7měsíční mimčo nemá moc zájem o jídlo. Jak jsou na tom vaše děti?

florida2001
8. pro 2021

Chci se zeptat jak jste na tom s prckama a jidlem. Mala ma za par dnu 7 mesicu a moc ji jidlo nejede. Porad jen kojime, nedavam UM. jidlo jsem ji zacala predstavovat koncem 5teho mesice, a od te doby to porad nejak stagnuje. Cokoli ji dam tak sni max 3 detske lzicky a to jeste musim vychytat kdy otevre pusu jinak by si to nevzala. Nechci ji nutit aby se ji to nezprotivilo a chapu ze ji asi moje mliko staci ale doporucuji davat prikrmy kvuli zeleza a vitaminum. tak nevim jestli to je normalni a jak jste na tom byli nebo jste vy. zkousim davat kasi, ovoce rozmackane, rozmixovanou polivku, brambor s masem , ryba s bramborem, mrkev,bataty, banany, ...a nic moc. vecer chodi spat mezi 7.15-7.45 a budiva se kolem 1 rano. nekdy je nakojim , nekdy ani nechce a jen knoura a nemuze zaspat.( to trva tak hodku az hodku a pul), pak se vzbudi kolem 5te a to uz vstavam i ja protoze v 6 budim starsi dceru. Takze spani taky nic moc.

pipi_puncocha
8. pro 2021

Syn do roka nejedl vůbec, vrchol bylo opravdu tak 5 lžiček, byly týdny nebo měsíce, kdy ani neochutnal (taky kojený). Teď má dva roky a pořád je to víceméně bída, ale pomalu se to lepší. Má pár svých věcí co mu chutná, jinak je velmi konzervativní. Prospívá dobře, tak to nějak neřeším, ono ani není moc jak, člověk by se na hlavu stavěl, ale když dítě nechce, tak nechce.😳

emamaira
8. pro 2021

Syn má teď 7 měsíců a týden, maso/zeleninoveho přikrmu sní cca 5 lžiček. Ale chutnají mu kaše, do kterých dávám různé ovoce, to sní cca 100g. Nebo mu dávám do ruky kus jablka nebo hrušky, to mu taky chutná, ale musím hlidat aby se nedavil. Trochu mám strach, aby se moc nenaučil na sladke. Jinak je taky kojeny, jídlo jsem mu začala dávat v 5,5 měsících.

jjasmina
9. pro 2021

A měl v 5 mes velký zájem o jídlo? Já začala v 6 mes ale taky snědla jen pár lžiček, ochutnavaji, u nás se fakt malá trochu rozjedla v 9 mes, ono neni kam spěchat

konidana
9. pro 2021

Moje prvni taky jedla velmi malo. Kojena, od pul r.do roka par lzicek masozel, krupky, obcas banan, ten snedla cely, kolem roka dala i celou presnidavku. Rozjedla se az po odstaveni v 15.m. Do te doby chtela furt kojit ( tak co 2 az 4 h)

zmrzlinka
9. pro 2021

@florida2001 děti do roka bylo jenom na UM.Vsechno ostatní odmítali 😁

janety32
10. pro 2021

Na 8m prohlídce jsem taky říkala, že nechce příkrmy - dr. se tvářila, jako že to není normální, ale je to můj druhý nejedlík, takže už to znám. No a teď před koncem 9. měsíce se rozjídá, odmítne se nakojit, ale otvírá pusu na lžičky 🙂 Předtím nemělo cenu nic cpát, prostě zkusit, nabídnout, ale nepřepírat...

ondul
10. pro 2021

Ja myslim, ze v klidu. Syn jedl ze zacatku po par lzickach, na osmi mesicich snedl na obed treba tricet gramu, nenutila jsem nijak zvlast, nabizela, kombinovala s jidlem do ruky a po roce se to hodne zlepsilo a je z nej ted pred druhym dobrej jedlik, ma rad vsecko a ji pekne.