Zrcadla nebo ultrazvuk. Co je příjemnější k vyšetření?

reny.p
7. črc 2008

Zdravím všechny,

nevím do které části diskuze toto téma patří nebo zda to tu už někde není, ale chtěla bych se zeptat jestli některá z vás byla u gynekologa vyšetřována "zrcadly" a teď je ultrazvukem co je příjemnější? Uvažuji o změně z gynekoložky na gynekologa - ale stydím se svlékat se před mužem...O změně uvažuji, protože vyšetření u mé dosavadní gynekoložky občas dost bolí, dojíždět nikam nechci a další gynekolog ve městě je jen muž, slyšela jsem, že tento gynekolog má ultrazvuk a vyšetření dělá ultrazvukem. Chtěla bych vědět jaká je změna? Díky za jakékoliv příspěvky

makelka
7. črc 2008

Ahoj Reny,

nechci tě zklamat, ale vyšetření zrcadly ti budou dělat dle mého všude, pokud gynekolog potřebuje udělat stěr apod tak přes ultrazvuk těžko, většinou se dělá oboje 😉 I já bych ale řekla, že je chlap šetrnější, sám neví, zda to bolí či ne a je opatrnější, ženský tolik ne 😉 já mám gynekologa chlapa a musím říct, že k němu chodím ráda 🙂 dělá vyšetření novýma jednorázovýma zrcadlama, nejsou studené a není to tak nepříjemné a je skvělej, takže pokud ti tvá gynekoložka nevyhovuje, určo přejdi jinam 🙂 ostych přejde 🙂

scai
7. črc 2008

tyky bych řekla,že zrcadlama se vyšetřuje skoro vždycky. Mě třeba dělal můj gynekolog na poslední preventivce kalsiku, zrcadla, stěr s čípku, pak vyšetření pohmatem a pak ještě vnitřní ultrazvuk. A na něm mi ukazoval vaječníky a ukazoval mi,že vajíčko je těsně před prasknutím a že ten den budu mít ovulaci 🙂 Bylo to fakt zajímavé...
Ono fakt záleží na každém doktorovi jaký je. Já jsem měla dřív takového,že tam ty zrcadla vrazil,já vyletěla skoro ke stropu, fakt jsem si vždycky říkala,že příště ho kopnu!!!! teď bydlím jinde, mám super doktora a vyšetření u něho mě nebolí nikdy.

poupe
7. črc 2008

poradte,planovany ultrazvuk(ne vnitrni)a nahla menstruace,jde to,nikdy se mi to nestalo a ted to resim

len
7. črc 2008

Ultrazvuk přes břicho jde při MS naprosto bez problémů (sama jsem absolvovala) 🙂

Jinak Reny - jak píšou holky, zrcadla a ultrazvuk jsou dvě různý vyšetření, kterýma se vyšetřují různý věci. Ultrazvukem se kouknou dovnitř, na vaječníky, do dělohy... Ale na to, aby si dr. prohlédnul čípek nebo z něj vzal stěr, je pořád nejlepší se tam přímo podívat - a aby tam dobře viděl, pomůže si zrcadlama 🙂

Jinak co se týče problému dr. ženská-chlap, to se tu řešilo mnohokrát (pohledej v diskuzích), já vyzkoušela tak pět ženských a pět chlapů a v podstatě je to jedno, i když k chlapovi chodím tak nějak podvědomě raději 😉

aponchie
7. črc 2008

ja mam teda zenskou a je moc hodna mila jemna ...,ale v porovnani s chlapem se neda srovnat 😝 jdi do nej 😀
btw USG se dela jako doplnkove vysetreni ,nenahrazuje to klas.vysetreni

me teda osobne prijde nejbolestivejsi z celeho vysetreni pohmat 😝

cipin
7. črc 2008

Tak já trochu nabourám statistiku, kvůli stěhování jsem teď měnila mudra. Měla jsem ženskou teď mám chlapa a po prvním vyšetření musím říct, že chlapík mě oproti té doktorce moc nešetřil, dokonce jsem i trochu zakrvácela a bolelo to, tak doufám, že to bylo jen napoprvé.

elana
7. črc 2008

Já musím souhlasit, měla jsem doktorku, jemnou, hodnou...teď mám chlapa, po jehož pouhém stěru z čípku mě asi 20min bolelo břicho jako při MS, nikdy co na gyndu chodím, se mi to nestalo a doufám, že to bylo teda ojediněle.

Co se týče zrcadel, toho se neboj, ani to nebudeš vědět, jen dostaneš "úkol"-držet si mezi nohama takovou studenou kovovou "špachtli"🙂 Trvá to pár minut a je hotovo.

aponchie
7. črc 2008

hmmm ja teda mela u prijmu pri porodu takoveho mladeho asi 28let kluka a byl tak neznej az me to dojalo a necitila sem zadnou bolest 😀

cipin
7. črc 2008

Ono asi záleží, každej gyndař je jinej...

Elana, Ty si u vyšetření musís asistovat?

scai
8. črc 2008

cipin taky mě to překvapilo 😀

reny.p
autor
8. črc 2008

Ahojky všem,
včera jsem potkala kamarádku, která chodila k té samé gynekoložce jako já a teď chodí k tomu doktorovi... říkala, že s ním nemá problémy, nebolí to atd. Takže do změny půjdu a snad to bude lepší! Stalo se mi asi dvakrát, že když mi dělala vyšetření zrcadly nemohla jsem pak ani slézt z křesla... chodím k ní už 5let a občas to trochu bolí to člověk vydrží, ale tohle bylo opravdu extrémní a když se mi to stalo po druhé začala jsem váhat.. Slyšela jsem, že tento druhý doktor v našem městě má ultrazvuk a vyšetřuje ultrazvukem. Usoudila jsem, že každé vyšetření provádí jen ultrazvukem, takže jsem ráda, že jste mě vyvedly omylu! Díky všem za cenné názory, rady a zkušenosti!

llllucka
8. črc 2008

Reny:já bych šla k tomu doktorovi už jen z toho důvodu,že v dnešní době by mělo být vyšetření UTZ samozřej¨mostí.Nikdy tě tak dobře nemůže prohlídnout.

elana
8. črc 2008

Cipin, tak bych tomu zrovna neříkala🙂, není to nic obtěžujícího, jen mi dr. (a předtím i původní doktorka) dá do ruky tu špachtli a řekne "prosím podržte to". Sem myslela, že je to standart, když to tak dělají dva náhodně zvolení doktoři ordinující 80 km od sebe😀

marcet
8. črc 2008

Podle mě by ultrazvukové vyšetření mělo být samozřejmostí,ale je spousta gynekologů,kteří ho jednak nemají nebo nedělají.Mám spoustu kamarádek,které takhle doktor či doktorka nevyšetřuje.Já mám gynekologa a jsem s nim moc spokojená.Ulrazvukem mě vyšetřuje pokaždé.

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

berenika39
27. zář 2013

@coccinella prosím, nestačilo by ten odkaz dát do jedné diskuse a ne s tím otapetovat celého koně? on totiž stejně nefunguje, takže všechny desítky předešlých jsou k ničemu, tak dej třeba sem jeden , co bude fungovat, kdo bude chtít, si to přečte, dík.

coccinella
27. zář 2013

Ahoj, chtěla jsem informovat co nejvíc lidí - že je špatně zkopírovaný jsem netušila, to se omlouvám.
Snad už tento bude v pořádku. Nebo stačí ten předchozí hodit do google a určitě to vyjede 🙂

http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

verushe20
12. srp 2014

Mě vyšetřuje pokaždé i ultrazvukem i zrcadlama, akorát od minulé návštěvy moje doktorka začala používat ty kovové zrcadla, které mi nejsou moc příjemné, předtím jsem pokaždé platila ty jednorázové za 30 kč a ty byly celkem v pohodě. Nějak to ale nechápu proč teď ty kovové. 😒

tarra27
12. srp 2014

@verushe20 me v tehu taky dělal ultrazvuk pokaždé, nevadilo mi to, naopak jsem byla v klidu, ze je vše OK....

verushe20
12. srp 2014

@tarra27 jojo mě ten ultrazvuk taky nevadí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru