3měsíční holčička nechce pít umělé mléko

marketam3
23. dub 2017

Ahoj, jdu si pro radu. Mám 3měsíční holčičku. Veselou, spokojenou, kojenou. Jediný problém stálé ublinkávání. Nemám s čím srovnat, ale přijde mi celkem dost. Ale jinak pohoda. Na kontrole v 3 měsících ale bylo zjištěno že málo váží a že mám začít dokrmovat. Jenže nechce nic. Strikackou, cèvkou, lžičkou, flaškou, nic. Ani jiné druhy mléka, nic. Spíš se už z toho tak zlobí, že když ji dám prso, odtahuje se i od něj. Tak teď mám zmatek a nevím už co dělat. Máte někdo radu, jak ji naucit pít umělé?

zmrzlinka
23. dub 2017

Skus v noci v polospanku.Anebo stale skouset a nabizet az se to naučí.Ja jsem takhle dceru naucila na dudlika.

operetka
23. dub 2017

Já bych se na umělé vykašlala. Kojené děti přibývají skokově, jednou víc, jednou méně. Přibírá? Přibírá. Je spokojená? Je. Dobrým indikátorem, jestli dostatečně pije, je počet počůraných plínek. Pokud jich je aspoň 6 denně, znamená to, že pije dost. Zkus přikládat kdykoliv si řekne a nenuť ji chemickou umělinu.

astyna
23. dub 2017

jak píše @operetka - mám stejný názor. Syn už teda hodně hubl, takže tam byl dokrm potřeba, pokud nehubne, neřešila bych to.

marketam3
autor
23. dub 2017

Taky se mi do toho nechce, je mi jí až líto. Ale mudr ji nechce ani očkovat, všechno posunula, tak mě to trochu vyděsilo, že to nepribirani je vážné

muhehehe
23. dub 2017

Umělé mléko nepovažuju za žádného strašáka ani hrůzu, ale dala bych ho jen tehdy, pokud by byl problém s kojením... ale když kojíš, dítě nehubne, nepláče hlady... vykašlala bych se na doktorku a kojila dál... Že posunula očkování vůbec neva.. tak prostě naočkujete později.

marketam3
autor
23. dub 2017

Ne, nehubne. Jen přibrala málo. Co jsem tak pochopila, tak měla za nějakou dobu (od poslední prohlídky v 6 týdnech) pribrat minimálně 800g a přibrala 600g, takže nedosahuje ani dolní hranice přibírání..

mika251
23. dub 2017

@marketam3

súhlasím s ostatnými, pokiaľ priberá a je spokojná, tak by som UM nedávala. To že doktorke nesedí do tabuliek, je jej problém, nie váš. Tabuľky sú robené z priemerných váh detí, ktoré boli na UM, na kojené často nesedia. Netrápte sa tým.
Čo sa týka ublinkávania, skúsila by som zo stravy vylúčiť mliečne výrobky - i potraviny, ktoré obsahujú. Mohlo by sa to zlepšiť.

muhehehe
23. dub 2017

@marketam3 600 g je málo? Hele nedalo mi to a šla jsem vylovit dcery zdravotní průkaz. A moje dcera přibrala od prohlídky v šesti týdnech do té další prohlídky 500 g! (taky byla kojená) Teď to tu vidím černé na bílém. Moje doktorka nic neřešila- prostě NIC, ani mi tehdy neřekla, že by to snad mělo být málo, ani neodkládala očkování... prostě jsme došly na prohlídku, zapsala váhu, ketrá byla o 500 g (rovných) vyšší jak minule, a s tím, že dítě je v naprostém pořádku, jsme šly domů... a rozhodně z naší doktorky nemám pocit, že by byla laxní. Takže klídek. Koj dál a na UM se vykašli, akorát byste si s tím ,,rozdrbaly" systém kojení, který vám funguje...

muhehehe
23. dub 2017

a ještě k ublinkávání- dcera se mi začala po třech měsících věku točit na bříško a chtěla na něm být pořád- i chovat chtěla na bříšku, prý lepší rozhled 🙂 Ublinkávala díky tomu fakt nonstop (časem se to prostě srovnalo, nezaváděla jsem žádná opatření). Netočí se už také na bříško?

