4měsíční dcera má pořád hlad, mám začít přikrmovat?

anetaji
5. kvě 2014

Ahoj holky 🙂

chci se zeptat.Mám 4měsíční dcerku a kojím jí cca po 3hodinách.Neustále i v noci se budí a déle jak 3hodiny to nevydrží.Příjde mi děsně hladová a když odstříkám tak to výjde cca na 200ml a ona to vypije a je spokojená,ale pouze na 3hodiny.Zdá se mi to strašně málo.Přibírá normálně.Máte některá zkušenost třeba s příkrmem už od 4měsíců??Mám dát něbo ještě počkat do konce 4tého měsíce??Mě osobně nevadí,že kojím tak častoje to spíš myšleno kvůli malé aby se pořádně nadlábla.Jinak když vypije tak je spokojená ani dudlíka nechce,takže po kojení hlad nemá.Děkuju za jakoukoliv radu 🙂 🙂

arrowka
5. kvě 2014

To je úplně normální interval kojení, dokonce bych řekla, že běžnější je kojit ještě častěji. Když byla v létě horka, kojila jsem i po hodině. Příkrmy před ukončeným čtvrtým měsícem se nedoporučují a ani po čtvrtém měsíci není kam spěchat, pokud ti malá hezky přibírá.

killi
5. kvě 2014

@anetaji my to máme poslední dobou taky tak. Malá přibírá normálně. Spurt ve 3 měsících jsme už měli, dříve jsem v noci kojila tak 2x vydržela spát v kuse i 6 hodin a teď nevydrží ani 3 hodiny. Většinou po 2 hodinách kojím a přes den taky. Dnes jsem volala mudře, že to malé už nestačí, tak nám doporučila začít s poledním příkrmem a večer kaši. 😉

anetaji
autor
5. kvě 2014

@killi
Přesně předtím vydržela klidně 5hodin a teď ani ty 3 :( Takže fakt už začít takhle brzo??A kolik že vám teď je??Takže odpolko klidně koupit nějakou tu mrkvičku a večer kašičku??No ale mě se moc osobně do kaše nechce,miminka pak trpí na bolesti břicha :( je to hrozně těžký,co doporučuješ místo kaše?? :(

anetaji
autor
5. kvě 2014

@arrowka
Ahoj,přibírá normálně,ale když jí takhle často pak mi ublinkává :( Prostě to nestihne zpracovat a už má zase hlad :( Takhle mi příjde že jí akorát trápim :( Taky se mi do příkrmů nechce,ale než jí nechat takhle ublinkávat a hladovou ?? :(

arrowka
5. kvě 2014

Ještě nezapomeň, že má kojení nejen na hlad, ale i na žízeň. Představ si sebe, že by ses najedla v sedm ráno a pak bys musela vydržet do dvanácti a to i bez pití. A miminko má malinký žaludek.

killi
5. kvě 2014

@anetaji ta změna tam je, já to na té malé vidím, že i když se nají tak za chvíli má hlad, není to vyloženě žízeň. Celou dobu do teď mimo spurt v 6 týdnech a ve 3 měsících spala v noci i 6 hodin v kuse. Dnes v noci jsem kojila snad 6x. Přes den jsem kojila tak po 3 hodinách, když měla žízeň tak častěji. Teď jsem pořád na prsu. My začneme dnes s mrkvičkou a večer ji dám bezmléčnou rýžovou kaši. Stejně si myslím, že jestli sní pár lžiček tak budeme rádi. Já bych to skusila tu kaši, třeba mít prdíky nebude. Já dávám dlouhodobě biogaiu tak bolení bříška nemáme. Malá bude mít za 9 dní ukončený 4 měsíc 😉

anetaji
autor
5. kvě 2014

@arrowka
dostává fenyklový čaj a kojeneckou vodu mezi kojením ;) a toho vypije dost

anetaji
autor
5. kvě 2014

@killi
bezmléčnou kaši??já jsem myslela spíš dělanou z kojeneckého mléka já si nevím rady s těma kašema,první jsem nedávala žádné kaše měla potom hroznej břichabol :( Tak hned napiš jak vám to dopadlo a kolik toho malá snědla 🙂

killi
5. kvě 2014

@arrowka jestli zakladatelka kojí už přes 4 měsíce tak pozná jestli má mimi hlad nebo jen žízeň. 😉

