9 měsíční dcerka nechce papat nic kromě Sunaru

pitrisss
9. led 2013

Ahoj maminky...Mám strašný problem s mou 9.měsíční holčičkou (12.1.2013- 9.měsícu)
Nechce vubec nic papat.. dostava cely den jen mlicko (sunar) Zkoušela jsem ovocné příkrmy, masove,zeleninove, polivky, kasicky, krupicky, syrove ovoce, ostravacky, susenky, kukuřičné lupinky, pudingy, ..no je toho spousta... uz asi vsechno... jakmile vidi svou plastovou lžičku, nebo ji dam bryndácek, okamzite da rtiky k sobe a rucky pred sebe a dela nenene:( uz jsem z toho zoufala. DĚtská lekarka mi rekla ZKOUŠET A ZKOUŠET... ale ja zkousim a porad nic:( Ruzne vychytavky jako např. dělam ze to jim ja, kovova lzicka, bez bryndacku, zabavit hrackama, dat pred pusu cajcek a jakmile ji otevre vecpat lzicku... zacne plivat a natahuje ji. Ale nejhorsi na tom vsem je ze jsem snidala a mala koukala.. tak sem ji dala oliznout lzicku od Nuttely a to potvora mala jo... chutnalo ji.
Moc Vás prosim o radu co s tim... prece neni normalni ze v 9.m dostava jen mlicko, prece ji to nemuze stacit:( Jsem zoufala....

leni78
9. led 2013

Já bych poradila výrazně omezit sunar. Hlad je nejlepší kuchař.

pitrisss
autor
9. led 2013

dekuji ale nepomaha:( kdyz ma velky hlad vzteka se, place neni sance ji dat lzicku:(

cuci25
9. led 2013

jako kdybych četla svoje příspěvky před několika měsíci 🙂 naše malá do devíti měsíců nechtěla jíst vůbec nic, jen pít mléko ☹ Brečela jsem u každého nesnězeného oběda, který jsem uvařila a furt vymýšlela jak na ní. Zkoušela jsem jídlo koupit ve skleničce a taky nic. Někdy v půlce devátého měsíce se to najednou samo zlomilo a od té doby je z ní hrozný žroutík. Sní mi celý oběd, přesnídávku s piškotama, prostě všechno co jí dám. Postupně jsme mléko omezily a teď už ho má jen jednou denně. Strašně jsem se tím trápila, ale doktor mi řekl, že v takovém věku to není žádná tragédie, že mléko má hodně vitamínů a to dítku stačí. Tak vydrž, snad se to taky samo zlomí

pitrisss
autor
9. led 2013

No ja doufam... nekdy si rikam ze uz to vzdam a proste ji budu davat tyden jen mleko, nebudu nic zkouset a pak zacnu znova:(

cuci25
9. led 2013

@pitrisss je teda fakt, že já jí to furt nabízela, ale to její odmítání pro mě bylo hrozný. Pak jsem furt poslouchala, že nechce jít, protože to nemá chuť, ať to osolím nebo osladím, ale naštěstí to tím nebylo. Holt ještě asi nebyla vyzrálá na jiný jídlo než mléko...víš co jsem taky pak zjistila? Že malá nechce jít lžičkou. Třeba když jsem jí něco dávala z ruky, tak to snědla, jakmile viděla lžičku, zavřela pusu a bylo. Tak jsem jí začala dávat oběd na piškotu 😀 a to pak snědla

petrusew
9. led 2013

tohle mi dělala malá při začátku přikrmování a já byla naprosto zoufalá, jen viděla lžičku hystericky řvala a řvala a řvala, dostala lžičku, dvě a začala kašlat, protože potvora zjistila, že jak začne kašlat posadím ji a přestanu krmit...byl to boj a ani nevím, kdy se to zlomilo. Jen vím, že jednodruhové příkrmy nepomáhaly. Musel to být mix, pak nechtěla maso, tak po trošičkách...co zkusit dát máslo místo oleje? Nám to pomohlo. Opravdu to chce zkoušet a zkoušet, třeba jen lžičku, maličko aby ochutnala a dát dopít mlíko. Rozhodně bych sunar neomezovala, hladové a vztekající se dítě bude hůř jíst lžičkou než spokojené. To už mi přijde skoro jako týrání! Kdy jste začaly s příkrmama?
@pitrisss

olgas
9. led 2013

@pitrisss já jsem tento problém neměla, ale zatím se mi na vše osvědčila trpělivost a čas. To že některé dítě dělá něco v tolika a tolika měsících , neznamená, že to musí dělat i tvoje. 😉 Asi bych ji nezkoušela nabízet každou chvíli něco, zkus dát chvíli pauzu a zkusit až za pár dnů, za týden. Neboj určo se to samo zlomí, děti k tomu dospějí samy. 😉

