3letá dcerka nechce jíst žádnou zeleninu, máte tip?

petule12
5. led 2014

Ahoj, moje 3 letá dcerka nechce jíst žádnou zeleninu, kromě salátové okurky a mrkve. My s manželem před ní normálně zeleninu jíme, ale ona na vše říká fuj a nestrčí to do pusy. Máte někdo nějaký tip nebo fígl jak na to? Děkuji

tvarohacek
5. led 2014

zeleninové polévky (mixované)

berenika39
5. led 2014

omáčku, velké množství kořenové zeleniny podusit s masem, maso vyndat, zeleninu rozmixovat a případně zahustit moukou se smetanou, mlékem. ochucuji to jako svíčkovou (bobkový list, nové koření, pepř celý).
nebo zkus saláty, petr to má rád, namíchám nadrobno zeleninu, s jogurtem, do toho těstoviny nebo rýži - zastudena. vychlazené. mnam.

petule12
autor
5. led 2014

@berenika39 salát jsem nezkoušela, to vyzkouším, díky 😉 budu muset hodně hodně nadrobno a nějak to zamaskovatj 🙂 jo svíčkovou a tak jí, ale to je v podstatě jen právě ta kořenová zelenina 😒

majkali
5. led 2014

@petule12 Taky hledám, syn mi nejí skoro nic, zeleninu už vůbec ne. Má rád jen kyselé okurky a maliny. Takže taky budu ráda za tipy.

petule12
autor
5. led 2014

@tvarohacek jdu do rajčatové, kečup jí, tak by snad mohla 😉 díky

petule12
autor
5. led 2014

@majkali mě by zajímalo, jestli ty děti jsou nějak naprogramovaný, že zelenina je fuj 🙂 je fakt, že jsem jako malá taky zeleneninu nejedla 😝
ale chtěla bych to nějak "zlomit" 😉

berenika39
5. led 2014

@petule12 nejdřív to zkus jen s tím, co určitě jí, a pak do toho něco přidávej, postupně🙂. držím palce. a ono se to i mění, petr pořád nic moc a ted najednou začal růst, sílit a jí jak nezavřenej, přibral tři kila za krátkou dobu a my jen nestačíme zírat. to přijde.

petule12
autor
5. led 2014

a hrášek dokáže teda vypreparovat odkudkoliv 😀

petule12
autor
5. led 2014

@berenika39 - jo dobrý postřeh, zkusím to přes tu salátovou okurku a mrkev a pak tam zkusím vždy něco přidat 😉

tygrous
5. led 2014

@petule12 Malej moc nechce rajčata a papriku, ale jednou jsem dělala tortily pro nás plněné zeleninovým salátem a kuřecím masem a jemu jsem to nakrajela na hodně drobounke kostičky, přidala lžíci jogurtu a dala taky do tortily a jak dlabal😉 Jinak zeleninové polívky u nás taky jedou - rajská, dýňová, kedlubnová, květáková, brokolicová - a nejlíp když jsou k tomu krutonky nebo pražená semínka... 😉

petule12
autor
5. led 2014

@tygrous tortillu nesní, to už mám ozkoušený, ale děkuji.
Jo asi začnu dělat více tyhle zeleninové polévky, akorát čím je ještě tak zahušťujete mimo smetany? Klasickou jíšku (máslo, mouka) nebo nějaký jiný zdravější tip? 😉

petule12
autor
5. led 2014

to bude manžel šťastný, že se u nás budou vařit pouze polévky a saláty 😀 😀 😀

tvarohacek
5. led 2014

@petule12 dělám hráškovou, květákovou, brokolicovou, dýňovou..stačí rozmixovat, není potřeba zahušťovat, přidávám zakys. smetanu.

tygrous
5. led 2014

@petule12 Nezahušťuju - dávám hodně zeleniny (případně přidám bramboru) a když to rozmixuju, tak je to tak akorát krémové😉 Nebo přihodit hrst vloček, rozvaří se a zahustí 😉 A občas udělám i jíšku na másle.

petule12
autor
5. led 2014

@tvarohacek - zak. smetana - ňam 😉

@tygrous - no jo, vločky 😉

tygrous
5. led 2014

Ještě mě napadají zeleninové pomazánky? NAstrouhat zeleninu do tvarohu, lučiny...

petule12
autor
5. led 2014

@tygrous to nevím jestli projde, ale také zkusím 😉

tygrous
5. led 2014

Jo a ještě např. fígl na mého staršího syna - nechce španát v té klasické podobě - tak ho krájím na drobno a přihodím do polívky a vypadá to jako nať petržele😀

petule12
autor
5. led 2014

já mám ráda jen tak syrovou zeleninu a ta mi teda neprochází 🙂 a přiznám se, jsem to taky zatím moc neřešila, ale myslím, že už je nejvyšší čas nebo spíše pozdě, protože se mnou o všem diskutuje 😀

petule12
autor
5. led 2014

@tygrous jo špenát je asi úplně to nejhorší co může být 🙂

petule12
autor
5. led 2014

já jsem věděla, že se tady najdou dobré duše, které poradí.
Díky moc 😉 🙂

tygrous
5. led 2014

@petule12 Já přes léto jím syrovou zeleninu taky ráda, ale v zimě nemám ráda nic studeného a syrová zelenina z lednice mi nejede a nepomůže ani to, když to nechám ohřát při pokojové teplotě😅 Prostě blok😅

tvarohacek
5. led 2014

u nás je oblíbený špenát od novaca

http://www.vitalia.cz/galerie/test-spenat/#3

přidám jen trochu lučiny a děti ho milují s brambory a vajíčkem.

kay
5. led 2014

naše dcera jí ze zeleniny to stejné, ještě poslední dobou přidala hrášek.. jinak do ní nic nedostanu, ani v polívkách, ani v omáčkách (ty nejí vůbec), ani jinak.. 😉 jí ovoce, tak jsem ráda za to a smířila jsem se s tím. určitě nemá cenu nic nutit, my prostě jen nabízíme jestli nechce ochutnat a jednou za uherský rok překvapí, a chce.. druhá dcera jí veškerou zeleninu ovoce, miluje i olivy atd.. takže to je prostě od dítěti 🙂 netrapte se tím..