ma_ia
5. kvě 2014

Taky myslím, že běžně se děti kojí i častěji, po hodině a půl, po dvou. Příkrm bych nedávala, je ještě brzo, koj častěji, když má hlad🙂

arrowka
5. kvě 2014

@killi Já to teda nikdy nepoznala. Jak se to pozná?
@anetaji Obecná doporučení laktačních poradců je při kojení žádné další tekutiny nepodávat a kojit tehdy, kdy si miminko řekne. Ohledně prdíků je lepší, když něco užívá matka. Nevím, přijde mi, že u vás není nic špatně. Kojíš s normálními intervaly, dítě přibírá, ublinkávání je normální, i když nevím, jak moc ublinkávání. Co se zkusit poradit s laktační poradkyní?

anetaji
autor
5. kvě 2014

Já teda nepoznám jestli má žízeň nebo má hlad a to mám druhé miminko :D :D :D asi jsem divná :D :D
No ale jinak mi ublinkává celkem dost někdy jsou to třeba 4sousta a někdy to ze sebe dostane že mi na to nestačí ani jedná látková plena :( Doktroka říkala,že je to prej normální ale mě to tak nepřipadá :( Ohledně prdíků používáme každý den Espumisan kapky 10kapek před každým kojením na doporučení doktorky,malá trpěla na koliky :(

killi
5. kvě 2014

@arrowka malá pije, když má hlad tak 10 minut i víc a to vyloženě saje. Když má žízen tak jen chvilku, aby si vytáhla jen to přední mléko a spíš je to jen cucání, není to to hladové sání. 😉

@anetaji vy už máte ukončený 4 měsíc? Ted podle nového se začíná s příkrmy od ukonč. 4 měsíce kvůli imunologickému oknu. My právě byly domluvené s mudrou, že za 9 začneme.🙂

irennn
5. kvě 2014

Budeme mít 8 měsíců a jen kojím,malý mi bohužel odmítá vše kromě prsa...musela bych mu to narvat přes trychtýř,aby něco snědl nebo vypil než MM....kojím přes den i co hodina,někdy dýl,někdy i dřív...v noci co 3hodiny normálně stále ..nic bych jí ještě nedávala,má čas

anetaji
autor
5. kvě 2014

@killi tak to joooo já myslela,že to poznáš bez toho aniž by jsi něco dítěti nabídla :D :D tak jsem si říkala,že máš asi nějakej 6tej smysl 🙂)))) no tak od toho má malá zase ty čajíky a vodu,to jede celkem dobře,taky si potáhne párkrát a má dost.

@killi nene nemáme ještě ukončenej,raději bych taky počkala,ale když blinká?? tak mi příjde lepší jí dát něco po čem blinkat nebude a konečně se pořádně nají a zůstane to v ní

anetaji
autor
5. kvě 2014

@irennn
a zkoušela jsi třeba 10x dát příkrm??Prostě jim to musíš cpát furt dokud jim to nezačne chutnat no,první dcera začla jíst příkrm asi až na 7mej pokus :D a to už jsemměla nervy na pochodu :D :D ......no když ona malá často blinká a to celkem dost,takže vždycky když příjde na mlíko tak jí úplně kručí :D :D

anetaji
autor
5. kvě 2014

Holkyyyy pomoc mě to tu vůbec neupozorňuje na zprávy??? Stalo se to už některé z vás?? 😕 😕

irennn
5. kvě 2014

@anetaji nabízím,ale nechce,vyráží mi lžičku a pak začne řvát.dr. naopak řekla nabízet nenutit,jinak si vytvoří odpor a u nás to tak je...jakmile nutím a on neprojeví zájem, má po náladě a několik dní jak vidí lžičku tak už dává hlavu pryč...když jíme my, někdy něco ochutná z talíře nebo mu naberu lžičku ze skleničky a dám..jednu sní....když mu uvařím,vždycky to akorát vyhazuju :(

anetaji
autor
5. kvě 2014

@irennn jojo taky dr říkal nenutit 🙂 ale malá je teď ve 4řech eltech strašně vybíravá moc toho nesní a není např pribiňáka a takové ty nadýchané jogurty :( Hroznýýý do ní něco nacpat :( Tak doufám,že druhá bude jedlík aby jí ukázala a naučila,že se jí všechno :D :D

mvkoty
5. kvě 2014

Mám chlapečka 4,5měsíce kojím po 2-3hodinách přes den i v noci.....díky refluxu a častému zvracení jsem dala příkrm v ukončeném 4.měsíci a i přes to kojím ve stejném intervalu.

anetaji
autor
5. kvě 2014

@mvkoty refluxu?co to prosím je?? 😀 a který příkrm jsi prosím volila??

zickemartina
5. kvě 2014

@irennn ona mozna rve proto ne ze ma nechce ale protoze to netece jako prso.
nasemu malemu trvalo mesic nez prisel na to ze hold musi vydrzet nes to znovu naberu - a to byla opravdu histericka scena mezi tim nez jsem znovu nabrala a dala mu to do pusy. - a porad kroutil hlavou jako kdyz hleda prso - to je insktint a chvilku trva nez jim to docvakne

zickemartina
5. kvě 2014

@anetaji ja zacala s mlecnou ryzovou kasi na noc - ale ze lzicky - oni toho moc nesni, 80% se vybrinda - a po 6 mesici prikrm mrkvicku.
byt tebou pockam tech par dni do uonceni 4 mesice a pak pomalu zacnu prave treba tou kasi.
on to nemusi byt hlad, ale treba jen potreba blizkosti a bezpeci. cokoliv co je nuti cucat na preplnene brisko.
dala bych ji jak si rika a drzela poradne na odrihnuti.
ja vim, ze syn mi delal takove to sceny kdyz mel koliku sal tak zurive az se z toho pozvracel. je to zacarovanej kruh ale pokud pribiva tak prospiva tak bych se stim moc netrapila

anetaji
autor
5. kvě 2014

@zickemartina malá je kliďas 80% dne se jen směje,od porodu jí neukápla ani slza,že by brečela strašně dlouho natahuje :D nejdřív příjde protáhlej výraz a až dlouho potom brek :D :D ale odříhnutí jí držím dost dlouho třeba i půl hodinky ona hned po jídle říhne ale potom cca po 2minutách to vyzvrací :( Takže to není odříhnutím,myslím,že to je tím,že to nestíhá prostě zpracovat za ty 3hodiny :( ale jinak má starší ségru a ta se o ní stará víc jak já houpe hraje si s ní povídá takže pozornosti má dost,leží s ní i na hrací dece a hraje si,muchlá jjí a hladí :D kontakt se mnou má taky neustálej ,tak nevím nevím

zickemartina
5. kvě 2014

@anetaji ja bych rekla ze ji to prejde - radsi zavolej doktorovi a zeptej se treba to muze byt nejaky virus - nebo je to opravdu treba jen zizen - a o prikrmech pred 4 mesicem se urcite porad s doktorem - u kojenych deti se doporucuje cekat do toho 6 mesice kdy je zazivaci trakt uz lepe vyvinuty. aby se nenapachalo vic skody jak uzitku

katyxq
5. kvě 2014

ne, důvod pro zavedení příkrmů to není (důvodem by byl zájem o jídlo), je to naprosto normální fyziologické chování a pravděpodobně by ani přikrmování spánek neovlivnilo - https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni a https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... a https://www.modrykonik.cz/kase (kojené dítě UM nepotřebuje ani ve formě mléčné kaše, dokonce by se dalo říct, že je to i nezdravé)

anetaji
autor
5. kvě 2014

@zickemartina dobře děkuju ti mockrát zkusím zítra zavolat a uvidíme no 🙂

anetaji
autor
5. kvě 2014

@katyxq zájem o jídlo??no dneska jsem před ní jedla chleba a už kousala se mnou :D dělala pusou pohyby jako já a mlaskala a slintala :D bylo mi jí líto :D :D :( dobře děkuju ti mockrát

killi
6. kvě 2014

@anetaji tak včera jsme začali s tou mrkvičkou. Snědla pár lžiček, dala si mlíčko a byl 3 hodky klid. 😉 Večer tu kaši nechtěla, moc ji to nechutnalo 😒.
@zickemartina i u kojených dětí se dávají příkrmy od ukonč. 4 měsíce. Je to z důvodů imunolog. okna 😉

anetaji
autor
6. kvě 2014

@killi Ahoj 🙂 pár lžiček??tak to je ale úspěch ne??já jdu k dr a prej se uvidí co a jak s ní,že mi pořád blinká.příkrmy mi nevymlouvá,že prej jí to asi nebude dráždit tolik žaludek a je to sytější a nebo prej je mléko s nějakou látkou a ta to v žaludku zahustí či co 😀 no vařila myšička kašičku :D .....se nedivím ty kaše jsou asi nic moc no :D