4,5měsíční syn nechce papat příkrm, poradíte?

zizalka1991
11. srp 2014

Ahoj maminky, mam 4,5 měsíčního chlapečka a na radu pediatričky jsem začali s prikrmem. Jako první jsem mu dala mrkvičku, tu papal krásně. Pak jsem mu skusila dat brokolici a to spapal hned půlku skleničky, jenže druhý den a dneska mi u ní brečel. Skoušela jsem i mrkev s bramborem a taky nic. Už nevím co dělat. Děkuji vám za případné rady 🙂

hofka1
11. srp 2014

já mám 10m a nechce taky .. 4,5m je ještě mrnous, netlačila bych🙂

lenkazdenek
11. srp 2014

já bych ho nechala,den dva být a pak bych začla pomalu to co mu chutnalo,určitě ho nenuť a dej mu čas 🙂

zuzka_b2
11. srp 2014

No v tomhle věku je příkrm doporučenej kvůli alergiím, stačí když budou trošičku ochutnávat, a i kdyby nesnědl vůbec nic, má času dost.

zizalka1991
autor
11. srp 2014

Takže mám zase začít tou mrkvickou od začátku? A co potom? Mrkev s bramborem nebo tu brokolici? Je to moje první dítě a já vůbec nevím jak to mám dělat.

dana3262
11. srp 2014

@zizalka1991 to nevadi, on zase začne. Vždyť je to drobeček, nemusí ještě tolik jíst..

zizalka1991
autor
11. srp 2014

@zuzka_b2 tak to jsem vůbec nevěděla ze se začíná kvůli alergiim. Myslela jsem ze všichni na UM začínají prikrmovat po ukoncenem 4 měsíci

zizalka1991
autor
11. srp 2014

@hofka1 a to je pořád na mlíčku,nic jiného nepapá. Omlouvám se za takové otázky, ale nemám v okolí žádnou jinou maminku která by mi poradila.

katyxq
11. srp 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-prikmu ... není kam spěchat 🙂, zkus třeba dýni, pyré z pečeného batátu nebo syrové rozmačkané avokádo, to u nás bylo top (i když malá teda byla kojená a ještě v roce tak z 90%, rozjedla se později, ale těchhle věcí snědla víc jak 2-3lžičky).

zizalka1991
autor
11. srp 2014

@katyxq batatát ani neznam 😅 a syrové avokado? Ono nevadí že mu to neuvařím?Někde jsem četla ze musí papat nejprve uvarenou zeleninu a dokonce i ovoce

katyxq
11. srp 2014

@zizalka1991 avokádo a banán se můžou i syrové, jedny z mála výjimek

zizalka1991
autor
11. srp 2014

@katyxq tak to hned zkusím po té mrkvičce. A můžu koupit klasické avokádo nebo Bio

gepe
11. srp 2014

@zizalka1991 mala byla plne na um az do 7. mesice a je az moc zdrava 🙂

zizalka1991
autor
11. srp 2014

@gepe jenže malej mi teď poslední 3 dny nechce papat Nutroš(dnes za celý den spapal jenom 560ml) ☹ tak jsem aspoň doufala že bude papat ty příkrmy

anoli85
11. srp 2014

@zizalka1991 Můžeš zkusit i tu dýni, kterou ti doporučovala i @katyxq. My začali s příkrmama teprve nedávno a Vali papá pěkně, ale dýně ji chutná moc 🙂 Můžeš ji připravit samotnou, já ji smíchala s bramborem a cuketou a podle prázdné mističky jsem usoudila, že to asi špatné nebylo 🙂

gepe
11. srp 2014

@zizalka1991 tak my Nutrilon nedavali, davali jsme HA Sunar Nutradefense. Ono kdyz Ti bude papat prikrmy, tak je potreba davat i vodu ci cajiky.
@anoli85 nase mlada je asi exot, protoze dyni naprosto odmitla 🙂

anoli85
11. srp 2014

@gepe Ono každému chutná něco jiného, sto lidí, sto chutí.. Valince i Sofince dýně chutnala, ale ono jim chutnalo vlastně všechno, za což jsem ráda 🙂 Zato teď je Sofi vybíravá 😖

zizalka1991
autor
12. srp 2014

@gepe asi budu muset přejít z Nutroše na Sunar. Zkousime vodu i cajcky ale jakmile vidí flašku tak mi odvraci hlavu a nechce otevřít pusinku 😠

lenkazdenek
12. srp 2014

@zizalka1991 já musela taky přejít z Nutrilonu na sunar,u obou holek,protože Nutrilon začly odmítat a sunar je sladší..... zkus mu dát trošku mrkvičky ,úspěch je i pár lžiček a dokrm mlíkem-můžeš zkusit příkrmy kupovaný-některým dětem chutnaj víc jak domácí,nebo naopak...můžřeš do něk zkusit dát trošku um-třeba bude pak víc chutnat 🙂

zizalka1991
autor
12. srp 2014

@lenkazdenek dneska jsem zkusila dat jinou lahvičku a papal mi zni. Dala jsem mu dneska zase tu mrkvičku a spapal mi 3 lžičky. Zítra mu tam zkusím dát tu um. Snad to zabere