Začátek těhotenství, co mě čeká? Jaká vyšetření a tak

veverice27
1. kvě 2014

Ahoj holky, jsem čerstvě těhu.. včera pozitivní test, vychází to tak na 4-5tt. K doktorovi jdu 9.5. to bych měla být 6tt.
Nevím, co mě čeká.. jaká budou vyšetření v 1. trimestru? Co následuje a tak? Děkuji vám Veve

vercas01
1. kvě 2014

@veverice27 Bude ti dělat stěry, odebírat krev. Pak ti asi nabídne prvotrimestriální screening-není hrazen poišťovnou. Jedná se o vyšetření krve + uz kde ti vypočítají riziko Dow.syndromu..., kontorluje se přítomnost nosní kůstky, projasnění šíje, všechny orgány v miminku... Manžel měl vrozené vady a dr mě na toto vyšetření dal žádanku tak jsem nic neplatila jinak v Gennetu by mě to přišlo na 1100,- ... a to je myslím všechno... pak v 16tt se dělá triple test. mě místo triple testu dělaly tzv.integrovaný test kde se dá dohromady krev z prvního screeningu a druhá krev ze 16tt a to opět vyhodnotí rizika, k výsledkům mi pak dělaly znovu uz . Pak se dělá velký uz ale na ten se teprva chystám...

domca89
1. kvě 2014

@veverice27 Ahoj, mám to čerstvě za sebou, tak ti jen povím, že jsem byla na UZ na potvrzení těhu, pak v 10tt znovu, k tomu velký odběr krve na nemoci jako AIDS, žloutenka, atd. + zjištění krevní skupiny, pak ve 13tt screening což je velký UZ zjišťující vady miminka a k tomu tripl testy na vrozené vady. Pokud je vše ok, další UZ je až ve 20tt.

veverice27
autor
1. kvě 2014

@vercas01 , @domca89 moc vám děkuji holky..zajímal mě právě hlavně ten screening.. jste moc hodní.

ange_de_la_morte
1. kvě 2014

@veverice27 : já za prvotrimestrální screening platila 950Kč ( FN Ostrava), jinak tripple jsem odmítla, protože ten screening má vyšší vypovídající hodnotu, běžne se doporučuje tripple test už neřešit pokud vyšlo NT dobře v tom 1.trim screeningu. U tripplů je vysoká falešná pozitivita ( test ukáže postižení, které ale není) takže jsem se nechtěla zbytečně stresovat když riziko na 1.trim screeningu vyělo krásně. Jinak pojišťovna platí pokud máš genetické vady v rodině nebo vysoký věk ( nejsem si jistá, tuším nějak asi od 40), možná tam budou ještě nějaké možnosti ..... jinak k těm krevním odběrům na začátku těhu máš možnost si některé věci připlatit nad ten základ - já si třeba připlatila toxoplazmózu za tuším nějak 160Kč nebo tak nějak

pt1981
1. kvě 2014

ahojky, holky už tady vše popsaly, já jen připíšu, že prvotrimestr. s. stojí všude jinak, já jsem v Brně platila 1450.- a k tomu byla fotka zdarma. Na druhém screeningu jsem neplatila už nic a fotka byla za 50.- Patřím k těm maminkám, kterým vyšly triplly falešně pozitivní a byl to dost záhul na psychiku. Na genetiku mě objednali až za měsíc po výsledcích, zároveň s velkým UZ. Držím pěsti, ať je vše ok 🙂

barinkas
1. kvě 2014

V Olomouci v FN je prvotrimestrální screening zdarma 🙂 Teda alespoň 2 roky zpět byl...
Já na tripple ani nešla, v 1. trim screeningu jsem měla vše OK, takže jsem tohle odmítla... Dr. na gyndě mi to nepřímo potvrdila, že to je i zbytečné, samozřejmě to takto neřekla, ale jinými slovy... jen jsem ji podepsala papír, že to odmítám ... Tripple vychází často falešně pozitivně, je to hodně zastaralý test, pomalu nikde v Evropě se již nedělá.

