Za jak dlouho po oplodnění je těhotenství vidět na UTZ?

czechzuzana
18. únor 2009

Caute baby,
menstruaci jsem mela naposledy 24.12. U dr. jsem byla 3.2. Udelal mi UTZ, nic nevidel a poslal me domu, ze mam prijit za 14 dni. Tak vcera jsem byla znovu. Na UTZ zase nic, test z moci vysel pozitiv. Poslal me tedy do nemocnice. Tam mi delali dalsi UTZ a vysetreni z krve - vysledek HCG 384. Muj doktor ma podezreni na mimodelozni tehu. 😔 Zitra mam jit znovu na krev a UTZ.
Zajimalo by me, je mozne, ze jsem tehotna nitrodelozne jen kratce a na UTZ to jeste vcera nebylo videt? Nemely jste nektera podobnou zkusenost? 😕

strouzek
18. únor 2009

no to je těžké říct, chtělo by to spíše datum kdy byla ovu, pokud byla ovu v půlce cyklu (tedy někdy začátkem ledna) už by mělo jít něco vidět na 100% ale pokud byla později tak se mimi může teprve ukázat. kdy jsi našla těhu test pozitivní??

len
18. únor 2009

Czech, docela spolehlivě se to pozná z toho, jak bude hCG stoupat v krvi. Pokud se během 2-3 dnů +- zdvojnásobí, je to jen mladší těhu, na ultrazvuku pak bude viditelné tak od hCG +- 1000 a více. Pokud nebude stoupat dostatečně rychle (tj. bylo-li včera 384 a zítra bude třeba 420), tak se s největší pravděpodobností jedná o neprosperující nebo mimoděložní těhotenství.

Jinak za jak dlouho po oplodnění... počítej tak tři týdny, to by tam už něco být vidět mohlo, ale vzhledem k tomu, že netušíš, kdy k oplodnění došlo, tak je ta kontrola hCG spolehlivější.
Držím palce 🙂

czechzuzana
autor
18. únor 2009

Ahoj. Ja jsem si delala testy prubezne, ale vsechny byli neg. Posledni takovy neg. jsem mela doma v sobotu /14.2/. No a vcera u dr. mi vysel z moce test pozivitvni. Ovu nevim, kdy sem mela. Tim se prave utesuju, ze mozna dosla pozdejs, takze by to bylo jeste moc malicke na ten UTZ. No zitra uz bych se to mela dozvedet, podle toho, ci se to HGC zvysi, ci ne...ALe to cekani je hrozne...

sasanka03
18. únor 2009

Taky záleží na délce tvé ho cyklu. Pokud se chceš podívat, jak má stoupat hladina hCG, tak ti posílám odkaz na www. stránky: http://merenibt.xf.cz/index2.html

czechzuzana
autor
18. únor 2009

Len diky, aj tobe Strouzku.

czechzuzana
autor
18. únor 2009

Sasanko, tak podle te tabulky to vypada, ze bych mohla byt tehu tak 14 dni...Tak to by nemuselo byt zle potom...A nevite nekdo, ta deloha se zacina asi tak kdy menit...pac to potom by to museli na tom UTZ videt, ne?

len
18. únor 2009

Takhle v začátku poznají tak leda, že je vyšší děložní sliznice (což je ve chvíli, kdy máš vyšší hCG, běžné), ve chvíli, kdy se ti začne viditelně zvětšovat děloha, už je těhotenství na ultrazvuku krásně vidět... Já bych v klidu vyčkala do té zítřejší kontroly hCG, na ultrazvuku asi ještě zítra nic neuvidí, ale pokud bude stoupat správně rychle, tak začátkem příštího týdne předpokládám, že už by i ten ultrazvuk měl být jasný 🙂

kacka.va
18. únor 2009

mně Dr. řekl, že mám přijít až tak 10 dní po vynechání MS, že to už je tam něco vidět. My už tam měli malýho červíčka 🙂

czechzuzana
autor
18. únor 2009

len a co kdyz ta delozni sliznice vyssi neni?

len
18. únor 2009

Kacko, nojo, 10 dní po vynechání to tam vidět je, pokud byla ovu +- 14 dní před tou očekávanou MS, u pravidelných cyklů (což jsou zhruba ty tři týdny po oplodnění). Když někdo čeká 28denní cyklus a ve skutečnosti ovuluje 30.DC, tak holt ten 38.DC (10 dní po "vynechání") nejspíš nebude mít ani pozitivní test, natož aby tam bylo něco vidět...

Czech, předpokládám, že ta sliznice vyšší bude 🙂 Když není, tak holt hormony fungují nějak divně a embryjko se nemá pořádně do čeho zavrtat, ale když je takovýhle hCG... no, nejsem doktor, ale tipuju, že dle stavu dělohy toho moc nezjistí, lépe řečeno bude asi podobný jako včera, za dva dny se nějaké převratné změny asi nedějí. Fakt bych spoléhala na tu hladinu hCG 🙂

czechzuzana
autor
18. únor 2009

Len, no ale kdyby ta sliznice byla vcera vyssi, tak by si toho asi vsimli... a oni nic ☹ No nezbyva mi nic jine, nez cekat, ja vim.

len
18. únor 2009

Nebo jenom nic neříkali 😉 Možná byla tak akorát vzhledem k hladině hCG, tak prostě nepovažovali za nutné to komentovat, ono často doktoři povědí jen malou část toho, co vidí, protože jim to přijde samozřejmé, tohle bych vůbec neřešila 😉

kacka.va
18. únor 2009

len: já myslím, že nemám ovulaci v půlce, ale asi týden před MS, aspoň tak se to zdálo doktorovi 🙂. Já to nezkoumala. Ale první test jsem měla taky negativní.

czechzuzana
autor
19. únor 2009

Ahojte, tak dnes HCG z krve 973. Zitra jdu na UTZ, tak doufam, ze uz bude videt...

len
19. únor 2009

No tak to je bezva, to to roste vzorově 🙂 Nejspíš to opravdu bude jen mladší těhu 🙂 Na tom utz už by mohla být vidět dutinka...

Kacko, jasně, hlavní pak je, aby to doktor respektoval, že byla opožděná ovulace. Jen jsem chtěla říct, že ne vždycky se dá 10 dní po vynechání na utz něco očekávat, protože když je to v kombinaci s hodně posunutou ovu, tak je to potom celé pošouplé...

k.ate
19. únor 2009

len - jo jo... Mně vystrašila dr. na první uz (šla jsem, když mi vyšel pozitivní těhu test a začala jsem krvácet), podle data poslední ms jsem měla být cca 6 nebo 7 týden... (hCG z krve jsem měla 1167) strašila, že sice je možný, že je to začínající těhu, ale spíš se přiklání k tomu, že potrácím, že to, že je na uz vidět jen gestační váček je málo... ☹ Na další kontrolu jsem šla asi po třech dnech, gestační váček se zvětšil a doktorka (jiná než poprvé) začla počítat s tím, že těhu je prostě fakt teprve v začátku (4 nebo 5 tt), což se na další kontrole po asi třech tejdnech potvrdilo (byla jsem 7+1tt a srdíčko krásně bilo - podle ms jsem měla být už 9 + 4tt)...
Mně přijde, že někteří doktoři jdou hlavně podle data ms a to, že jsem měla nepravidelný a poměrně dlouhý cykly při té první návštěvě nikoho nezajímalo, prostě to "má být podle poslední ms takhle, tak je to nejspíš špatný, moc nepočítejte s tím, že to vydrží..." 😒

len
19. únor 2009

K.ate, vidíš, já mám zase opačnou zkušenost - dr. se mě snažil uklidňovat, ať neplaším, že je to určitě mladší těhu než si myslím, a dalo mi docela dost práce ho přesvědčit, že po IVF opravdu znám datum oplodnění pomalu na hodinu přesně 😔

czechzuzana
autor
19. únor 2009

Len ahoj. Dik za podporu 🙂 A jakou myslis dutinku? Pac v te zprave ze vcera mam napsano, ze v cavum uteri diskretne naznacena mala dutina....Myslis, ze by to mohlo byt ono? No uvidim zitra, co tam bude. Ale uz verim, ze to bude dobre...

len
19. únor 2009

No, nejprve na utz vidíš jen takovou malou černou tečku, to je gestační váček. Ta se postupně zvětšuje, pak v ní vidíš takový světlý puntík, to je žloutkový váček, ten vyživuje embryjko. O něco později vedle váčku vidíš i embryjko samotné, takový malý bílý flíček, ještě později mu tam potom bliká srdíčko. No a pak už ten bílý flek jenom roste a roste, až v něm i ty časem poznáš mrňavého človíčka 😉 Ale pro začátek počítej jenom s tím černým flekem 😀

czechzuzana
autor
19. únor 2009

😀 Ani nevis, jak budu stastna, kdyz ten flek bude tam kde ma byt 😅

krista
19. únor 2009

Kuk i sem:

Kdy MUDr. na ultrazvuku pozná že čekáme mimi?:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kdy už je vidět něco na "vnějším" ultrazvuku?
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Kedy je něco vidno na UTZ:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

czechzuzana
autor
20. únor 2009

Ahoj Len, tak je tam...ten flek 😀 ma 2.4 mm a je tam kde ma byt. Za deset dni ma prijit znova, ze pry aby se podivali, jestli mu uz bije srdicko...neni to nak brzo? 😕

len
20. únor 2009

No paráda, skvělý, gratuluju 🙂 Mě si na srdíčko pozvali 14 dní od toho fleku 😀 Myslím, že těch 10 dní bude OK a pokud ještě nebude srdíčko, určitě tam bude vidět hodně vývoje 🙂

czechzuzana
autor
20. únor 2009

Len a nevis naaahodou, co to znamena, ze mam male mnozstvi tekutiny v cavum Douglasi ? Sem se pokousela neco najit na netu o tom, ale moc sem toho nenasla... 🙂 Ale spis to vypada, ze by tam zadna tekutina byt nemela.

A co ty vlastne? Ty uz mimiska mas? 🙂

maly_prcek
20. únor 2009

"Něco" (tzn. gestační váček, nejen vyšší sliznice) by na UTZ mělo být vidět cca od 18 DPO. Hodně záleží na kvalitě ultrazvuku 😉 A srdíčko pak cca od 6tt.

len
20. únor 2009

Jó, Czech, se mnou je to špatný, mně tam bohužel ten černej flek zůstal beze změny i po těch 14 dnech 😔 Čímž tě nechci strašit, měla jsem prostě velkou smůlu...

K té tekutině tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
V podstatě pokud z toho doktoři nedělají tragédii, tak to snad tragédie není 😉

czechzuzana
autor
20. únor 2009

Aha, diky, uz sem si precetla. A ted ste v jakym stadiu?

casia
21. únor 2009

Ahoj devcatka, ja zdravim po odmlce...po lonskem nepovedenem pokusu,jsem dala totalni pausu od snazeni a vubec mysleni na deticky, zacala podnikat a rekla si, ze uvidime, takze spis jsem chtela pockat na podzim a ejhle jsem zarny priklad, ze starosti a nemysleni prinasi ovoce, menstruovala jsem v lednu, k neradosti lekaru jsem vazne kaslala na to kdy, ale dejme tomu, ze nekdy po 17. lednu, ted v sobotu 15.2. jsem zaspinila a cekala, kdy uz se to rozjede, nerozjelo, tak me napadlo, ze mam doma jeste stary testy, udelala a 2 carky, takze jsem se zamyslela, mela velkou radost a prikoupila novy testy a denne na ne lulam 🙂 carky krasne sili, ovulace nevim kdy a styk taky ne, vypada, ze je mozne, ze az okolo 5.2., lekari, ale jak i vy pisete jedou podle ms...ze ji nevim je nezajima, jsem se na doktora nastvala rekla jsem, ze beztak 90 proc. zenskejch si v ordinaci ten datum vymysli 😅 takze urceno na 4+3, na sonu nic a hned po tom co bylo minule mu nebylo zatezko me vystresovat mimodeloznim teh. i kdyz moje anamneza na to nevypada, a hlavne takovou smulu uz snad mit nemuzu, nemam zadny bolesti a to ani malinko, je mi dobre, mam citlivy prsa, obcas, obden tak, ne porad, nestresuji se vymizenim priznaku 😝 takze krom toho ze jsem se prevelice rada vypsala a sverila, pac manzela uz to neba, rikal mi hned, ze na sono nemam chodit, ze je brzy ☹ tak bych se zeptala na 2 veci a pozadala o rady a zkusenosti, je opravdu a brzy a kdy by tedy skutecne melo byt neco videt, pac u me ani smouha no proste nic, jen tedy vzrostla sliznice a dale jak se pozna mimodelozni teh., nejak bez krve...jinymi priznaky, krev mi nevzali...mela bych-li mimo mit...nejake priznaky to urcite ponese....me to samozrejme znervoznelo, zkazilo radost a hodne na to myslim...dekuji berusky 😉

casia
21. únor 2009

Jooo, hodila jsem do alba ty testy, tak posudte sami, jestli to nejak roste...dikes 😎

janca.23
21. únor 2009

ahojky holky.Mě doktor trošku znervozníl-v uterý jsem si nechala vzít krev na potvrzení těhu.ve čvrtek jsem si pro výsledky zašla a doktor začal hned mluvit o mimoděložním těhu a hned mě poslal do nemocnice.Jsem v 5 týdnu po poslední menstruaci.Není to jěště bzro aby něco viděl?jiní doktoři co mě kontrolovali v nemocnici tak mi řekli že to je začátek těhu a že zatím tam nemusí nic vidět.Tak vůbec nevím co jsi mám o tom myslet.Ale ve středu jsi jdu pro výsledky a UTZ do nemocnice tak doufám že tam půjde něco vidět,ať mi prcka zbytečně neberou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru