9měsíční odmítá oběd, máte zkušenost?

korinka8
8. zář 2016

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat zda máte některá zkušenost s odmítáním oběda ?
Je fakt, že jsem jí to dnes do hladka rozmixovala a tak to snědla ale muselo to být bez kousků a bez masa ...
Zuby ještě nemáme ... po sladké přesnídávce, jogurtu a kaši se může utlouct ale hlavní jídlo odmítá už strašně dlouho ... myslela jsem že rostou zuby ale asi ne ...
Neví někdo co s tím ?
Někdo zkušenost ? 19.9. jdeme k Dr. tak se poptám ...
Hubenour to není ... ale asi jí to nechutná nebo nevím ... trochu jsem s toho nervozní ... aby z ní naopak nebyla koule když papá jen ovoce
Děkuji za rady 🙂

horsiee
8. zář 2016

@korinka8 no můj taky sladké pátá skvělé a ,, oběd,, taky papá, ale s o dost menším nadšením. Snažím se mu tam přimíchat nějakou chuťově výraznější potravinu. A když mu to jo nejede (ochutnala sem a fakt hroznej blevajz) tak mu tam přimixuji kousek jablka a on to kupodivu z baští. Je mu 7 a půl měsíce. 😊

lucyp13
8. zář 2016

Dcera to mela stejne...týden odmítala zeleninu a pak to přešlo samo...proste tomu dejte cas..

lv
8. zář 2016

zkus třeba do zeleniny dát i jablko, dobrý jsou batáty, dýně..směs ovoce-zelenina a ovoce postupně ubírat

ladyhacek
8. zář 2016

syn je tedy zase nejedlík a moc nestojí o ovoce 🙂 (tedy až na banán to sní půlko někdy i 3/4 jinka pár jahod, borůvek.. co utrhne s keře)
Co dáváš za dopolední svačinku? Dala bych spíše ten jogurt ať nemá sladké před obědem (někdo to tak měl a zabralo to) jinak u nás se objedvá az po spaní (ale uvidím az prestanu kojit 🙂 ).
Já vše mixovala asi do 13-14m? Nechtěl kousky a pak to nějak přislo samo.
Zkus do jídla dát něoc sladké jak tu radí > jablko, batát, dýně > treba bramborová kaše s dýní. někdo radí pridat lžičku cukru do jídla-ale to je spíše stará škola já to nedělala.

lajla
8. zář 2016

@korinka8 tak ji na pár dní přestaňte dávat co basti, to sladké, hlady neumře a ráda si zeleninku vezme...s rýží, jahlami, quinnoou...atd
Malý sladké nejí vůbec, Max domácí přesnídávku a kousek 80% čokolády
Nebojte hlady neumře😉

lajla
8. zář 2016

Prvně můžete zkusit přidat i batat, ten je nasládlý,aby to zas nebyl šok😉

ladyhacek
8. zář 2016

obědvá > paneboze > omlovám se

lajla
8. zář 2016

... ještě bych koukla na správné kombo potravin, ovoce a zelenina dohromady fakt né😉 až na xtra vyjimky,ale to lze dohledat