3-letý nechce skoro jíst a ani moc pít

heduska82
2. bře 2015

Maminky, chtěla bych znát vaše poznatky na toto téma. Starší syn byl od mala žrout a to velký. S příchodem "akutní fáze" období vzdoru cca před 9 měsíci se spousta věcí změnila, začal být vybíravější, ale měl oblíbená jídla, která snědl vždycky. Teď mu navíc dorůstají poslední 2 pětky, což může být další problém. Teď od Nového roku je to ale tragédie, nechce skoro nic s tím, že to nepotřebuje, nejsou u jídla žádné scény, on ho prostě nechce a nezabývá se jím. Třeba dneska se vysloveně překonal, ráno si dal rohlík s rybičkovou pomazánkou, dopo si kousnul do mléčného řezu a před spaním si dal jogurt. Toť vše. Zbytek dne prostě neměl nic, ani housku v obchodě nechtěl a to už je co říct. Často je to ještě horší. Nemá ani moc žízeň. Někdy velmi málo pije. Vím, že děti s jídlem zlobí a málo jí, ale tohle mi už přijde moc. Má strašně unavené oči, někdy i prohodí, že ho bolí bříško, ale pak zase nic. Teploty nemá. Začínám si s tím čím dál víc lámat hlavu a asi se půjdu poradit s doktorkou, tohle mi už nepřijde "normální". ☹ Děkuji za případné reakce.

blahova_andrea
2. bře 2015

já si myslím, že to normální je, že si tím projdou skoro všechny děti. zažila jsem to u nevlastní dcerky, teď to zažívám s vlastním synem a prostě jsem smířená s tím, že mě to čeká ještě jednou 😅 jedno dítě ujíždí na banánech, jiné na suchých špagetách...každé si vybere něco, co je ochotno pozřít a se zbytkem jim můžeme, no ☹ syn teda naštěstí aspoň pije. ale jinak, jak píšeš. nejdřív začal být vybíravý. pak zmenšoval pořád porce a teď už skoro nejí. dost na něj teda ještě platí společné vaření a pak jíst z jednoho talíře s tátou, takže večeře většinou proběhne v pohodě a ve dne ho už nenutím. nabídnu v dobu jídla pár věcí ať si vybere nebo si řekne sám. samozřejmě vždy něco jako je ten banán nebo párek, čokoláda...no takže musí sníst aspoň malou porci normálního jídla, aby "pamlsek" dostal za odměnu. nic jiného nefunguje. zůstat sedět u stolu dokud to nesní, nedát jiné jídlo dokud nesní to původní...raději bude o hladu. nemá smysl drásat nám oběma nervy. věřím, že toto období u něj přejde, stejně jako přešlo u všech ostatních. až bude mít období...všechno jsem snědl a vás taky sním, tak ještě budu vzpomínat! 😉

heduska82
autor
2. bře 2015

@blahova_andrea Když nejhorší je, že on už nechce ani to, po čem se dřív mohl utlouct, to mě znepokojuje, kdyby si jenom vybíral, ale on mi na všechno řekne, že to nepotřebuje.

blahova_andrea
3. bře 2015

@heduska82 taky už jsme v této fázi. sice je ještě pár nezdravých věcí, které si rád dopřejeme, ale to nejde...nechat ho jíst jen pár nekvalitních potravin pořád dokola 😔

janaaanna
31. bře 2015

Souhlasím s tím, jít pro jistotu k doktorce. Mohla by to být nějaká potravinová alergie (sama mám celiakii a dcera alergii na pšenici). Pokud vypadá unaveně a občas zmíní bříško, raději bych se ujistila, že nemá na něco alergii, která mu rozhodila zažívání (mléko, lepek, ...). Může to jít pomalu, klidně i pár měsíců, ale pokud se mu teď hůře tráví, chápu tu klesající chuť k jídlu a s tím může souviset i únava a snížená energie (třeba i chudokrevnost).
Raději podstoupit "zbytečné" vyšetření a mít jistotu, že je vše v pořádku (a pokud bude problém, tak jej řešit co nejdřív), nesváděla bych to na "nějaké" období.

heduska82
autor
1. dub 2015

@janaaanna je v poradku, proste jen stavkuje...ale to ted dela v ruznych oblastech. 😉