5měsíční slečna nechce lahvičku, co mám udělat?

sabisek
21. srp 2013

Mam 5 mesicni slecnu a je plne kojena. Zacali jsme s prikrmy, velky hit, pokud by mohla, sni mi i ruku. Ale je problem s lahvickou, v zari bude moje miminko na chvilio beze me a tak se ji ucim davat lahvicku. Poprve i podruhe ji vzalo,m ale tedka odmita, veliky rev. V lahvicce je odsate mlicko. Prosim poradte, co mam udelat, aby lahvicku zvala. Dekuji

hojda
21. srp 2013

Klasické dítě zmatené kojením ☹ , ono se většinou mluví o dětech zmatených lahvičkou, ale platí to i obráceně. Výlučně kojené děti hodně často lahvičku odmítají. Taky jsem s tím měla velký problém. Malá z ní nic nechtěla, ani moje, ani UM. Zkusila jsem všechny možné lahvičky a savičky a nic........trvalo to hodně dlouho, nakonec jsem zkusila připravit malou jako na kojení, tj. lehla jsem s ní do postele, vyndala prso, dala jí skoro k němu, ale místo prsa jsem dala do pusy lahvičku a tak to nakonec šlo, ale byl to byl a opravdu velké nervy. 😝

petrajurinova
21. srp 2013

@sabisek u naší slečny se lahvička s klasickou silikonovou savičkou nikdy neujala. Tak jsme zkoušeli nekapající hrneček - nee, zkusili jsme sportovní lahve (normální pro školáky nebo dospělé) - taky je nechtěla, tak jsem jí zkoušela dávat pití z normální malé skleničky a ona se chytila a začala pít "jako velká" - je to trošku zdlouhavé, protože se musí dát do skleničky jenom maličko tekutiny a postupně dolévat a dítě podpírat aby mohlo pít a polykat, ale zase jsme ušetřili za kojenecké lahve a savičky a v roce se uměla napít z jakéhokoliv hrnečku, skleničky nebo kelímku sama bez přidržování a rozlévání.

sabisek
autor
21. srp 2013

@petrajurinova Dekuji a kolik male bylo, kdy zjste to udelali, jak dlouho mam vydrzet zkouset tu lahvicku, mam jeste 10 dni....

sabisek
autor
21. srp 2013

@hojda Dekuji, no to mam co delat....

hojda
21. srp 2013

Ještě můžeš zkusit, aby jí to z lahvičky dal někdo jiný než ty. Třeba od někoho jiného vezme, z tebe cítí mléko.

ajina17
21. srp 2013

u nás byl stejný problém..chce to vyzkoušet více lahviček my měli tommy tippe,avent,nějaká obyč neznačková a nakonec Mam...a vzal mi,až tu Mam jiné nechtěl..takže chce to ozkoušet 🙂

petrajurinova
21. srp 2013

@sabisek začínali jsme se skleničkou v 6 měsících zároveň s prvními příkrmy. Lahvičku a další jsme zkoušeli asi od 5 měsíců.

sabisek
autor
22. srp 2013
sabisek
autor
22. srp 2013

@ajina17 Dekuji, mame Tommee tippee, cetla jsme na ne dobre recenze, tak koukam ,ze ani to nestaci a budeme zkouset. 😒

ajina17
22. srp 2013

@sabisek no zkuste koupit MAM Anti-colik...má dobrý dudák...jinou mi prostě nevezme 😉
http://www.docsimon.cz/zbozi/mam-detska-lahev-a...