Ako a z čoho robiť domácu výživu?

jankasim
8. srp 2011

Neviete mi prosím Vás poradiť, ako by som mohla na zimu pripraviť detskú výživu. Starká má na záhrade veľa ovocia - jablká, hrušky, broskyne, zemiakov, zeleniny - cuketa, tekvica, patizón, karfiol, mrkva, petržlen. Chcela by som to využiť, aby som synčekovi pripravila na zimu niečo dobré na desiaty a olovranty. Ešte máme len 5 mesiacov, ale už sa pripravujem na to kedy mi začne papať. Ďakujem za rady.

meo
8. srp 2011

Ahojky, já ovocné přesnídávky dělám tak, že smíchám dva druhy ovoce, tvrdší ovoce na chvíli podusim, pak rozmixuju a pokud to je řídké nebo kyselé, tak přidám banán. Ten to zahustí a osladí.
Zeleninové příkrmy dělám podobně, uvařim ve vodě nebo na páře dva nebo tři druhy zeleniny, rozmixuju, přidám rozmixovanou přílohu (rýži, těstoviny nebo brambory, či jiné) a do některých přidám uvařené a rozmixované maso. Maso podle mých informací můžou 2x až 6x týdně.
Ze začátku mu nedávej citrusové ovoce a zeleninu která nadýmá jen malé množství.
Já to dávám do skleniček od výživy a do mrazáku. Někdo to zavařuje, ale to musíš mít skleničky, které se dají uzavřít, třeba od marmelády, a tak... Podle mého názoru je zamražení šetrnější než sterilace, ale to je na tobě.

Tak snad jsem ti pomohla, ale na tohle téma je tu asi už pár příspěvků. 🙂

jasekd
9. srp 2011

Delala jsem to stejne jako @meo i ted zamrazuji klukovi do sklenicek jidlo. Plus jsem jeste koupila treba mrkvovou stavu, nalila do tvoritek na led, zamrazila, vymackala do krabicky a ted treba nastrouham jabko a k tomu pridam par kostek te stavy. Nebo jsem takhle udelala dren z ovoce, zel. pyre... Take nezavaruji, ty sklenicky, co ted delaji, se ani na zavarovani nehodi, vicka nedrzi. Vyjimkou jsou treba presnidavky Hello, tyhle sklenicky je mozne pak pouzit i na zavarovani.

alisek
9. srp 2011

připravila jsem jen ovocné přesnídávky a zavařila, zkoušela jsem zeleninové zamrážet a byl to hnus, už nikdy, hlavně brambora mění po zamražení chuť ale i konzistenci, nedoporučuji