petrusew
9. led 2013

@cuci25 jo tak tyhle rady jsem slýchala a slyším od tchýně pořád....a že švagrová vyrostla na vývaru .... a podobný blbosti. Nesolím, nekořením a pokud to nepochopí, tak smůla. Její. Je to moje dítě a já nedovolím aby jí někdo kazil zdraví solením a kořeněním ve čtyřech měsících...malá má jedenáct měsíců a už přestala prudit. Prostě nekořeníme a hotovo...a rohlík taky nedostává. 🙂

ankava
9. led 2013

@pitrisss ahoj... moc s tebou cítím a přeji ti, aby se to zlomilo... moje holka na tom byla stejně, do 8, měsíce neochutnala nic než mateřské mléko, pak občas otevřela na něco pusu, většinou ale spíš nepředpokládaně. Vždycky když to vypadalo, že něco sní, tak začaly růst zuby a zase jsme byly na mléce. Zkoušela jsem snad všechno... zdravé, nezdravé, sladké, slané, s televizí, hračkami, 100 různých lžiček, namixované, kousky, sama, z mého talíře, tatínkova, vyhladovět, po dobrém, po zlém, jídlo pohozené po bytě, neustálé nabízení .... a velké nic. Dneska jsou jí dva roky... a je to pořád stejné. Jí pouze v jeslích a to s přemlouváním, doma je prakticky stále na mléku (dnes už kravském) a suchých kolínkách. Nepočítám-li, že občas vyloudí bonbonky nebo čokoládu. Z ovoce jí, když je dobrý den , pouze banán, jablko a šťávu z mandarinky, syrovou zeleninu ještě nespolkla. Porce počítáme na lžičky. Přitom vypadá, jako kdyby jedla od rána do večera. Strašně jsem to pořád řešila, dneska jsem rezignovaná.a snažín se být v klidu... jí, jí, nechce.. nenutím. Tak hodně zdaru 🙂

leni78
10. led 2013

@pitrisss Myslela jsem tím celkově omezit UM a nabízet širokou škálu jídla. Na 9 měsíci už může držet jídlo v ruce a ukousávat. Vařené. Nemyslela jsem nechat dítě nárazově vyhladovět a pak jí dávat lžičku, samozřejmě bude plakat po sunaru. Jídlo nechávat stále po ruce. Nabízet samostatně, ne směsi a dávat zapíjet. Jídlo musí dítě bavit, kouzlo nových chutí. UM je pro mimina .-)

matisekc
10. led 2013

nasa Ema bola takato do11mesiacov, tiez som skusala vsetko mozne, HIPP ani mixovane domace nezaberalo, zo vsetkeho ju natahovalo a obcas ked som do nej nieco dostala tak to vyvratila a potom zrazu zacala sama polievku a postupne stale nieco pridava,za tyzden ma 3 roky vahu ako deti ktore jedia vsetko, tiez som bola z toho nestastna zo synom som tieto problemy nemala.... takze moja rada so skusenosti je ze cakat a nic nesilit

slady
10. led 2013

mojej kamoske dcerka nezjedla ziadne dojcenske prikrmy, iba ozajstne jedlo, cize normalne ochutene a v normalnej konzistencii, take ake mala mama na tanieri, za pokus nic nedas...

vendullka
10. led 2013

Ahoj, byla jsem na tom nedávno stejně. Malý je teda kojený, není na UM, ale ještě před dvěma týdny mi nedal do pusy nic než prso a přesnídávku (tu jí asi od začátku 8m), což pro mě bylo nepochopitelné, protože malá mi od šesti měsíců jedla všechno co jsme jí dali, nebyl s ní naprostý problém. Zlomilo se to z ničeho nic ze dne na den začal jíst kaše a asi za týden i masozeleninové příkrmy. Musím teda krmit u písniček pro děti co jsou na youtube, jinak nedá ani ránu, ale aspoň tak🙂

pitrisss
autor
10. led 2013

holky dekuji za rady..no budu doufat ze se to zlomi.. 🙂 vahove taky nevypada ze by stradala, ba naopak je to celkem baculka:D

blondynka400
10. led 2013

@pitrisss Buď v klidu, dítě do jednoho roka má nárok být jenom na mléku, až od té doby je to "problém" . Hold ne každé jí způsobně vše v půl roce. Já bych rozhodně mléko neomezovala, ani nenutila a nebo nedělala nějaké "blbiny" kolem. Prostě nabídnout, když nechce nechce a zkusit třeba až za týden, rozhodne ne každý den. Navíc jak tu někdo psal, když nechce lžičku, tak zkusit dát něco do ruky, nejlépe to, co budeš jíst ty. A taky znám děti, které do roka odmítali vše a pak začali jíst hned "normální" jídlo 😉

lidi
11. led 2013

Tak jsem na tom stejně. Jenom malá má 7 měsíců. V pěti a půl jsem ji dala první příkrm - kupovaný - mrkvička. Půl skleničky v ní padlo. Baštila každý den na oběd zeleninku jak o život. Pak jsme z kojení museli přejít na UM v 6,5 měsících. Začala méně papat zeleninku, myslela jsem, že je to tím přechodem na UM. Pak byla před koncem roku nemocná tak nechtěla papat skoro nic ani UM. A teď po novém roce opět papá ale jen UM. Každý den nabízím na oběd nové jídlo a zkouším co by ji mohlo chutnat. Navíc dopo a odpo zkouším ovocné příkrmy. Je to vždy boj. Jídlo je všude jen ne v pusince, malá sebou mele, rozhazuje ručičkama, strká si prsty do pusy pak se šudle po obličeji. Obě jsme vždy zralé na koupání po takovém jídle. Sní něco málo, ale klid je až když dostane mlíčko.
A veškerá rada odevšad je trpělivost...bohužel k mé smůle mi ta moje začíná docházet.
😒
Takže držím pěsti ať se to zlomí...já v to taky doufám..

pavly
11. led 2013

ahoj, už jsem psala do podobné diskuze jednou.....
moje malá to měla podobné, od půlroka příkrmy-veškeré ignorovala, do pusy jsem to dostala a vždy to šlo ven-prostě nepolykala......někdy kolem 8 měsíce se trochu chytla na ovocné příkrmy-byla jsem vděčná za cokoliv,ale bylo toho stále malo, tak 5-10 lžiček za den, v 11 měsících se zase úplně zablokovala a zase nepolykala, do roka pak byla čistě kojená, skoro do dvou let se mi nenapila jinak,než MM........nepomáhalo fakt nic,znám to a kdo nepoznal,tak ti fakt neuvěří 😖 , nepomáhalo jídlo kupované,vařené, od kamárek, jíst s dalšíma dětma,nechat ji hladovět,nechávat jídlo schované,maskované-prostě nepolykala a hotovo (a nejhorší bylo,že teda pak odmítala vůbec jíst celé dny a kojila se co půl hodiny v noci-no úplná perla!). Běhali jsme pak po doktorech,jestli to není cystická fibróza, utz břicha-no děsný......naštěstí vše negativní, takže jsem se naštvala a řekla si,že jsem šťastná,že je zdravá!!!!!! a tak ji prostě budu kojit,dokud bude potřebovat.......no trvalo nám to do 15 měsíců,než poprvé sama projevila zájem o jinou stravu-začala ocucávat brambory, okurky-já myslela,že se štěstím rozletím 🙂 , od té doby už to šlo asi tak,jak jindy v půl roce, začala respektovat postupně zeleninu,ovoce, polévku (dělala jsem pak denně stejnou,zeleninovou,tu proste milovala) a postupně si dala říct i s dalšíma polévkama a jídlama......maso mi třeba nedokázala strávit do 2 let-měla šílené křeče!......

a přežili jsme to, teď nejí,ale žere!!!!!! jsou jí 4,5 a někdy mám strach,že nás sní, jí úplně všechno,maso miluje i ve školce je vzorný jedlík-proti půlce ostatních dětí........

Takže já mám jedinou radu, malou máš ještě fakt malou-dej jí čas. Vím,že je to strašně těžké neslyšet ty CHYTRÉ rady okolí,jak to či ono,jak to je špatné a takto dobré (a že já toho taky slyšela, od všech,co měli "normální" dítě 😠 ), ty myšlenky,že by měla jíst,že ji něco chybí....ale zkus to neposlouchat, potlačit a vnímej svojí dceru, buď tu prostě pro ni a ona se jednoho dne sama přihlásí!!!!!! Věřím tomu na sto pro! Hodně sil a pusu malé 😉

pavly
11. led 2013

a ještě jsem chtěla dodat, nikdy jsem ji nepřestávala jídlo nabízet v daný čas a zkoušet nové a nové věci-i za cenu,že jsme tím padem vyhodili dost peněz......

loudanek
28. bře 2014

Ahoj četla jsem tu ruzne problémy z dětičkami má take podobný problém mému synkovy je skoro 16 měsíců a jí mě akorád kašičky od hami ovocné přesnídávky ,smetánky a sunar co se týče polévky nebo masovích příkrmu máme smulu prostě nám to vyprská .Mám ještě dvě starší děti ale stěmí problém nebyl .Moje lékařka říka že mám mít trpělivost ale mám strach abych něco ne zanedbala 🙂