Avokádo jako příkrm. Jak poznám kvalitní, zralé?

knobloska
5. zář 2008

Ahoj holky, všude čtu, jak je vhodné avokádo jako příkrm, ale po pravdě nevím, jak se v obchodě pozná, že je kvalitní, akorát zralé a jak ho připravovat. Neporadíte? Děkuju

kopcik
6. zář 2008

ahoj knobloska. avokado je fakt dobre pro deti - i pro tebe... a docela jim chutna. pro mimca by melo byt trosku mekci. když ho zkusis zmacknout a ani trosku se nepodda, tak je jeste nezrale. nech ho dozrat na vzduchu, v lednicce ti nedozraje. kdyz ho rozkrojis a bude uvnitr hnede, tak uz je prezrale. ale ani to by nemelo vadit. jen ty hnede kousky mimcu nedavej. no a staci, kdyz ho pak vidlickou rozmackas a pridas treba trosku mlicka. jo a kdyz ti ta druha půlka avokada zbyde, tak v nem nechcej tu pecku. tak ti vydrzi treba do druheho dne. jinak zhnedne.

gabinaf
6. zář 2008

ahojky,

zkus ho smíchat buď s banánem, papájou, nebo mlíkem (at už vlastním nebo umělým). Já to zkusila, ale musím říct, že to je jediné ovoce, které prcek nebaští 🙂

knobloska
autor
6. zář 2008

Děkuju, zkusím ho malej dát. 😉

mircka
7. zář 2008

Ahojky,
nevíte, zda je avokádo vhodné pro děti i s hypoalergenní dietou? Malej má AE. Už se mi zdá, že má ovoce a zeleninu stále dokola. Tak by to byla pro něj určitě příjemná změna..

radka.m.
7. zář 2008

mircka,tak to bych se radši zeptala odborného doktora,to bych neriskovala.mám dítě alergika a alergolog nám veškeré tropické ovoce zakázal,prý to jsou velké alergeny,vše,co neroste v našem podnebném pásmu,tak se radši zeptej.

knobloska
autor
7. zář 2008

Ahoj, manžel má potravinovou alergii a malá je taky riziková. Dr mi říkala, že mám dát pozor na citrusové plody, jahody. Avokádo je takové trochu bez chuti, tak by dráždit nemělo. Dr mi říkala, že avokádo je OK. Musíme zase začít 1. den s jednou lžičkou, další se 3 atd. jako to bylo u ostatních nových chutí. Dneska jsem ho chtěla koupit, ale mělo takové černé fleky, takže nic. 😖

lenineecka
7. led 2017

Ahoj holky,jak byste upravili avokádo vaší ratolesti k obědu?Nemám s ním zatím zkušenosti, všude píšou,jak je zdravé, proto bych ho chtěla zařadit do jídelníčku. děkuji

journals
7. led 2017

Já jsem ho míchala s bílým jogurtem, mělo to úspěch (od 1 roku a později)...jinak jde míchat i s banánem, nebo si udělat do mrazáky kostky ovoce a to postupně vyndavat a rozmražovat - jednou avokádo s banánem, jednou s jablkem, jednou s mletým masem... avokádo je neutral - dá se použít i nasladko i naslano