Zvětšený klitoris nebo labia u plodu. Máte zkušenost?

mamava
30. lis 2008

Ahoj holky, jsem ve 26 tt a na 3D ultrazvuku sice doktor říkal, že to vypadá na holčičku, ale byl tam vidět i takový hrbolek (i okem laika), podle doktora prý asi zvětšený klitoris nebo labia... prý by to chtělo specializované vyšetření... byla jsem z toho tak zaskočená, že jsem se ani na nic nezeptala... proto vás prosím, nemáte s ním některá zkušenost? Fakt mám strach a hodně smíšené pocity... moc díky.

dvojka
30. lis 2008

ahojky.
Já nevim jestli tě uklidnim,ale když jsem předčasně porodila(33tt)tak naše malá měla hrozně velikánský klitoris a má ho vlastně doted a to má už18dní.Mě to úplně vyděsilo když jsem jí poprvé přebalovala,ale sestra mě ujistila,že to neni nic nenormálního,že to je danný prostě ještě tou nezralostí a že se to srovna

mamava
autor
30. lis 2008

moc díky, něco takového jsem potřebovala slyšet (teda číst 🙂 ) protože jsem hledala na internetu, ale moc toho nenašla a když, tak ta byly lékařské teorie a varianty, ze kterých mi bylo strašně úzko... přesto se snažím věřit tomu, že je to v normě a spraví se to... fakt díky a pozdravuj Anetku

dvojka
30. lis 2008

určitě ano.Já jsem,když jsem to viděla poprvé myslela,že má malého pindíka a bylo mi trapný se na to i zeptat 😅 ,ale pak mi to nedalo a zeptala jsem se,připadala jsem si jak trotl, ale sestřička mě uklidnila.

lucenek
30. lis 2008

znakem nezralosti dítěte u děvčátek jsou labia minori přesahující přes labia majori, česky malé stydké pysky sou věttší a přerpstlé než ty větší, které tvoří klasickou půlinu, ve 26tt je to naprosto normální i u nezralých čili předčasně narozených dětiček...a ono se to vážně srovná 😉

mamava
autor
30. lis 2008

dík moc za optimismus, snad se to srovná i u naší holčičky 🙂

mamava
autor
1. pro 2008

Ahoj, tak jsem dneska byla u doktora a kllidnější nejsem vůbec ☹ poslal mě na podrobnější ultrazvuk do porodnice... já mám takový strach....

campi
1. pro 2008

mamavo: neboj se, to kontrolní vyšetření určitě zjistí, že je to v pořádku! Je fajn, že nás takhle kontrolujou, ale někdy to dr. hodně dramatizujou. Nejhorší je, když něco konstatují a neřeknou, co by to mělo znamenat. My byli takto na mimořádném dalším UTZ jak po kontrole ve 12tt i po kontrole ve 30tt. Vždycky jsem byla vystresovaná, kontroly byly v pořádku. Nebo jedné holce tady řekli, že mimčo hýbe málo prstama - opět bez dalšího vysvětlení a to víš, že jí to hlodá v hlavě.

mamava
autor
1. pro 2008

no hlodá to hodně, věřila jsem tomu, že dneska dostanu povzbuzjící zprávu, ale asi ani doktoři nechtějí nic slibovat, kdyby to náhodou byla ta horší varianta (i o té se doktor zmínil, ale jen v náznaku - evidentně mě nechtěl strašit - já jsem toho ale už na netu četla dost). Snažím se sama sebe uklidnit, že to bude v pořádku a že je malá pravděpodobnost... jenže malá, ale je.... jsem objednaná na středu na ten kontrolní ultrazvuk, tak doufám, že tam dostanu nějakou pozitivní zprávu, nejradši bych tam šla hned, ať vím, na čem jsem...ta nejistota je hrozná... do té středy to budu muset nějak vydržet... teď už je to lepší, ale po cestě z ordinace mi tekly slzy jak hrachy.... moc díky, ještě že tu jste!

mamava
autor
1. pro 2008

Jinak teď se mi v bříšku tak zdatně převrací, asi abych se zbytečně netrápila 🙂

campi
1. pro 2008

Zkus se netrápit, musís dítěti věřit. Mně naštěstí žádná z "komplikací" nerozbrečela, nepřipouštím si, že by mohlo být něco v nepořádku. A to mám po každém vyšetření nějaký nález, fakt. Naposledy jsem se rozesmála v ordinaci, páč i z blbého krevního obrazu mi cosi vyčetli..

mamava
autor
1. pro 2008

Díky, jsi silná ženská, vím, že to jinak nejde, stejně to neovlivním, taky se snažím si to nepřipouštět, ale chvílema to na mě dopadne, je to ale i tím, že na to teď mám čas nad tím přemýšlet, protože jsem nachlazená a ležím doma... ale bude to dobré, musí!!

dvojka
1. pro 2008

mamava-určitě bude.Netrap se tím.Musíš být v klidu,miminko tě moc potřebuje.Uvidíš že to dopadne dobře.
Podívej na mě.Já byla v31tt na kontrole,vše bylo naprosto v pořádku a ve33tt jsem už rodila.Přišlo to jako rána z čistého nebe

mamava
autor
1. pro 2008

Snažím se být v klidu a spokojená, právě kvůli naší holčičce, vím, že stresy jí neprospívají... a taky si říkám, že všechno ostatní se zdá být v pořádku, tak snad je tohle nic nebude a je to jen dočasná nebo snadno řešitelná abnormalita a uvnitř tělíčka je všechno v pořádku. Už aby byla středa.

No já si vůbec neumím představit, že už bych za šest týdnů rodila, sice už něco málo mám připravené, ale v podstatě nic zássadního - ani kočárek (čekali jsme kvůli barvě, až nám potvrdí pohlaví, ale na typu už jsme se shodli), ani postýlku... vlastně jen pár kousků oblečení :o) no budu se do toho muset obout 🙂

marky29
1. pro 2008

Ahoj holčiny,mamava držím Ti palečky ,ale určo je všechno OK,mě se Adélka narodila ve 37 týdnu a měla jen 2,5kg a ten klitoris měla taky hodně zvětšený,mě v porodnici zase říkali že je to hormonama,který má ještě ze mě a že se to upraví,docela jsem se toho taky lekla když jsem to viděla,dneska už je všechno OK a myslím že se to upravilo tak po měsíci,hlavně mysli pozitivně,vim o čem mluvim,jsem ráda že už mám tyhle starosti za sebou po 2 zamklých potratech mám konečně 2 děti a jsem šŤastá,těhotensví jsem obě skoro celý proležela a nakonec to všechno dopadlo dobře,vím že se to říká že to v tobě pořád hlodá to já měla taky pořád,ale uvidíš sama bude to krásné a zdravé miminko

mamava
autor
1. pro 2008

Marky, díky za další pozitivní případ - gratuluju ke krásnému miminku :o) Škoda, že se nikde na netu nepíše o tom, že eutrofický (zvětšený) klitoris u miminka nemusí rovnou znamenat nějakou poruchu a může se to samo vyřešit a odeznít... hned to všechno vypadá lépe 🙂

Já jsem našla jenom ty horší varianty - např. chybná funkce kůry nadledvinek, která to způsobuje - a to je pak potřeba celoživotní užívání léků a i operace genitálu.... ta porucha se jmenuje kongenitální adrenalni hyperplazie, její pravděpodobnost je malá, ale stává se to... atd

Takže díky holky, že existujete a dáváte mi tak naději, kterou s naší holčičkou potřebujeme 🙂

Marky a neřekli Ti, kterejma hormonama z Tebe to bylo způsobený? Je to totiž i jedna z mých teorií - měla jsem kdysi problém s tím, že jsem měla zvýšený testosteron a kvůli tomu mi nechtěla naskočit menstruace (po předchozím spontáním potratu v 5.tt), tak jsem uvažovala, že by to mohlo být tím, že ten vyšší testosteron (třeba ne tolik, jako tenkrát) mám třeba pořád a ten teď působí i na dceru...

mamava
autor
2. únor 2009

Ahoj holky, obnovuji diskusi, mám pět týdnů do porodu a dneska se konečně podařilo ultrazvukem znovu zabrat, jak to u té naší holčičky vypadá (do teď se nám schovávala, takže jsem žila v naději, že se to postupně srovná).... no a je to vidět pořád a řekla bych, že celkem dost... přesně jak píše dvojka - jak malej pindík...
Dvojko, jak to vypadá teď, jestli se můžu zeptat? Jak jsem myslela, že jsem s tím srovnaná, tak to na mě zas padlo... nevadí mi, kdyby měla velkej klitoris, na to existují plastiky, když jí to bude vadit, ale mám strach z toho, že to může být příznak něčeho horšího ☹ vím, že to teď nemá cenu řešit, protože to stejně nevyřeším, prý se uvidí, až se narodí, ale mám strach...

naty_84
15. čer 2020

@mamava jak to tehdy dopadlo? Je to už let ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru