11měsíční miminko. Kolik má vážit?

evulinka12
30. bře 2020

Dobrý den už jsem se jednou tady ptala po čem nejvíce přibere miminko a ptám se znova protože jsem zoufalá musím chodit k Mudr každý týden máme 11mesicu a měříme 74a vážíme 7kilo a půl na vážení a už nevím co jí mám říkat chce po mě vyjmenovat čím ji krmím atd vždycky mi řekne že kdybych ji takhle krmila tak že pribere víc ale já ji krmím tak jak mám a už jsem z toho na hlavu mohly by jste mi poradit jak to řešit děkuji

jjasmina
30. bře 2020

@evulinka12 To je asi opravdu malo, naší malé bylo 6 týdnu a má 5kg. Plně kojím tedy

evulinka12
autor
30. bře 2020

@jjasmina malá měla porodní váhu 3kila

puhelin
30. bře 2020

Dcera mela ve 12 mesicich 72 cm a 8,07 kg a dr. nerekl ani pul slova. Plne kojena, prikrmy prevazne jako blw, zadna kase, zahustovadla.
Co vase dr. predvadi mi prijde smutny. Jestli ma pohyb, pak z ni tezko bude sadelnak.

evulinka12
autor
30. bře 2020

@puhelin jsem mladá mamina je mi 20tak možná proto ale malá ještě nechodí ale leze všude chodí kolem nábytku prostě nevydrží sedět a tohle říkám i Mudr

puhelin
30. bře 2020

@evulinka12 Moje zacala chodit v den svych narozenin. Ale od pul roku obchazela nabytek, lezla, nezastavila se. Kojite nebo je na um?

evulinka12
autor
30. bře 2020

@puhelin na um Nutrilon kupují

verca024
30. bře 2020

Ahoj, syn měl v roce 10,5kg a 78cm.Ale on je naducaný už od miminka. Já měla v roce 72cm a 8kg a nikdo to tenkrát neřešil. Holčičky bývají často drobné. Pokud je malá spokojená, tak buď v klidu. Uvidíš na další kontrole, třeba najednou váha poskočí. Někdy ty doktory vážně nechápu 🤦‍♀️

drep
30. bře 2020

@jjasmina moje dcera měla v roce osm kilo a jak jsme si s pediatričkou libovaly, jak krásně roste. Byla kojená a jedla příkrmy, byla akční snad už jak novoš, natož když začla lézt a pal chodit. Jí jako otesánek ( v asi osmi měsících jsme půlkilovou hollandii jedly přesně na půl, dneska v roce a čtvrt snědla dva bramborové knedlíky, kachní prsa a pěknou porci zelí), ale prostě to vyběhá.

puhelin
30. bře 2020

@evulinka12 Ja bych to fakt nehrotila. My v rodine drobnrjsi postavy mame, drzi s nami basu.

majina89
30. bře 2020

@evulinka12 dcerka na roční kontrole mela 74 cm a 8,2 kg

evulinka12
autor
30. bře 2020

Právě každý kontroly se bojím co zas Mudr vymyslí je to hrozne mluví se mnou hrozně ze začátku si dokonce myslela že místo um mléka dávám normální mléko jsem z toho na prášky furt o tom přemýšlím vymýšlím nějaký tučný jidla pořád už nevím

puhelin
30. bře 2020

@evulinka12 A proc? Zbytecne ji znicis zazivani. Ma jist pestrou zdravou stravu, nic sladkeho, slaneho, mastneho. Neni to husa na vykrmeni. Jineho pediatra v okoli nemas? To je strasny :(

ejmate
30. bře 2020

@evulinka12 Pokud není vyhublá (podle tebe), tak bych též byla v klidu. Naše malá tedy měla v 10 měsících 9 kg, teď jdeme až na roční, ale podle mě to je individuální. Zase když byla malinká, tak jsme pořád byli na spodní hranici s váhou a přibírala pomalu. Když je veselá a nic ji nechybí, tak bych byla v klidu 😉

krupka3
30. bře 2020

@evulinka12 Dcera mela ve 12m 9,6kg a byla vzdy droboucka, porodni vaha 2,7kg a byla 8m plne kojena.

zuzita15
30. bře 2020

@evulinka12 zmen pediatru. Moje dcera mela v roce 72 cm a 7kg a pohoda, hlavne nevypada jak z Dachau, coz je zaklad

evulinka12
autor
30. bře 2020

Mě přijde malá v pohodě má energie za tři už jí nestíhám jednou je tady pak zas jinde

evulinka12
autor
30. bře 2020

Budu muset změnit doktorku teda docela mě to štve protože do očkovacího průkazu mi furt píše špatná strava a bůh ví co

evulinka12
autor
30. bře 2020

Tady je foto Leontýnky

lucifux
30. bře 2020

@evulinka12 vůbec se tím nestresuj, syn v 10. měsících 68 cm a 6500g. Dr. mi řekla, že je prostě jen drobnější. Byl stále v těch jejich tabulkách sice úplně dole ale vešel se tam. Baští to co my, dâvám ještě ke snídani a před večerním spaním UM a v noci kojím. Rok bude mít za týden, leze jako ďábel, neposedí, ale zatím nechodí, jen za ruce se snaží trochu ťapat, kolem nábytku to zvládá sám. Porodní váha 3000g a 49 cm.

hermia
30. bře 2020

syn ma v 15m 9kg a 83cm
změn pediatra, nekteri pediatri se za boha nechteji vzdat tabulek..

re_barbora
30. bře 2020

Asi, nebo spis urcite, bych zmenila doktorku! Nektery deti holt podle tabulek nepribiraj 🤦🏻‍♀️

hezz17
30. bře 2020

@evulinka12 a co by si tak mudr představovala za stravu? 🙄 my jsme teda řešili opačný problém, že kojene dceři zadelavam na dětskou obezitě a v dospělosti mi nepodekuje, taky dobrý. Ať žijí tabulky.

evaamy
30. bře 2020

Muj syn zas pribiral "ze vzduchu". Pribiral hrozne rychle a to byl jen kojeny. Takze se mi chce rict, ze to jidlo snad ani nema na pribirani vliv, ze to telicko je jak naprogramovane a jede si svoje.. moje zkusenost.

tervi
30. bře 2020

@evulinka12 Ahoj, moje holka na 11m měla 78 cm a 8 kg. Chodily jsme každý měsíc na převážení. Vím, jak je to nepříjemné. Holka mi nechtěla jíst, bylo to peklo. V 15m se to zlomilo, začala jíst, sama chtěla, začalo léto, na zahradě si sama trhala ovoce a k večeři zbodla jednu celou grilovanou krkovičku. V 18m měla 9,6kg. Všimla jsem si, že mi jí hlavně venku, takže mám batoh a s sebou tahám svačinu jak pro zedníka. Doma mi totiž moc nesní. Chce to hlavně klid, není dobře, že tě doktorka tak stresuje, přechází to i na tvou dceru.

olga_
30. bře 2020

Změnila bych pediatra. Pro srovnání - moje dcera měla v 11 měsících 74 cm a 7880 g, porodní váha 2950 g. Podle pediatry v pohodě v tabulkách - sice o řád níž, než je průměr, ale prostě v pohodě. Dítě spokojené, závěr - rychlý metabolismus. Byla (je) tedy kojená.
Její dvojče - kluk - taktéž kojený měl pro srovnání v 10 měsících 9820 g a 79 cm, porodní 2800 g. Podle doktory v tabulce o řád nad průměrem.
Můj závěr - doktora tě nesmyslně buzeruje - nejspíš kvůli věku (?). Minimálně v tomto období bych jí odmítla na toto nesmyslné převažování chodit, hledala bych nového pediatra, případně bych to na jiné pediatrii minimálně konzultovala.

iris92
30. bře 2020

To je tezko rict. Existuji percentilove grafy - najdete napr. na www.zopik.info - pokud pribira a pohybuje se vzhledem ke sve vysce v danem percentilu, tak je to v poradku. Nas maly ma ve skoro 14 mesicich 74 cm a 8,5 kg. Je to drobek, ale pribira, nehubne, porad se hybe. Dr. to neresi, protoze neni podvyziveny, jen proste drobnejsi. Je potreba to fakt posuzovat v sirsim meritku a hlavne je uplne normalni, ze deti v tomhle veku moc nesni.

miba10
30. bře 2020

@evulinka12 dcera měla na roce 9,8kilo. Teď jí je přes 2 roky a má kolem 12 kilo. Je prostě žužlina. 🤗 Doktorku bych kopla tam kde končí záda a šla bych k jinému pediatrovi. Zbytečně tě stresuje... Dcerku máš krásnou.

evulinka12
autor
30. bře 2020

Já vám děkuji no najdu jinou doktorku protože tohle už nedávám jsem z toho akurat pak celá špatná chová se ke mě opravdu hnusné asi to je věkem. Stejně by to neměla dělat budu ji krmit tak jak krmím pořád stejně a uvidíme teď půjdeme na injekci a pak už jdu k jinému doktorovi

leymea
30. bře 2020

@evulinka12 urcite bych zkusila najit jinou doktorku, musi to byt neprijemne kdyz se k Tobe takhle chova.

elizej
30. bře 2020

My ted meli v 10 mesicich 71 cm a 7,3 kg. Za dva mesice mala nabrala jen 300 g a Mudr. to neresi. Je to cipera, tak mi rekla, ze to holt spali. Ma sestra mela v roce necelych 7 kg a jak rekla Mudr., ona to jednou dozene a dohnala. Navic oni sami hlady neumrou 🙂

Taky bych vymenila doktorku.