pavlina212
23. dub 2017

Vzala bych v úvahu toho:
http://www.szu.cz/publikace/data/rust-kojenych-...
v článku je příloha letak.pdf. Koukni na to. Vypadá to na váš případ. Kojené děti maj v tabulkách kolem 3. měsíce takovou vlnu, ale mnoho pediatrů to nebere v úvahu. My jsme taky přikrmovali, ale tenkrát jsem jiném přibírání kojených nevěděla. Škoda. Ušetřila bych si zbytečný nervy.

marketam3
autor
23. dub 2017

@muhehehe A vy jste taky měli další prohlídku ve třech měsících? Jo točit na bříško se začíná, ale ona je blinkací od narození..

marketam3
autor
23. dub 2017

@operetka Jojo počuraných plín má i mnohem víc než šest. To já jí dávám když si řekne. Fakt mi přijde že jsme byly hezky sehrané a v klidu, než se nám do toho začala fušovat "tabulka" ☹ od té doby to je křik a pláč

marketam3
autor
23. dub 2017

@pavlina212 Děkuji, kouknu na to

mika251
23. dub 2017

@marketam3

tabuľka je len tabuľka. Vy ste matka, vy viete, či je Vaše dieťa v pohode, alebo nie. Kašlite na tabuľky a UM, a vráťte sa k tomu, čo Vám vyhovovalo.

muhehehe
23. dub 2017

@marketam3 Ano, taky ve třech měsících. To má takto každý (pokud není nějaký zvláštní důvod jít se ukázat dřív)

marketam3
autor
23. dub 2017

Děkuju za názory 🙂 co ji to nenutím, je u nás klid 😀 tak se na to vyprdnu. Ale uvidíme co mi řekne doktorka, po týdnu se máme ukázat na kontrolní vážení, tak jsem zvědavá, jaký postup bude dál, když pořád nepřibere

dora13
23. dub 2017

Schvalne jsem sla najit prukazku synka, abych ti napsala presna cisla:
6 tydnu 5265 g
3 mesice 5970 g
4 mesice 6375 g
6 mesicu 7300 g
8 mesicu 7730 g
Jak vidis, pribira taky malo, tech prvnich par mesicu jsme s pediatrickou bojovaly neskutecne, taky mi porad cpala UM, ze ho trapim hlady, pak uz na me vytahla i socialku a jak ho pomalu zabijim a nebude se mu vyvijet mozek bylo to ohromne prijemne... Taky jsem z toho byla uplne na nervy, pro klid svedomi jsem mu UM parkrat zkusila dat -- kdyz jsem mu zkusila dat pred kojenim, tak pil (zkousela jsem, abych vedela, jestli UM proste neodmita z principu), kdyz po kojeni, tak nechtel, ocividne mu mleko stacilo a hlad nemel.

Pak jsem se na to vykaslala, proste ne kazde dite musi pribirat kilo mesicne, ze jo. Doporucuju to stejne, pokud mala neplace, neni extremne spava a apaticke, ma pocurane plenky. Neni to sice moc dospele reseni, ale doktorce bych klidne tvrdila, ze dokrmuju, nevidim duvod, proc se s ni dohadovat :D

panickatlamicka
23. dub 2017

Dalsi zkusenost maminky ze supliku Spatne rady lekaru. Neni jediny duvod,proc dat dokrm Pokud jesituace takova, ze mimco opravdu skoro vubec nepribira, pakse ani presto k UM nemusi dojit. Osviceny lekar mamince doporuci avysit laktaci a. zkontroluje techniku a cetnost kojeni. a um vzdy doporuci jako posledni moznost.

dora13
23. dub 2017

@panickatlamicka ty jo, takovy lekar, to je snad jeste vzacnejsi nez zlaty jednorozec, ne? :D :D

muhehehe
23. dub 2017

@dora13 Když koukám na ta tvoje čísla.. čéče, to už jsem asi taky měla mít dítě bez mozku... a sociálku za dveřma, nebo rovnou sedět 🙂 Tedy za předpokladu, že bychom měly s dcerou stejnou doktorku jako ty. To jsem ani netušila, jak osvícenou pediatričku máme.... jsem ráda, že jsem žila ve sladké nevědomosti, kolik by moje dítě podle tabulek mělo vážit. Pochopitelně je dcera (nyní rok a půl) úplně zdravá a šikovná. Nikdy nebyla nemocná a umí vše co má umět. Takže pro zakladatelku diskuze - hlavně klid a nenech se uvrtat do nějakého nesmyslu (tlačit do dítěte UM, když je spokojené s kojením).

muhehehe
23. dub 2017

@panickatlamicka
@dora13 My jsme to tak měli... chtěla jsem kojit déle než jsem nakonec kojila (7 měsíců).. ale průběh byl teda takový, že dítko začalo u kojení plakat (neteklo to), evidentně v tu chvíli mělo málo. Sestřička od naší pediatričky je laktační poradkyně, takže jsem to řešila v první fázi s ní, plus teda doktorka dostávala info, jak to vypadá. Nerozjelo se to dostatečně, dcera začala smrdět acetonem, tak jsem to nelámala přes koleno a začala dokrmovat UM, kombinovali jsme to s kojením ještě nějakou dobu a následně na umělé přešli, protože mateřské se zkrátka ztratilo. Byla to ale až ta poslední možnost a byla jsem to já, kdo jako první ,,vyměkl" a šel koupit UM, nebylo to na doporučení lékaře, naopak jsem já lékaře informovala, že jsem to vzdala. No jak to tady čtu, hned si té naší doktorky více považuju... takhle hloupě stresovat maminy, takhle hloupě jim ničit kojení...

zmrzlinka
23. dub 2017

@marketam3 další postup bude,ze se bude zistovat proc nepribira.Muze Vas poslat na různe vyšetření a taky si lehnout na detsky na pozorování.

panickatlamicka
23. dub 2017

@zmrzlinka. ale detatko pribira.

marketam3
autor
24. dub 2017

Děkuju za rady a názory. Ještě jednou jsem to zkusila, ale jen se na mě usmála a vyplivla to, takže to asi fakt nepotřebuje. Já beru tabletky na zvýšení laktace, techniku máme špatnou, ale snažím se to zlepšovat. Tak uvidíme co z toho bude 🙂

zmrzlinka
24. dub 2017

@panickatlamicka jasne ze len v pripade ze nebude přibírat....kamaratka s dcerou tim ted prochazi a resime to dennodenně...potrebuje se z toho vykecat 😉

marketam3
autor
24. dub 2017

@zmrzlinka A kamarádka má taky takhle malé mimčo nebo už větší? A vůbec teda nepřibírá? A takové miminko teda nečůrá těch minimálně 6 plín a nekaká? Jestli jsou to soukromé věci vaší kamarádky a nechcete to sem napsat, tak úplně chápu 🙂

zmrzlinka
24. dub 2017

@marketam3 je to dlouhy pribeh.... nejdriv pribirala malo.UM kamoska odmitla.Pak prestala pribirat.UM odmitalo dítě a tak presli na prikrmy a to taky holicka odmitala.Tak ji kamoska davala to co jedli oni akorat bez soli.Pak pribirala a posunula se i ve vyvoji.Pred tím zaostávala.Ted ma holka 9 mesicu a zase neji ....lezou ji zuby 😁Problem je v tom,ze mlika uz tolik neni kdyz ji i normálně jidlo.Tak bude zase hubnout 😐

zmrzlinka
24. dub 2017

@marketam3 vy kojte co nejvic a uvidite co bude.Pokud malá přibírá a je spokojena,tak asi nema cenu se stresovat a cpat ji UM kdyz ho nechce.

marketam3
autor
24. dub 2017

@zmrzlinka Já bych kojila co to dá 😀 ale malá chce jen co tři hodiny, když se snažím dát jí častěji (na rady laktační poradkyně, ať se mi zvýší mléko), tak výsledkem je akorát to, že víc blinká..jak to tu píšu a přemýšlím nad tím, tak si fakt říkám, jestli spíš nebude problém to blití :-/ nakonec třeba jí dostatek, ale když mi toho tolik vrátí, to se pak těžko přibírá..Na tohle mi doktorka ale říká, že je to normální, že takhle malé děti ještě nemají plně vyvinutou trávicí soustavu, což beru, ale přece jen..minimálně jednou denně drhnout podlahy..:-/