Záťažový test na cukrovku, aký čaj ste si brali?

tinka_21
18. zář 2012

Ahojte, tento týždeň ma čaká záťažový test na cukrovku a sestrička mi len povedala, že si mám doniesť 0,5l horkého (presnejšie hořkého 😉 ) čaju. Čítala som ako to prebieha a ten horký čaj že by mal byť na to, aby sa tá sladká tekutina vobec dala vypiť, prípadne aby som to hned nevyvrátila, lebo aj to sa vraj stáva.
Neviem však, čo si mám predstaviť pod horkým (hořkým čajom), keďže čierny čaj by sa v tehotenstve nemal piť. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Čo ste si brali na test vy???? Ďakujem

eficenka
18. zář 2012

každá klinika to má jinak, já přišla, dostala sem 250 ml velmi sladkého nápoje (rozpuštěné glukozy) a do toho vymačkala půlku citronu a vypila...
Jinak pokud po Tobě chtějí černý čaj, tak si ho dones, jednou to v těhu neublíží, já si ho občas dávám....
A test není nijak strašný, jen o tom "kolují fámy"

domnik
18. zář 2012

Ahojky. Buď si udělej slabý černý nebo spíš ovocný čaj. Pokud to nepiješ denně, tak Ti to neublíží. Tekutina je opravdu dost sladká, ale není to nic dramatického. Doporučuji vypít toho co nejvíc najednou, bez přestání - nejdříve neochutnávat. Pak už se to dopíjí těžko. Ale není čeho se bát. Já na tom byla snad 6x a zvládla jsem to. 🙂 Vezmi si s sebou něco k jídlu. Až budeš hotová, tak aby jsi se mohla něčeho najíst. Hlavně ne nic sladkého - neměla byji na to chuť. Přece jen být tak dlouho bez jídla a než dojdeš do nějakého krámu... No a vem si něco na čtení nebo nějakou hudbu. Je to na 2 hodiny nudy. 🙂 měj se krásně, papa

camelinka
18. zář 2012

No třeba já si nenesla nic a vpohodě jsem to vyzunkla a chutnalo mi to 😉 😉 .Mezi tím jsem mohla jít kam jsem chtěla, někde se musí sedět, takže všude je to jinak 😅

katyxq
18. zář 2012

Já vypila tu glukózu jen tak rozpuštěnou ve vodě (bylo toho cca dvě deci), prostě jsem to do sebe naklopila a nezkoumala, jak to chutná, žádná hrůza to nebyla.
Aby test byl test vyhodnocen správně (nevyšlo falešně, že těhotenskou cukrovku nemáte), tak by se nemělo nikam chodit, neprovozovat pokud možno žádnou fyzickou aktivitu, ale zůstat na místě sedět. Krev by měli brát před vypitím glukózy a pak po hodině a po dvou od vypití.

veruska007
18. zář 2012

NO, já bych si donesla vodu s citronem 😉.
A dej si pozor, poprvé jsem byla při testu ok, ale podruhé mi bylo divně, přišla jsem domů a zkolabovala. Byla jsem v bezvědomí až než přišel manžel odpoledne z práce, měla jsem těžkou hypoglykemii, několik dní jsem chodila se lžičkou na cukr. Teď zvažuju, že potřetí už test odmítnu. Test jsem měla v obou případech negativní.

jennyska
18. zář 2012

Ahoj @ tinka_21 . Téma, které jsi založila, je duplicitní a proto jej zamykám. Využij náš vyhedávač ve fóru a najdi si prosím takové otázky, diskuze, které už na toto téma u nás jsou. Děkuji a přeji hezký den, J*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru