Ako naučiť dieťa jesť lyžičkou?

terrynocka
22. srp 2013

Mamičky prosím o radu ako mám naučiť jesť 7 mesačnú dcérku po lyžičke lebo príkrm papá len cez fľašku, lebo ako náhle jej dám lyžičku tak plače a nie je schopná sa najesť.Skúšali sme už rôzne finty,ale nič nezaberá,Vigantol zje úplne bez problémov po lyžičke.Je kojená.Začala som jej prvý krát dať lyžičku a aby sme mali istotu že niečo zje tak sme to dali do flašky a tak to vypila takže chuťou to nebude.Ďakujem za všetky vaše rady

lucieandrlova
22. srp 2013

A není to třeba velkou lžičkou? My jsme začali přikrmovat lžičkou od Aventu (oranžová, malý obrázek zajíčka). Ta jídelní ploška je docela malá a miminku se hezky vejde do pusinky. Dcera seděla v dětské židličce, příkrm měla v malé mističce a dali jsme jí do ruky lžičku. Děti jsou zvědavé. Tak se v tom chvíli šťourala a potom ochutnala. Vzali jsme si druhou lžičku a střídavě jí krmili. Zkuste ji nechat se lžičkou chvilku "hrát", aby si zvykla. Asi je ještě malá, ale u větších dětí potom zabírá, co dělá máma a táta, dělám i já. Takže se pak vyplatí jíst s dcerou, nejlépe také lžičkou (aby nechtěla zkoušet vidličku... 🙂)

lv
22. srp 2013

taky, jednu lzicku do ruky a druhou krmit.

elastiq
5. zář 2013

Pěkné a levné plastové lžičky na krmení pro děti mají také v DM drogerii, určitě se koukněte, jinak mám stejnou zkušenost, jednou lžičkou krmit, druhou do ruky, někdy i dvě, nebo i umělohmotnou misku k tomu a malý může vařit
🙂