5měsíční syn chce v noci často kojit, mám mu dát kaši?

misule54
1. únor 2014

Zdravím maminky, chtěla bych se zeptat na názor...malýmu je 5 měsíců a krásně prospívá (porodní váha 3730 a ve 4. měl 7400 ;)) ale už od třetího měsíce se mi naučil jíst každou hodinu...když jsme odpoledne venku vydrží mi i tři hodiny ale jakmile jsme doma tak ne...chtela jsem plne kojit alespon teh sest mesicu ale uz je to celkem na palici...v noci mi prave krasne spinkal, papal v 7 a spal treba az do tri, nekdy do jedny, nekdy do peti...ale ted se mi posledni dobou uz zacal u budit po tech trech hodkach...myslim ze mu to uz nestaci....
co myslite, mam to ten mesic jeste vydrzet? nebo zkusit dat na noc kasi, popripade jakou? z toho jsem taky vedle, mlecna, nemlecna, ryzova...ted jsem zase cetla ze na zazivani kasi nic moc tak nevim co jinyho mu zkusit dat na noc...zkousela jsem mu dat i bebu dopoledne, jestli by mi po UM vydrzel, ale to vubec nechtel a pritom je z flasky zvykly pit MM...co myslite maminky? dekuji moc za pripadne rady, nazory, zkusenosti

kytkakvete
1. únor 2014

Já kojila po hodině, hodině a půl snad do 7 měsíce, než jsem začala dávat příkrmy. V noci kojím 3-4x o ted i přes to že s ní misku plnou kaše, nejčastěji rýžové 😉 .

granta
1. únor 2014

@kytkakvete my máme půl roku a jsme na tom stejně, neřeším to, když to prcek vyžaduje... 😉

lv
1. únor 2014

kojila jsem co 1,5h do 8m, pořád, i venku, jako hodinky..UM ničemu neprospěje..pokud chce papat, dala bychmu, normálně zeleninku, pokud nebude chtít, počkala.

rybickamalicka
5. únor 2014

Mala ma pul roku...My mame to same, pres den pije co hodinu az co hod a pul... v noci spavala krasne a od tretiho mesice se budi co hod a pul a sem tam co dve, kase nepomahala! Ted uz teda 2 tydny davam zeleninove prikrmy a na noc kase(sinlac od nestle) a prvni cast noci spi 3-4 hod a pak se budi co dve hod na kojeni.... beru to jako uspech! Nemyslim, ze se budi protoze maji hlad, chteji se spis pomazlit a pritulit... je to narocene se v noci moc nevyspat, ale neni to naporad! Jeste mam 12lete dite a to spi celou noc🙂)) Klidne mu zkuste dat kasi (nejakou lehkou, nejlepe ten Sinlac) a sama zjistite jestli to je hladem nebo ne!

bosoorka
5. únor 2014

Ahoj, my na radu doktorky dali v 4.5mes. rýžovou kaši bez mléka na noc (ta je prý dobře stravitelná)...a konečně se vyspím. Taky se budila mezi 2-7mou i po hodině a teď tak jednou, dvakrát za celou noc, takže u nás to hladem bylo a za kaši jsem vděčná. Když už je tak velký, tak to hladem podle mě být určitě může.

melodygirl
5. únor 2014

Ahoj, Neboj není to o hladu. V tomto věku děti začínají hůře spát, a na prso se budí kůli uklidnění, pocitu jistoty. Navíc v tomto období začíná mít více fází spánků, tzv. mělčích a často je mylná úvaha, že dítě má mléka nedostatek, obzvláště pokud takto dobře prospívá. Rozhodně kojit 6 měsíců je dle mého minimum. Já kojila 20 měsíců, dcera mi začíná spát dobře až ve 2 letech tzn. budí se cca2x za 9 hodin spánku. Dříve i 10x za noc, ano člověk je pak na pokraji svých sil, ale i o tom bohužel mateřství je 😉 Záleží na typu nervové soustavy dráždivější děti, se naučí spát celou noc v pozdějším věku. 4-6 měsíc je takové období, kdy se to láme, většinou se spánek zhoršuje, ale pak se to do roka zase lepší, ale záleží na typu dítěte a taky na návyku nočního spánku. Doporučuji omezovat noční kojení až po 7 měsíci věku, dítě vydrží bezbečně celou noc nejíst. Kojit jen přes den, třeba na usnutí. Místo toho v noci jen uklidnit (dudlík, lahvička, hlazení). Vše je potřeba naučit, my např neměly dudlík vůbec, z lahvičky téměř do roka a půl pít nechtěla. Také nejsem zastáncem vlastního pokojíčku u tak malého dítěte.

obloha007
12. bře 2014

@misule54 Mám taky podobný problém. My jsme nejdříve vyzkoušeli kašičky od Sunarky banánové , které jsou od 4. měsíce a moc nám chutnala. Vyzkoušeli jsme jich fakt dost druhů a nakonec jsme skončili u Hami mléčné s vanilkou ta nám chutná nejvíc a ještě Sunarka banánová.Ale zase si říkám, že je dobré to čas od času vystřídat druh za jiný a vyzkoušet i jiné příchutě. Je to zase jiné poznání pro miminko. Jinak teď prožíváme krušné období , kdy nám nestačí mlíčko a po půl ročním kojení budeme přecházet částečně na UM. Tak snad jsem Ti trošku pomohla. Měj se pěkně. K.

misule54
autor
12. bře 2014

noo tak mymu poprvy nechutna nic, ale napodruhy uz spapa snad skoro vsechno...malymu chutna i ta susenkova od nestle ;)a nebo zkus to mlicko s kasi od nestle, to malymu taky chutna ;) jenze at mu dam jakoukoliv kasi, tak se mi stejne vzbudi v jedenact (spinka od 7), a pak po trech hodkach na kojeni...tak nevim uz, asi se to bude muset vydrzet, jestli se tim fakt uklidnuje...ale zase umi krasne usinat sam i bez dudliku tak nevim, tak pekne bojujte ;)