Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

5,5měsíční dcera vůbec nepřibírá, máte zkušenost?

otrys
8. lis 2013

Zdravim maminky, muzete mi, poradit? Dcera 5,5 mesice (6300G, 64 cm), byli jsme po trech tydnech na vazeni a nepribrala ani gram a vyrostla jen centimetr, doporucili nam prejit na UM, coz jsme zavrhli a vzdy po kojeni se ji pokousim dokrmit..bohuzel mliko nechce, nechce vubec pit z lahve. Vzteka se i u kojeni, jakmile ji to netece tak, jak by chtela.. Jsem zoufala, ze bych uz i klidme presla na umelou stravu, jen aby pribrala..ale lahev odmita, pitko taky a po lzicce se za chvili samozrejme vzteka taky.. Pritom to neni zadny hubenourek.. Prikrmum taky moc neda..dve tri lzicky. Po teto informaci od MuDry, mame rozhozeny cely rytmus, dcera spala v noci, jedla celkem normalne a ted vlastne neji poradne nic.. snazim se to hodit zpet, ale bojim se, ze za tyden na prevazeni budeme mit mozna i min a skoncime v nemocnici.. Mate nektera zkusnost? Dekuji..

katyxq
8. lis 2013

co můžu poradit - jiné zdravotní problémy nemá (viz https://www.modrykonik.cz/potravinova/alergie/ )? Dělal se krevní obraz? Jsi v kontaktu s laktační poradkyní? Přírkmy se snaž nabízet co nejvýživnější (viz http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/). Případně můžeš zkusit podpořit chuť k jídlu třeba podǎváním řasy spiruliny. Taky ber v úvahu, že děti často přibývají skokově, co nepřibrala teď, může být za týden jinak.
Každopádně v tomhle věku problém řešit UM je nesmysl 😉

otrys
autor
8. lis 2013

Katy, moc dekuji 🙂 s laktacni poradkyni budu dnes odpoledne mluvit. Podle odkazu, cos mi napsala, to vypada na maly prutok mleka.. Nekdy mam opravdu pocit, ze je lina sat.. jenze, co s tim, prehauzuju ji z prsa na prso, nekdy i 10x, uz po minute piti.. driv to bylo po deseti minutach, pak po peti a ted po dvou, trech, nekdy i po minute. Bylinky piju - caje pro podporu laktace. Zacala jsem ji i kojit casteji a tohle byl prave vysledek. O potravinove alergii mi doktorka vubec nic nerikala, na to se tedy budu hned informovat, odkaz bohuzel nefunguje..

veruska007
8. lis 2013

My takhle začali s příkrmy. Starší přestal přibírat mezi 4-5 měs., mladší mezi 3-4 měs. Oba byli vývojově dopředu. Dr. naznala, že jsou vývojově napřed a mlíčko už jim nestačí. Radila začít s kaší, ale raději jsem začala se zeleninou k obědu, později přidala kaši... asi po měsíci přesnídávku, ovoce, jogurt... jak začali jíst, tak znovu přibírali. I když doteď jsou teda hubeňouři 😉-

krmv
9. lis 2013

Ja mam dobre zkusenosti s homeopatika ricinus 5ch,na podporu mlika

Sem začni psát odpověď...

Odešli