Alergie na kašičku z krabice. Máte zkušenost?

suki
6. bře 2008

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s alergií na kašičku z krabice (Nestlé)? Já jsem ji začala malé dávat a vždycky se jí okolo pusinky udělá červená vyrážka, která i rychle zmizí, zkoušela jsem i Hamé a to bylo teda mnohem horší-celá pusinka byla červená. Chtěla bych se zeptat, jestli nevíte na jakou složku by to asi mohlo být a jestli když to není nějak hrozné jí kašičku můžu stále dávat nebo radši ne? Děkuju moc.

natalia3
6. bře 2008

Ahoj, ja jsem Tobimu dala taky kasicku od Nestle a cely se osipal a zacal mit problemy s dychanim (tenkrat mu bylo 6 mesicu) hned jsme jely do nemocnice, tam si nas nechaly na pozorovani a delaly mu ruzne testy. Zjistily mu alergii na bilkovinu kravskeho mleka, takze zadne mlecne kase, taky ne sunar atd. V pondeli jdeme do nemocnice na kontrolu a dalsi testy - tak jsem zvedava... Ale je mozne, ze u tebe to zadna alergii neni, zkus radsi ale kasi bez mleka. Cau Nat

suki
autor
6. bře 2008

Jé tak děkuju, ja jsem nevěděla že jsou i kašičky bez mléka, které to prosím tě jsou? Držím pěsti, aby jste byli v pořádku 😉

petraluk
6. bře 2008

Suki to máš jednoduchý, je na nich napsáno nemléčné 😉

suki
autor
6. bře 2008

petraluk 😀 😀 😀

navi
6. bře 2008

suki my měli alergii na skořici co byla v kaši, ale to se projevilo zvracením. Zkus ty nemléčné, ale zeptala bych se i doktora, co by mohlo zpusobit takovou reakci. A u jiného jídla se mu to nedělá?

niega
6. bře 2008

Holčiny, nejlíp bude, když koupíte obyčejnou rýžovou kaši nemléčnou (např. žlutá Hami nebo zelenkavý Hipp) bez příchutě. Rozdělejte to v MM nebo vašem UM. Nebojte, je to i tak hodně sladké. Ostatní nemléčné kaše (Sunarka, Nestlé) obsahují další látky, např. v Nestlé je vanilín apod. Hami a Hipp jsou čistě jenom rýžová mouka a vitamín B1 😉 .

suki
autor
6. bře 2008

tak už jsem koupila rýžovou nemléčnou, ale moje mléko mi prostě nejde odsříkat, myslíte, že to můžu smíchat se Sunarem Baby? Mám ho doma.Děkuju

very
6. bře 2008

Ahoj, kamarádka má holčičku s alergií na bílkovinu kr.mléka. Jistotu získáš u lékařky z odebrané krve.
V Sunaru je také kr.mléko ( píše o tom i Natalia3 )..raději bych to rozdělala s vodou..oni to také tak dělají.. Jinak je pravda, že v kaších bývají všelijaká dochucovadla - vanilka, skořice - a to může také vadit.
My po některých kaších také blinkali, ale tu alergii nemáme..jen nám tam vždy něco vadilo..
Kamarádky malá takhle všelijak otékala, osypávala se kolem pusinky i v pusince, tak to pak začali řešit.. A také od nich vím, že někdy stačí domácí test..lékařka jim to poradila, než měli výsledky krve..na předloktí miminku kápnout kr.mléko..prý dochází pak k reakci - pokud je dítě aler. na bíl.kr.mléka..
Držím palce! 🙂

suki
autor
6. bře 2008

very díky moc za info, určitě to vyzkouším.

niega
6. bře 2008

Suki, jen info k tomu odstříkání - Edík spinká celou noc bez kojení, takže ráno mám prsa přeplněná mlíkem, až to bolí. Z jednoho teda hned zrána odstříkám na večerní kaši. On tý kaše sní fakt málo - jen 5 rovných kávových lžiček sušený kaše, to míchám cca s 30 ml mlíka, aby vznikl takový beton (nechápu proč, ale po chvíli to změkne a jde to krásně nabírat lžičkou, aniž by to stékalo) - i tak chrouní od 8 do 6 bez kojení.
Suki, i kdybys měla ostřikovat celý den, těch 30 ml ze sebe počas dne vymámíš, neboj 😉 .

jabber
6. bře 2008

My rozděláváme nemléčnou rýžovou s kojeneckou vodou a jak jí to chutná! 😀

suki
autor
7. bře 2008

jabber a kaká ti po ní? Mně v lékarně řekli, že když to smíchám s vodou tak je to jako ten vývar proti průjmu a že to nemá dostatečnou výživovou hodnotu, taky jsem to chtěla smíchat s vodou 🙂

jabber
7. bře 2008

suki - kaká normálně 🙂 Já nevím, mě dr řekla, ať to klidně smíchám s vodou - máme totiž atopický ekzém 😖

suki
autor
7. bře 2008

my taky máme atopický exém tak já to taky smíchám s vodou díky moc 🙂

maminka_zuzka
25. kvě 2021

@niega náš malý se osypal i po kaši od hami nemlečná krupicová. Alergii na lepek nemá 🤷🏻