3 měsíční odmítá umělé mlíčko, poraďte

meole
11. čer 2012

Ahojky poraďte,
mám 3 měs. dcerku a ta mi odmítá a bojkotuje UM.
Kojit nesmim a ani už mléko nemám. A když jí udělám UM, tak u toho řve jak tur a plive mi ho. Nakonec si trochu odpije, ale jen trochu a pak řve hladem. 😖

kacenka25
12. čer 2012

@meole ahoj, mě se to stalo také, dcerce byly téměř čtyři měsíce a stalo se nám to dvakrát. Vyzrála jsem nad ní právě tím, co píšeš ty, odpila málo a za hodinu měla hlad. Tak jsem jí dala zas málo a tak to šlo dokola. Trochu náročné na sterilizování lahviček, myslím časově, ale dokázala asi po čtyřech dnech vypít větší dávku a třeba až po 2,5 hod další. Pak jsme pili zas dávky podle tabulky na krabici mlíčka a za týden znovu bojkot. Tak zas cucnout a za hodinku zas cucnout. Už je to měsíc a pije dobře, velké dávky podle návodu a po třech hodinách, někdy po čtyřech, když chrupe. Další varianta je změnit mlíčko, na nějaké víc sladké, Sunar a Hami jsou poměrně dost sladké. Já to neudělala, věřím, že mlíčko, které kupuji je nejlepší na trhu a tak počkám do uk. 6. měsíce a pak teprva změním značku na více sladké mlíčko. Držím palce!!!!

meole
autor
13. čer 2012

Kačenka25 děkuju moc za uklidnění a podporu. Dneska jsem byla s malou u dr. a ta mi řekla, že malá je v naprosém pořádku přibírá. A jestli nechce Sunar,tak ať jí do něj přidám kaše co jsou od 4měs. nebo dát jen tu kaši. A zkusit banán, mrkev jablíčkovu přesnídávku. Sice je to o půl měs.dříve, ale lepší než aby si znechutila mlíko 😝 😝 😝 😝 😝

kacenka25
13. čer 2012

@meole Důležité je, že malá přibírá. Mlíčko do ní prostě dostat musíš, je strašně malinká na to, aby nepila mlíčko. I za cenu malých dávek velmi často. Já dávám do mlíčka na noc kukuřičnou krupici, mlíčko to zahustí a osladí a mladá baští až má za ušima boule a sní dvojnásobek jedné mléčné dávky přes den, jak moc jí to chutná. S nemléčnými příkrmy jsme počkali až do uk. 5. měsíce, vydržela jsem to, ale každá dr. má jiný názor. Když ti řekla ať začnete s nemléčným jídlem, tak to zkuste. Ale mlíčko pít musí, s tím se holt nedá nic dělat. Ještě jedna rada, čím víc jsem byla na nervy, že nechce mlíčko, tím míň pila a více se vztekala. Prostě cítila z mámy neklid a přenášelo se to na ni. Jak jsem se hodila do pohody, tak prostě budeš pít málo ale často, zklidnila se.

meole
autor
13. čer 2012

Tak já se snažím do ní dostat mlíčko ať se vzteká nebo ne. Ale dneska jsem si všimla, že když jsem jí dala 2 lžičky přesnídávky, tak pak mi vypila půlku lahvičky jak nic 😀 Tak jí asi budu muset vždy dát nějakou ňaminu a pak mlíčko 😀 A já jsem flegmatik, takže já jsem v pohodě a o to víc se ona vzteká. Tak nevím jestli nezkouší co vydržim 😀