8m. miminko. Jaký jídelníček má vaše dítě?

26. kvě 2022

Prosím napíšete mi váš jídelní lístek?
Jsme na UM od narození...A Máme za sebou snad už vše
Zub ještě nemáme..
Jde mi o to ze kamarádka dává mléko jen ráno a večer ...
Což já ho dávám furt ...Tak jestli někde nedělám chybu 🤦‍♂️

6:30 180ml UM
10:00 190g OVOCNÉ presnidavky +60ml UM
12:30 160-200g příkrm +60 nebo 90ml UM
15:00 180ml
19:00 večeře buď kaše nebo polévka
20:30 180ml a chodí spát přes noc se mi nebudí..Děkuji za odpovědi..
Dáváme čaje vypije mi tak 60ml 🙂

lidija1234
26. kvě 2022

Určitě nic špatně na tom není, když si při prikrmi dá ještě mlíčko tak proč ne ?
My máme taky 8m a jíme cca:
5:00 mlíčko 100ml
8:00 přesnídávka
11:00 oběd příkrm, velká sklenička 😁
14:00 přesnídávka
17:00 kaše
21:00 mlíčko 100ml
2:00 mlíčko 100ml
Časy jsou hodně cca, když má přes den mezi jídly hlad tam mlíčko. Plus vypije hrníček čaje.
Od malá pije málo ale prospívá takže neřeším 😊

autor
26. kvě 2022

@lidija1234 též prospíváme..Jak říká Dr tabulkové dítě..
Ale holky mě straší že budu jediná mama v roce dávat ještě UM.. I když slyším že paní dává ještě chlapeckovi v 1tride na spaní..Tak to už mi přijde moc... 😰😅🤯

xxx3d
26. kvě 2022

no, já si jídelníček syna už nepamatuji, ale mléko tvořilo podstatnou část jeho jídelníčku a je to naprosto v pořádku, vždyť kojenec je dítě celý první rok, a i potom, pokud to jde, tak dávat.
synovi bude brzy 5 let a pravidelně pije mléko v cca množství litr za den.
k zubům, manželově dceři z prvního manželství vyrostl první zoubek až ve třinácti měsících, takže 🙂 vyčkej, porostou 🙂

krisstina93
26. kvě 2022

Do roka je mléko hlavní složkou jídelníčku. Máš to v pohodě 🙂 já dávala tak 3x denně a jednou v noci i po tom roce. Nejstarší syn si dávám um ještě ve 3 a půl roce k snídani :D (ale on byl velký nejedlik, tak to měl místo snídaně, než šel do školky).

slunickovao
26. kvě 2022

Já jsem u starší dávala Bebu ještě ve 2,5 letech. Ráno jsem jí dělala kakao z UM protože jiné nechtěla 😉 změnilo se to až ve školce, takže myslím, že úúúplně v pohodě 🙂 postupně jsem MU snižovala, až jsme dávali jen ráno.

somalicats
26. kvě 2022

Mně teda přijde zbytečné, když už sní celou dávku svačiny/oběda, dávat ještě UM, všem dětem jsem na zapití dávala a dávám vodu. V 8 měsících jsem dávala mléko ráno k snídani, pak ovocnou přesnídávku, pak k obědu příkrm, odpoledne většinou jogurt s ovocem nebo mléčnou rýži s ovocem, k večeři podle preferencí - nejmladší vyžaduje kaši. Nejmladší je aktuálně 12 měsíců, v noci se ještě občas na mléko vzbudí, tak ho dostane. Klidně bych se nebála místo toho odpoledního mléka už zařadit třeba ten jogurt, nebo jinou mléčnou svačinku.

jako_mala_holka
26. kvě 2022

Když dcera snědla celou porci jídla, tak už jsem UM nedávala po jídle... Určitě měla ráno, večer, jednou přes den (před spaním po obědě) a jednou v noci, myslím... A ráno a večer má i teď, budou jí dva roky

nikishkaaaa
26. kvě 2022

Souhlasím s předchozími komentáři, mléko v pohodě, ale pokud sní pěkně oběd nebo přesnídávku, dala bych zapít čajem nebo vodou, nevidím důvod zapíjet mlékem 🤷‍♀️

autor
26. kvě 2022

Děkuji zkusím ❤❤

pampeliska1313
26. kvě 2022

Na to se vykašlete. Můj syn (11m skoro) teprve zkouší kousat chleba.:D jinak má tři jídla jako prikrm a zbytek mliko, většinou to vychází na tři mlika a tři prikrmy a podle doktorky je to v pořádku.) Říkám si, že i v tom um jsou nějaký látky a třeba pokračovací mlika se dělají až do tři let.) ale příkrm zapijet kojeneckou vodou/čajem. Já třeba v dm kupuju piticka od čtyř měsíců, protože Kilián prostě vodu nevypije, přestože jsem mu ji dávala ještě dřív, než sladký piticko, takže to aspoň redim kojeneckou vodou.🙂

andreacantu
7. čer 2022

Jeste po prvnich narozeninach by melo miminko vypit 300-500 ml mlecka nebo vyrobku z nej za den.
https://www.1000dni.cz/nutricni-programovani/ma...