domca89
1. kvě 2014

No já zatím za fotky nic neplatila, na screening jsem dostala od doktorky žádanku a měla jsem ho zdarma.

ajinka17
1. kvě 2014

@pt1981 a
hojky prosim tě kde byla na tom 1.scren. v Brně?

veverice27
autor
1. kvě 2014

@pt1981 děkuji moc... 🙂

pt1981
1. kvě 2014

@veverice27 Ahojky, promiň, byla jsem dnes dlouho venku, proto píšu až teď. Je to na Veveří, zadej si CPD Veveří Brno a vyjedou ti veškeré info. A jestli můžu doporučit, pak MuDr Vlašín je prý nejlepší a nám hned řekl pohlaví a příště už to jen potvrdil 🙂. Tak se třeba zkus zeptat, jestli bys nemohla k němu. Ale jinak jsou určitě šikovní všichni 🙂

pt1981
1. kvě 2014

@barinkas já jsem právě moc na výběr neměla... Já totiž čekala dvojčátka a jednomu přestalo bít srdíčko. Je pořád ve mě, i když už je to 14týdnů zpět... A plaší mi veškeré výsledky a proto toho musím absolvovat víc. Vyšlo mi, že malá bude mít rozštěp páteře nebo bříška, šance 1:2, takže drsný ☹... MuDr Vlašín mě důkladně prohlídl a uznal, že je vše OK, že na plodovku nemusím.... V 1trim screen bylo taky vše ok, to až ty triplly.... A je super, že někde dělají ten první sc. zdarma, určitě to naláká víc maminek...

pt1981
1. kvě 2014

veverice27 promiň, tahle zpráva už měla být pro
@ajinka17

pt1981
1. kvě 2014

@ajinka17 Ahojky, promiň, byla jsem dnes dlouho venku, proto píšu až teď. Je to na Veveří, zadej si CPD Veveří Brno a vyjedou ti veškeré info. A jestli můžu doporučit, pak MuDr Vlašín je prý nejlepší a nám hned řekl pohlaví a příště už to jen potvrdil 🙂 . Tak se třeba zkus zeptat, jestli bys nemohla k němu. Ale jinak jsou určitě šikovní všichni 🙂

ajinka17
1. kvě 2014

@pt1981 děkuji za info 🙂

miamili
5. kvě 2014

Ahoj holky zítra jdeme na tripple test v I.trimestru, mám si s sebou vzít moc nebo nemusím? Děkuju za odpověď 🙂

janule8
22. čer 2014

Zvu Vás do soukromé skupinky Lednovky 2015 (samozřejmě ty, kterých se to týká) 😀

marty8
4. črc 2014

Ahoj holky, včera jse byla na 1. vyšetření - jsem v 7.tt a jsem docela z pana dokrota zklamaná. Čekala jsem, že mi vezmou krev, nějaké stěry a bůh ví co, abychom věděli, zda je vše v pořádku a nic se nekonalo. Jen mi udělal utrazvuk, řekl milimetry jinak vůbec nic. Měla jsem pocit z pana doktora Krále, že tam otravuju a bylo zbytečné tam chodit, byl opravdu nepříjemný. Neřekl mi vůbec nic ani ohledně těhotenství a toho co mě čeká a ještě dodal, něco v tom smyslu, že takle byrzy je vše jedno, protože polovina těhotenství končí potratem... Opravdu z něj mám špatný pocit. Nakonec mě objednal za 14 dní na další UZ... je to doktor Král, Gynfem Strašnice... co si o tom myslíte?

elennka
4. črc 2014

@marty8 že je to zcela normální, na začátku těhu se dělá jen UZV,max. pokud plod neodpovídá TT, tak se dělá krev na HCG, ostatní odběry se dělají cca 9-13 tt (jako pohlavní nemoci, krevní skupiny apod) - většinou jak se dostane těhu prukazka.

marty8
4. črc 2014

Děkuju, jsem prošku klidnější, přístup doktora Krále strašný...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru