Za odběr krve chtěli 400Kč. Jak to, že se jinde neplatí?

bergina
1. dub 2014

Zdravím, mam prosbu. Jsem v 10+6 a dnes mi sestra brala krev a moc. Za krev chtěla 400 Kč. Jsem u MV. Jak to, že se jinde neplatí během tehotenstvi za testy které chce doktor? Chodím v Moste k paní Krhounkove, tak jestli někdo máte zkušenost. Dekuji... Jo a posílá mě na vyšetření plodové vody do Ústí, kde mám platit 1000kc i když to MV na zadanku od gyndy proplaci, mě to ale neudělají.

bergina
autor
1. dub 2014

Já se k nim chovám hezký, ale když semnou začnou.mluvit hnusné, tak začínám být taky protivná. Ale každopádně dneska jsem byla hodna, sestře jsem řekla, jaká žila.mi jde na odběry, jaká ruka.. Nevěřila, ale.sama se o.tom.pak na potřetí přesvědčila. Potřebovala jsem jen poradit. Dneska mi každopádně jak píšu krev na nemoce, a ještě krev do Ústí, kam mě chtěla už objednat. Ještě, že ji to nezvedali. Jinak děkuji moc za rady, zítra mám v plánu ještě zajít na pojišťovnu a zeptat se, co vše pojišťovna hradí a co ne. U té doktorky jsem už od dost lidi slyšela, že ráda. Nad jinými vydělává, nevím co je pravdy a ano, ptala jsem se kamarádek. Žádný gynekolog jim nenabídl něco s plodovou vodou a nechtěl po nich penize

luciafff
1. dub 2014

@tarra27 Určitě můžeš ... Nemusíš, když nechceš není to povinné ... jen doporučené ! Já jen napsala postup, jak by to mělo fungovat... kdy až nastává odběr plodové vody. Odmítnout můžeš co chceš ...ale je to na vlastní zodpovědnost.

anetka1701
1. dub 2014

@bergina jestli ti chtěla brát krev a posílat to do ústí, tak podle mně jde fakt o ten NT screening - ultrazvuk a ne hned odběr plodovky...

luciafff
1. dub 2014

@chris_n
@aluskacz

Tripple testy nejsou tak spolehlivé. Většinou př jakékoliv odchylce stejně posílají pak na odběr plodovky. NT screening je lepší v tom, že pokud by byl problém a ty ses tak rozhodla, tak stále můžeš podstoupit ještě šetrnější interupci než v 17-20. týdnu. Ono v pozdějším stádiu těhotenství, pokud by ses rozhodla ho ukončit, je to hlavně velká zátěž i pro tebe. Je to v podstatě operace, která také představuje určitá rizika.
Tady to je hezky popsané.

http://www.gest.cz/cz/gyn_teh.php?pg=1

Ty peníze jsou podle mě minimum. Víš mnohem dřív jak na tom miminko je a hlavně v případě komplikací, tak čím dřív těhoteství ukončíš, tím lépe i pro tebe ... ze zdravotního i psychyckého hlediska

luciafff
1. dub 2014

@bergina Zajdi si za doktorkou a pak teprve na pojišťovnu... protože podle mě přesně nevíš na co jdeš. To pak nemá cenu řešit vůbec s pojišťovnou, když ani nevíš co ti budou dělat ...

aluskacz
1. dub 2014

@chris_n
@luciafff

Hele holky děsíte mě..

anetka1701
1. dub 2014

@aluskacz tak to promysli ještě :o) Navíc na NT přispívá pojištovna... Ty tripply nejsou tak kvalitní a přesný jako NT...

gepe
1. dub 2014

@luciafff ja mela vloni NT tesne nejak pred 35. Ten dopadl na vybornou, zadny jiny testy ani amino nikdo nechtel a ani na nic me nikdo neposilal 🙂

luciafff
1. dub 2014

@gepe Vždyť jo, když si to zaplatíš a dopadne ti NT dobře, tak to není potřeba 🙂 Když jsou ty možnosti, tak proč jich nevyužít 😉 Plodovka jen v nejkrajněším případě ...

luciafff
1. dub 2014

@aluskacz Podle mě to není tolik peněz, aby jsi měla klid pro sebe a pro svý mimino. A navíc vše budeš vědět mnohem dříve 😉 Ještě si to promysli a zjisti si víc informací ... V kolikátým týdnu jsi ?

aluskacz
1. dub 2014

@luciafff Ještě to promyslím. Teď momentálně vůbec nevím, jestli jo nebo ne. Zase na druhou stranu opravdu mému gynekologovi důvěřuji, je to skvělý člověk a lékař. Vždy si těhotné ženy poctivě a pečlivě hlídá. Snad by mi neporadil špatně.. Jsem ve 13tt

bergina
autor
1. dub 2014

Tak pokud mi brala krev na NT, tak v tom případě mi nemusela předtím brát krev na par nemoci, za které mám platit 400.

chris_n
1. dub 2014

@luciafff vždyt jsem to psala, že NT je spolehlivější a ja bych šla spíš na něho než na tripple.

chris_n
1. dub 2014

@bergina ale jo... já jsem byla na odběru a brala mi 4 ampulky (něco bylo na přenosné choroby a něco bylo na NT)

chris_n
1. dub 2014

@aluskacz jsi ve 13tt, takže už je skoro pozdě. Dělá se do 13tt

bergina
autor
1. dub 2014

Já jsem z toho jelen 😀

chris_n
1. dub 2014

@bergina většinou v tomhle období vypisují doktoři těhotenský průkaz. Pak berou krev na pohlavně přenosné choroby a dalších pár věcí. No a navíc mezi 11 až 13 týdnem se dá dělat NT screening, který se sestává z odběrů krve a ultrazvuku. Jediné, co tu vidím jako chybu, tak že ti to nikdo pořádně nevysvětlil. Tak se jich zeptej.

Většinou ten ultrazvuk se dělá ve specializovaných zařízeních a platí se.

Pak okolo 17. týdne se provádí takzvaný tripple test (to jsou odběry krve), na zachycení vývojových vad. Tento test je placený pojištovnou, ale není tak spolehlivý, jako ten NT screening, co se dělá dřív.

aluskacz
1. dub 2014

@luciafff
@chris_n Tak tedy nic. Počkám a budu doufat, že je vše v pořádku. A ono je vše v naprostém pořádku 🙂 Budeme mít zdravé a krásné mimi 😉

Jen tak pro zajímavost. Dávám sem odkaz na hodnocení gynekologů. Konkrétně toho mého 🙂 Je to opravdu skvělý člověk a lékař. Nikdy bych ho nezměnila.
http://www.znamylekar.cz/karel-nevrlka/gynekolo...

ululul
1. dub 2014

Odběr plodové vody se neprovádí dřív, než v 16. týdnu. Takže podle mě, jste se špatně pochopili a místo na plodovku tě posílají do toho Ústí na screening, proto tě připravují na to, že je to hrazené. Zkus se s doktorkou ještě jednou poradit, než začneš hledat jiného doktora.

luciafff
1. dub 2014

@aluskacz Nt screening se dělá mezi 12. -14. týdnem.
@ululul Taky jsi myslím, že to @bergina popletla a špatně pochopila. Určitě bych zašla znovu za doktorkou.

frufrunka
1. dub 2014

Nečetla jsem celou diskusi, ale nestačím se divit... Já neplatila ani korunu a to jsem absolvovala prvotrimestriální screening (krev v 11tt a tuším v 15tt?), pak vyšetření NT+nosní kůstka - to jsem měla na genetiku doporučení od Dr a taky jsem neplatila nic... A žádanka na plodovku je blbost, tam bych tedy nešla. Ale jsem hodně překvapená, kolik z vás tady platilo a že to nejsou malé sumy! Prvotrimestriální screening je dneska podle mě už běžný standard, který má právě zabránit zbytečným odběrům plodové vody (je přesnější než donedávna používané tripple testy) a proto ho zdravotní pojišťovny proplácí. Já jsem prvotrimestriální screening+NT vyšetření absolvovala u druhého a třetího těhotenství a fakt jsem neplatila nikde nic - jen 30Kč za prohlídku do doby, než jsem dostala těhotenskou průkazku. Je pravda, že nevím, jak ostatní maminky u stejné doktorky. Ona jednou jednu věc hodně pohnojila, málem mě to stálo život a tak nevím, jestli jí nežere svědomí, možná ano a proto po mně peníze nechce, třebas tam ostatní platí, nevím...

alpakovo
2. dub 2014

pokud MV znamená 211, tak můžu říct, že sem u ní taky a za celé dvě těhotenství jsem neplatila nic navíc!!!!! Podívej se na stránky pojišťovny, co si mám připlácet a co ne, ať víš 😉

bergina
autor
3. dub 2014

Tak jsem byla na pojišťovně. Paní gynekolozka ze mě akorát chtěla tahat peníze. Prestoupila jsem k jinemu gynekologovi, kde mi bohužel museli znovu odebrat krev na základní testy krve, protože jsem u předchozí nedala 400 Kč. Nové sestry mile, ochotné, nechápali, jak zneužívá doktorka jiné tehulky a hlavně se mě sestra ujme po všech stránkách.

bergina
autor
3. dub 2014

Dívala jsem se, na co mám nárok jako těhotná a většinu z toho neuplatnim, protože to platí do června.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru