 14 dny u doktora 14 dní jsem byla na běžné kontrole oznámil my že je pravdě podobně že jsem těhotná a ukázal my černou tečku je možné že něco vyděl a ví to řekl my po 14 dnech bych to měla dostat nic stále nepřišlo a zítra mám jít na kontrolu tes jsem si dělala v pondělí minulí týden a nic a slilo se my břicho se spodkem mám to tvrdí jak beton bolesti už 14 dní jako bych to měla dostat a nic prsa bolej kord teď od neděle mě to budí bolestí jsem unavená furt bych spala a nic mě nebaví může to poznat doktor nebo ne ale snad to neříká na počkání je pravdě podobné že jste těhotná poradí my prosím nikdo

marketa11112
5. srp 2014

ahoj, ja byla na 1 . utz cca mesic po ovulaci a v děloze byla videt dutinka --- lekar tak potvrdi, ze je mimco tam, kde ma byt.

tarra27
5. srp 2014

hladina HCG nad 1000....čím víc tím líp....

tarra27
5. srp 2014

@andreazoulova změnila bych lekaře, doporučuji nechat nabrat HCG a klidne ob dva dny, aby se videlo, jak roste a udelat ultrazvuk....

kikinuska1111
7. čer 2016

Ahojky holky. Ja byla v pátek u doktora a ten mi rekl, ze mam velkou sliznici a tam vacek. Ale delala jsem si test v sobotu a byl negativní. Mam prijit za 14 dni na krev..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru