• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

5měsíční syn chce v noci často kojit, mám mu dát kaši?

12. března 2014 
Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat na názor...malýmu je 5 měsíců a krásně prospívá (porodní váha 3730 a ve 4. měl 7400 ;)) ale už od třetího měsíce se mi naučil jíst každou hodinu...když jsme odpoledne venku vydrží mi i tři hodiny ale jakmile jsme doma tak ne...chtela jsem plne kojit alespon teh sest mesicu ale uz je to celkem na palici...v noci mi prave krasne spinkal, papal v 7 a spal treba az do tri, nekdy do jedny, nekdy do peti...ale ted se mi posledni dobou uz zacal u budit po tech trech hodkach...myslim ze mu to uz nestaci....
co myslite, mam to ten mesic jeste vydrzet? nebo zkusit dat na noc kasi, popripade jakou? z toho jsem taky vedle, mlecna, nemlecna, ryzova...ted jsem zase cetla ze na zazivani kasi nic moc tak nevim co jinyho mu zkusit dat na noc...zkousela jsem mu dat i bebu dopoledne, jestli by mi po UM vydrzel, ale to vubec nechtel a pritom je z flasky zvykly pit MM...co myslite maminky? dekuji moc za pripadne rady, nazory, zkusenosti
1. únor 2014 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já kojila po hodině, hodině a půl snad do 7 měsíce, než jsem začala dávat příkrmy. V noci kojím 3-4x o ted i přes to že s ní misku plnou kaše, nejčastěji rýžové :wink: .
1. únor 2014 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kytkakvete my máme půl roku a jsme na tom stejně, neřeším to, když to prcek vyžaduje... :wink:
1. únor 2014 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojila jsem co 1,5h do 8m, pořád, i venku, jako hodinky..UM ničemu neprospěje..pokud chce papat, dala bychmu, normálně zeleninku, pokud nebude chtít, počkala.
1. únor 2014 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mala ma pul roku...My mame to same, pres den pije co hodinu az co hod a pul... v noci spavala krasne a od tretiho mesice se budi co hod a pul a sem tam co dve, kase nepomahala! Ted uz teda 2 tydny davam zeleninove prikrmy a na noc kase(sinlac od nestle) a prvni cast noci spi 3-4 hod a pak se budi co dve hod na kojeni.... beru to jako uspech! Nemyslim, ze se budi protoze maji hlad, chteji se spis pomazlit a pritulit... je to narocene se v noci moc nevyspat, ale neni to naporad! Jeste mam 12lete dite a to spi celou noc:slight_smile:)) Klidne mu zkuste dat kasi (nejakou lehkou, nejlepe ten Sinlac) a sama zjistite jestli to je hladem nebo ne!
5. únor 2014 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, my na radu doktorky dali v 4.5mes. rýžovou kaši bez mléka na noc (ta je prý dobře stravitelná)...a konečně se vyspím. Taky se budila mezi 2-7mou i po hodině a teď tak jednou, dvakrát za celou noc, takže u nás to hladem bylo a za kaši jsem vděčná. Když už je tak velký, tak to hladem podle mě být určitě může.
5. únor 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Neboj není to o hladu. V tomto věku děti začínají hůře spát, a na prso se budí kůli uklidnění, pocitu jistoty. Navíc v tomto období začíná mít více fází spánků, tzv. mělčích a často je mylná úvaha, že dítě má mléka nedostatek, obzvláště pokud takto dobře prospívá. Rozhodně kojit 6 měsíců je dle mého minimum. Já kojila 20 měsíců, dcera mi začíná spát dobře až ve 2 letech tzn. budí se cca2x za 9 hodin spánku. Dříve i 10x za noc, ano člověk je pak na pokraji svých sil, ale i o tom bohužel mateřství je :wink: Záleží na typu nervové soustavy dráždivější děti, se naučí spát celou noc v pozdějším věku. 4-6 měsíc je takové období, kdy se to láme, většinou se spánek zhoršuje, ale pak se to do roka zase lepší, ale záleží na typu dítěte a taky na návyku nočního spánku. Doporučuji omezovat noční kojení až po 7 měsíci věku, dítě vydrží bezbečně celou noc nejíst. Kojit jen přes den, třeba na usnutí. Místo toho v noci jen uklidnit (dudlík, lahvička, hlazení). Vše je potřeba naučit, my např neměly dudlík vůbec, z lahvičky téměř do roka a půl pít nechtěla. Také nejsem zastáncem vlastního pokojíčku u tak malého dítěte.
5. únor 2014 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misule54 Mám taky podobný problém. My jsme nejdříve vyzkoušeli kašičky od Sunarky banánové , které jsou od 4. měsíce a moc nám chutnala. Vyzkoušeli jsme jich fakt dost druhů a nakonec jsme skončili u Hami mléčné s vanilkou ta nám chutná nejvíc a ještě Sunarka banánová.Ale zase si říkám, že je dobré to čas od času vystřídat druh za jiný a vyzkoušet i jiné příchutě. Je to zase jiné poznání pro miminko. Jinak teď prožíváme krušné období , kdy nám nestačí mlíčko a po půl ročním kojení budeme přecházet částečně na UM. Tak snad jsem Ti trošku pomohla. Měj se pěkně. K.
12. bře 2014 v 10:58  •  čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
noo tak mymu poprvy nechutna nic, ale napodruhy uz spapa snad skoro vsechno...malymu chutna i ta susenkova od nestle ;)a nebo zkus to mlicko s kasi od nestle, to malymu taky chutna ;) jenze at mu dam jakoukoliv kasi, tak se mi stejne vzbudi v jedenact (spinka od 7), a pak po trech hodkach na kojeni...tak nevim uz, asi se to bude muset vydrzet, jestli se tim fakt uklidnuje...ale zase umi krasne usinat sam i bez dudliku tak nevim, tak pekne bojujte ;)
12. bře 2014 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek