Za odběr krve chtěli 400Kč. Jak to, že se jinde neplatí?

bergina
1. dub 2014

Zdravím, mam prosbu. Jsem v 10+6 a dnes mi sestra brala krev a moc. Za krev chtěla 400 Kč. Jsem u MV. Jak to, že se jinde neplatí během tehotenstvi za testy které chce doktor? Chodím v Moste k paní Krhounkove, tak jestli někdo máte zkušenost. Dekuji... Jo a posílá mě na vyšetření plodové vody do Ústí, kde mám platit 1000kc i když to MV na zadanku od gyndy proplaci, mě to ale neudělají.

luciafff
1. dub 2014

MV nemám. Za krev budu taky platit, ale v rámci screeningu ... Kolik ti je, jestli se smím zeptat, že tě posílá na plodovku ?

tarra27
1. dub 2014

@bergina pokud nemáš vysloveně problém, na plodovku bych rozhodně nešla....a pokud tě tam pošle že posílá každého....tak je to kr....zbyttečné riziko infekce a riziiko zakrvácení atd...dělá kšeft známé....pokud tedy nemáš v rodině genetickou vadu....celkově jsem ale pro to, že pokud nemusíš z vážného důvodu na plodovku tak nechod....

a s tím placení nevím...ptala jsi se doktorky nebo sestry proč platíš?

chris_n
1. dub 2014

@bergina a není to NT screening? ten se platí

anetka1701
1. dub 2014

No, ve 12tt se dělá screening vývojových vad... ten se platí (je to krev + UTZ). S tou plodovkou je to divný :o(

bergina
autor
1. dub 2014

Brala mi krev na nemoce... A u toho chce 400 Kč, ale do toho Ústí na plodovku budu zvlášť platit 1000. Je mi 22 a nemam žádné problémy... Nevím, jestli nebudu platit z toho důvodu, že je soukromá. Já ani nevěděla, že je možná soukromá, nepřijde mi to tak. A přitom mi.před par dny říkala, že už nebudu jako těhotná nic platit... To vše mi dělá a říká sestra, ta doktorka tu irdinaci má, ale dlouhodobe marodi

bergina
autor
1. dub 2014

A o scereeningu mi neříkala, ani nevím o co jde.

luciafff
1. dub 2014

Jestli ti je 22 let a nemáte nějaké závažné vývojové vady v rodině, tak plodovku odmítni. Bohatě stačí prvotrimestrální screening ! Já za něj budu platit 1700,- i so doběrama- Je to opravdu zbytečný riziko infekce a popř. potratu. Za doktrorkou bych se co nejdřív stavila a snažila se s ní promluvit a zjistit, proč tě posílá na plodovku a pokud by se ti zdála pochybná... rychle změň. Teď v začátku by to ještě jít mělo, ale pak v průběhu těhu už doktorra nelze změnit ... jsou mezi sebou tak domluvení ...

tarra27
1. dub 2014

@bergina já být tebou, poptám se kamarádek, kam chodí a přejdu k někomu jinému...

já taky přešla a ted mám gynekologa snad jakoo člena rodiny, nádherný chlap a ještě s ním je super pokec....a vždy se spolu zasmějeme a se sesřičkou jakbysmet

bergina
autor
1. dub 2014

Asi změním, jen musím říct důvod proč budu odcházet a doufám, že někoho seženu. Dekuju moc. Zítra ji to Ústí odmitnu a zeptám se, proč mám platit 400. Asi to budu muset zaplatit když už výsledky budou zítra hotové.

tarra27
1. dub 2014

@luciafff to sice domluveni jsou, ale podle mě tak i tak by ho ukecala, kdyby dala důvody tohoto typu, každopádně souhlasím, že čím dřív tím líp....pro klid její i miminka....

chápeš, ve 22 letech na plodovku?! jen tak???!!! bych odešla na hned....

tarra27
1. dub 2014

@bergina ty nemusíš říkat důvody, dokonce to lze udeat tak, že se přihlásíš u jiného lékaře a sestřička si dokumentaci vyžádá od sestřičky....ty už tam vůbec nemusíš....

tarra27
1. dub 2014

@bergina hlavně si dobře promysli a vyber, abys nepřecházela sem tam...

luciafff
1. dub 2014

NO úplně čumim 😕 krevní testy se platí ... asi jak kde, ale víceméně platí. Ale na plodovku bych nejela. Ta se dělá, když vyjde špatně NT screening.
Ještě se zeptám ... Nepochopila jsi to špatně ? Prosím neuraz se, ale třeba jsi to špatně pochopila. Protože to je asi pro mě už jediné vysvětlení. Nechápu doktora, který pošle 22 letou holku na plodovku bez jedinýho důvodu 🙄

bergina
autor
1. dub 2014

Já zkoušela jít k jinemu gynekologovi ve městě... Na začátku těhotenství... Doktor celkem fajn, ale sestra na pěst, v životě jsem nezažila tak arogantniho člověka. Pak jsem co jsem chodila tedy chvíli k němu chytla zánět mocaku, tak mi vzal moc a za týden výsledky.. Noo ale já už v ten den musela na pohotovost. Dostala jsem antibiotika, i když jsem těhotná a to takové, aby mi neuskodili....to mě u doktora a arogantní sestry naštvalo a odešla jsem. A já blbka zase šla zpět k téhle, u které teď mam problémy. Jsem hloupá. Snad seženu co nejdriv gynekologa. Zítra ji to zaplatím a potahnu. A to mi dnes už udělala tehotensky prukaz a třikrát blbe napichla

chris_n
1. dub 2014

@bergina nejdřív si najdi někoho jiného a zjisti si, jestli si nemůže vyžádat dokumentaci on. Jinak NT screening je na vývojové vady a je to dobrovolný pojištovnou nehrazený test. Tak možná ti dělala tohle.

tarra27
1. dub 2014

@luciafff přesně! taky to nechápu....jedině že je to známá a dohazují si pacienty.....a má z toho nějaký prachy...nebo nevím....protože to je uplně na hlavu i protti etice snad...

luciafff
1. dub 2014

@tarra27 Ono se to ani nesmí ... dělám ve zdravotnictví. Na plodovku se jde až po špatných výsledkách NT screeningu.... a nebo hned pokud ženská nad 35 let odmítne zaplatit NT screening ...

luciafff
1. dub 2014

@chris_n Jojo,ale součástí odběrů je i UZ. ne odběr plodové vody ...

chris_n
1. dub 2014

@luciafff no, ono bůhví co řekla sestra a co myslela.... ja vim, co se dela na Nt, ale taky jsem měla testy a utz zvlášt

chris_n
1. dub 2014

@luciafff ani v 35 nemusíš jít na plodovku, kdyz to odmítneš. Nemůže tě nikdo nutit.

anetka1701
1. dub 2014

Pokud budeš platit 400 za testy na nemoce, vyžádej si paragon, že ses ptala na pojišťovně a prej to máš přinést, že to kdyžtak proplatěj :o) :o) Dala bych ruku do ohně za to, že ti paragon buď nedaj, nebo řeknou, že to teda platit nebudeš :oD :oD Ale bez paragonu jim nedávej ani korunu!!!!!!!!!

Testy na plodovku odmítni a řekni, že bys chtěla kartu a že půjdeš k jinému doktorovi. Nazdar :o)

bergina
autor
1. dub 2014

Mě o tom názvu dneska nic neřekla. Vypsala modrou zadanku na par věci z krve.. Nevím ani co, to mi neřekla a rekla ze chce 400. A ze mi vezme ještě jednou krev pro Ústí na plodovou vodu. Jde o ultrazvukové centrum Tornero. Píšou tu o screeningu, downovu syndromu.

luciafff
1. dub 2014

@chris_n jo, to je pravda, můžeš ... Já to myslela tak, že kdyby 35 letá a více odmítla NT screening, že ho nechce platit, tak pak jí automaticky udělají plodovku ... ale právě až po 35 😒 ve 22 letech nechápu 😕

tarra27
1. dub 2014

@bergina to že se sestra netrefí, o se stane, to bych ji nezalívala....já bych viděla špatně to, že lekaře vidím z rychlíku, protože je dlouhodobě nemocen - snad jsem to pochopila správně a nejvetší problém je plodovka...

pokud jsi platila a je to dobrovolne, takéž by se měla zeptat. zda to chceš a informovat tě o tom, že se to platí...

a pravdu se poptej kamarádek, kam chodí....nebo segry apod....aby i řekly, jak se věci mají, jak to tam chodí, co se jim tam líbí a co můžeš čekat....

a pokud je sestra arogantní, máš se zeptat, v klidu ale zeptej sesři vy máte se mnou nejaký problém? nebo co se deje? mě se nelíbí, jak se mnou mluvíte, já se k Vám chovám slušně....tak jestli mě tady nechcete, řeknete to rovnou....

Já si myslím a to se na mě nezlob, ale že je hodně věcí o komunikaci....stačí kolikrát, aby ses usmála ty, nebo něco jen tak řeka, ne urážku apod....ale v dobrém a nebo něco pochválila....nebo se i jim snažila vyjít v termínu apod....

tím neříkám, že jsi špatná ty....jen tím říkám, že pokud jsi tam byla jen jednou, třeba sestřička měla blbý den nebo jsi ji mohla zkusit něco říct a ne stáhnout krovky a mazat někam, kde jsem spokojená nebyla už dříve víš....

a nemyslím si třeba ohledne odberu, tak tě nabrala napotřetí, no a co?? myslíš, že by to dělala schválně? podle mě ne určitě ne...ta je ráda, když tebe má "hotovou"....

mě taky sestřičky občas nenabraly napoprvé, nebo když mi dávaly flexilu na ruku snad napočtvrté nebo nevím napokolikáté....a nebylo to příjemný, ale mám je znervoznovat? vím, že to nedelají schválně, že mají tisíce jiných věcí na starosti apod...tak jsme jim řekla sestři v klidu, v pohode, to nevadí, to se stane...když se omlouvaly teda..není to tak strašné....a jim se hned líp dělá....

člověk by měl mít k druhému trochu empatie a to oboustraně....

aluskacz
1. dub 2014

Když jsem byla v 10+4 a byla u doktora na kontrole, tak mi řekl, že můžu jít buď už teď na testy genetiky a VVV (tj. ten NT screening) a zaplatila bych 1500,- nebo můžu počkat do 17tt a nabere mi stejné testy on zadarmo. Taky mi řekl, že v mém věku to není až tak nutné, abych šla na testy za 1500,- a jelikož v rodině žádné genetické a vývojové vady nemáme, tak jsem se rozhodla, že počkáme do 17tt těhotenství. Taky mi ještě řekl, že kdybych si to rozmyslela, tak mu mám zavolat. Odběr plodové vody bysme řešili až podle výsledků testů. Gynekologa mám skvělého a plně mu důvěřuji 🙂

Jak tady říkají holky, taky si myslím že je to divné a asi bych přešla k jinému gynekologovi. Odběr plodové vody je dost rizikový a v tvém věku si myslím že zbytečný. Určitě bych počkala až podle výsledků testů 🙂

tarra27
1. dub 2014

@luciafff a i ak podle mě nikdo nemůže nutit na podovku....i tak si myslím, že na revers ji můžeš odmítnout

chris_n
1. dub 2014

@aluskacz jenže NT screening je spolehlivější než tripple test. Takže já jsem pro to si zaplatit NT a radši nejít na tripple.

chris_n
1. dub 2014

@bergina jo a v tom centru by museli mít taky nějaké odůvodnění pro odběr plodovky, to přece nedělají dnes jen tak.

luciafff
1. dub 2014

@bergina Stav se za ní a nebo jí zítra zavolej a optej se .... UZ centrum dělá screeningy. Pomocí toho se vyšetřuje i Downův syndrom. Na plodovku by si musela bejt lačná a určitě by tam byla aspoň minimální předoperační příprava. Ta cena odpovídá UZ vyšetření ... Myslím si, že jsi to možná popletla. Ten screening je právě šetrnější, že kdyby vyšly špatně tripple testy (14-16. týden ... ty platí pojišťovna, pokud nechceš NT screening), tak pak se posílá na plodovku.

Přečti si ty odkazy co jsem ti posílala, třeba jsi z toho byla jen zmatená a bylo toho na tebe moc a možná si to jen trochu popletla. V nejlepším případě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru