9 mesačný syn nechce poriadne papať obedy

ninkapfeiler
13. srp 2013

Ahojte maminky.
Moj syn prestal papať obedy. Začala som prikrmovať zeleninkou mixovanou (mrkva, zemiačik, karfiol, brokolica......).
Pekne ukažkovo papal. Prestal papať okolo 7 a pol mesiaca (teraz ma 9 mesiacov a pol). Stále ešte kojím. Aj v noci, minimalne 3 krát.
Na rańajky spapá biely jogurt s mixovanym ovocim.
Obed nechce, ked citi že mu dám papať zeleninu, masko, ryžu alebo polievočku, začne ohrňať nos. Chcela som prejsť z mixovanej zeleninky na pučenú, ale to ho napína. Tak sa mu snažím dať aspoń mixovanu. Ani to nezje vždy. Proste s obedmi sa trápime. Vyskušala som mu dať aj neskoršie. Ale nepomohlo, aj keď bol hladný, tak nechcel.
Tak mu potom dám ovocie s marina keksom. Alebo mliečko, ešte kojím.
Na olovrant výživu s marina keksom spapá.
Na večeru kašu mliečnu spapá.
A v noci kojím ako som už vyššie písala.
Neviem či má teraz také obdobie, že mu nechutia tie obedy a prejde ho to časom. Alebo to bude, že má radšej sladké a obedy mi začal štrajkovať?
Trápi ma to a to som začala prikrmovať so zeleninkou. :(
Zúbky ma zatial 2. Ale myslím, že zúbkami to nebude, keď spapá sladké.
Ďakujem moc za radu.

ninkapfeiler
autor
13. srp 2013

Máte podobný problém? Ďakujem za Vaše skúsenosti, poprípade nápady ako mu zlepšiť apetít ku zeleninke, masku, polievke.....

clintris
13. srp 2013

Buď nemá v poledne hlad nebo mu nejede zelenina. Zkus dát na večeři to, co nesnědl na oběd.
Pokud chceš zjistit, co z toho to je, můžeš prohodit večeři a oběd (takže na večeři zeleninu, na oběd kaši) a uvidíš, nad čím bude ofrňovat.
Nebo zkus zeleninu mírně okořenit zelenými bylinkami - pažitka, majoránka, libeček apod.
A nelam si s tím moc hlavu, nad plným talířem ještě žádné dítě hlady neumřelo.

katyxq
13. srp 2013

Nejspíš trochu problém je, že jsi ho nechala, aby jedl jen to, co chce - pokud nechce zeleninu, nemá prostě dostat tolik sacharidů (teda tolik za den by jich neměl mít, ani kdyby tu zeleninu jedl, vidím tam kaše, spoustu ovoce a ještě navíc sušenky). Navíc mléčnou kaši ani jogurt vůbec nepotřebuje (obzlášt, když je kojený, mateřské mléko je mnohem stravitelnější a pro něj vhodnější než kravské, kravské se dlouho tráví, možná i proto nechce jíst jiné věci).
Já osobně bych nabízela zeleninu, ovoce dala jen trochu a dokud nezačne jíst tu zeleninu, tak víc kojila, dávala probiotika, můžeš zkusit řasu spirulinu (detoxikuje organismus, je to dobrý zdroj železa i jiných minerálů, obsahuje kvalitní bílkoviny, můžou ji i malé děti). Některé děti se rozjí později než jiné, není to špatně, je to prostě individuální, jak jim dozáǎvá trávicí soustava, nám se malá rozjedla až někdy po roce, spíš po roce a čtvrt.

katyxq
13. srp 2013

Doporučuju k přečtení https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mavor/album/... (i ty ostatní stránky, sice je to primárně pro děti s jistými zdravotními potížemi, ale dost z toho sedí i na všechni děti i dospělé)

ssassi
14. srp 2013

@ninkapfeiler taky bych nepapala květák, kdyby mi pak po troše zlobení dal někdo ovoce a sušenky:o)

dej na @katyxq, mám takový pocit, že se jídle vyzná :o)

katyxq
14. srp 2013

@ssassi 😀
ještě jeden odkaz http://www.margit.cz/vyziva-deti/

katyxq
14. srp 2013

a Marina keks - ukázkový příklad toho, co by dospěly ani dítě (natož ani ne roční) do pusy ani nemělo dát - bílá pšeničná mouka, cukr, ztužený tuk, umělé aroma (vanilín), odtučněné mléko (tedy zbavené i vitamínů rozpustných v tucích i nékterých minerálů)

ninkapfeiler
autor
16. srp 2013

Ďakujem za odpovede.
Skúšala som mu nedať papať nič iné ako zeleninku. Ale nechcel, celý deň nejedol.
A keď som mu dala nasilu, tak zvracal. Nasilu znamena, že ukazovala som mu, že ide brm brm autíčko a keď otvoril ústa, tak som mu dala jednu lyžičku. Nezvracal hneď, ale po 3 hodinách. A to za sebou asi 5 krát. Aj ho napínalo. Nosila som pri sebe kýblik. ............................
2 dni do zadu som večerala pri nom a pýtal si čo som jedla. Jedla som zeleninkovu polievku. Tak som mu dala par lyziciek a spapal. 🙂 Tak snad mu príde jeho čas a chuť a rozje sa a bude papať aj obedíky.