Ako spoznám alergiu na príkrmy?

susik77
11. únor 2008

Ahojte, od piatku davam malej banan a objavili sa jej na tvaricke asi 2 cervene vyrazky s bielym stredom. myslite, ze to moze byt alergia na banan? To znamena, ze jej ho nemam davat vobec, alebo skusit vysadit a dat po case znovu?

shela
11. únor 2008

to nemusi byt z bananu...alergia vyzera inac...to by mala tie vyrazticky na celom telicku...skus vysadit a po tyzdni jej daj opat. susik..ked zacinas krmit davaj prvu zeleninku az potom ovocie 😉

susik77
autor
11. únor 2008

shela: ja jej to davam kvoli tomu, ze mala hnacky a krv v stolici...inak som chcela zacat teraz cez vikend prvimi prikrmami-so zeleninou ale kvoli hnack. mi dr. doporucila banan a ryz. kasu vo vode.
inak, neviete nahodou, kedy mozem zacat s tymi zelen. prikrmami? ked jej skoncia tie hnacky uz mozem?

shela
11. únor 2008

susik77...my sme zacali davat po 5 mesiaci.. a nielen baban je dobry na to co mate vy ale ved aj po mrkvicke ci zemiaciku deticky kakaju trosku tuhsie.. napriklad niektore deticky zapeka po mrkvicke. Skus ved za to nic nedas..
a ked pouzivas ryzovu kasu s bananom od Nestle tak aj my sme mali z nej hnacky, ktore sme nikdy pred tym nemali

susik77
autor
11. únor 2008

ahoj shela, nam tie hnacky zacali ked sme este ziadne prikrmy nepapali...len mm a dokrmov. som nutrilonom 2.inak kvoli mojim a manzel. alerg. nam dr. doporuc. zmenit na Nutrilon 2 HA. myslis, ze to mozem hned? bojim sa, ako to bude malej chutit-ze vraj je to viac horke...ja pouz. nemlicnu ryzovu-a davam do vody.ale malej moc nechuti-zjedla ledva 1 lyzicku. roztlaceny banan mi na 3.den zjedla uz 3 lyzicky...teraz neviem ako, ci mam normal. pokrac. zelen. prikrmami a hned zmenit ten nutrilon al. davat dalej banan a pockat az ktym bude uplne ok

iza
11. únor 2008

susik pupínek s bílým středem je potnička ne ? te´d je takový to období děsnýho slintání a to je potničkový rááj 😅

susik77
autor
11. únor 2008

iza: hmm, moze byt...ale az tak strasne moc neslinta-a ona to ma uplne hore-pod okom-a nie pri puse... 😎

shela
11. únor 2008

susik ja by jej dala ten nutrilon..ked banan nerobi dobre...a tvoja malicka kolko vazi? My sme museli zacat s prikrmamy lebo sme dost velky...teraz 9.5kg 😖 susik skus robit ako ja...stale nech papa mliecko asi 5 krat a na obed jej daj uvarenu mrkvicku...to jej davaj 3 dni a potom pridaj zemiacik..a bebu si neskusala..ked som bola na SK tak som videla ze je aj nejaka na brusko a travenie.

junovka
11. únor 2008

Moja nNelka mala tiez tie vyrazky ako pise susik a do dvoch dnoch jej zmizli.To je normalne.A takj ako pise Shela, alergia sa objavi na celom tele-vyrazky.Zacni prikrmovat zeleninkou, ovocie az o mesiac. 😉

susik77
autor
11. únor 2008

shela: ja nechcem moc menit-ked je uz od 6.tyzdnov zvyknuta na nutrilon-aj sa tusim lahsie zhana ako beba-je vsade, aj v hypermarketoch...aj nutrilon existuje na travenie-nutrilon comfort-ale nam skor vyvolaval problemy-zhorsoval koliky a mala z neho mala hroznu zapchu ☹ obycajny nam viac sedi...

shela
11. únor 2008

junovka...ahoj ako sa mas? Dlho som nebola..malej idu 2 zubky naraz ☹ jeden je uz von... 😀 a mala mi uz pekne papa. spapa vsetko co jej pripravim..uz vobec neplace. lyzicka je teraz jej naj kamoska 😀 uz mame 9,5 kg...buchticka riadna..

susik77
autor
11. únor 2008

inak, veronika vazi ukazkovo podla tabuliek: v stredu mame pol roka a ma 2-nasobok porod. hmotnosti: 7.4 kg 😉

kazdovci
11. únor 2008

detickam sa robia vyrazticky casto a pokial su len dve na tvaricke, tazku hlavu by som z toho nerobila. rychlo zmiznu 😉 podla mna to tiez nie je alergia na banan. skor si vygrckol, chvilocku na tom polezal a vyrazka je na svete.

susik77
autor
11. únor 2008

kazdovci: aha, dik, tak to je ok 😉

kazdovci
11. únor 2008

a samozrejme som si vsimla ze mas kocku, len akosi zo zvyku vsetko pisem v muzskom rode 🙂

susik77
autor
11. únor 2008

kazdovci: myslela som si, v pohode 🙂

navi
11. únor 2008

ahoj susik ,taky si nemyslím, že by to byla alergie, uvidíš co to udělá, třeba ta vyrážka sama zase zmizí.

K tomu kakání nám poradila na prujem Mudra dávat do jeho mlíčka 1-2odměrky nemléčné rýžové kaše od Hami(bez příchutě) a dost nám to pomohlo. Nebo o mrkvovém odvaru ti doktorka neříkala nic? Možná tu mrkvičku by jsi dát mohla, jak radí holky.
A nám taky Mudra radila dávat Nutrilon H.A. ale malýmu to nejelo, tak jsme zústali u normálního a v pohodě. Od 6tého měsíce jsme přešli na Sunar a taky žádný problém 😉

susik77
autor
11. únor 2008

ahojte, tak tie hnacky a krv co mala. tak jej zistili len pseudomonadu-ze vraj stacia prebiotika-Nutrilon-b sirup 😉

anatanka
11. únor 2008

Miriam ma podle krve predpoklad k alergii, ale zatim se nic neojevilo po zadnem prikrmu, ale davam ji jen kupovane. Jednou jsem nemela a zkusila ji dat rozmackamy banan a hned za hodinku mela uplne zeleny kakani a za hodinu znova a od te doby (je to asi 14 dni) ma s kakanim problemy, zeleny a kazdou chvili...

navi
11. únor 2008

susik tak to je moc dobře, že je to jen lehčí problém 🙂 Jak to dáte do pořádku, už budeš určitě moct přikrmovat zelenikou, jak to má být.

lusil2005
11. únor 2008

susik mrkvicka zapeka mozno aj lepsie ako banan 😉
my sme po prvych troch dnoch po zavedeni prikrmov (mrkvicka) 5 dni nekakali 😅

susik77
autor
11. únor 2008

ahojte, tak mozno sa do toho pustim uz zajtra 😉