Baby sušenky. Neudusí se mi malá, když jí je dám?

janicckka
16. pro 2007

Chtěla bych se zeptat jestli dáváte dětem baby sušenky,my máme od nestlé je tam sedm vitamínů a jsou od 6 měsíců.
Jde o to jestli se mě malá neudusí když je dám jen tak nerozdrcené do ručky aby žužlala. 😉

majaaita
16. pro 2007

Dávám sušenky Hero baby (koupila jsem v DM za pajdu), namlela jsem je a dávám lžičku do odpoledního ovoce. Rozpustí se to.
Do ruky nedávám nic, nemá ještě zuby a nechci ho učit na jídlo mezi jídly 🙂 Zas tak dobře nejí.

ria80
16. pro 2007

To se pocita s tim,ze ji mas pod dohledem.Nenechavat mimco s jidlem o samote!Me by zas zajimalo,jestli jste nekdo nenarazili na susenky pro deti,ale bezlepkovy.Existujou vubec?

dominica
16. pro 2007

ja som skúšala tiež tie Hero baby, dala som malému do ruky s pichol si ju až neviem kam, zuby ešte nemá, ale ani mu nechutia samotné, napína ho z nich a to ho napína zo všetkého čo nelúbi. Raz trochu zjedom pomrvených z jabĺčkom, ale nemusí ich.

veronikap
16. pro 2007

ja tiež kupujem tie baby sušienky, malej ich vždy rozdrvím (nemeliem, nestrúham) do výživy alebo do ovocia a sem-tam jej dám aj jednu do ruky (ako aj kúsok jabĺčka, hrušky, rožok, kukuričné chrumky).. ak sa jej podarí "odhryznúť" väčší kus, tak ho vypľuje.. raz ju z toho naplo, ale nič vážne.. podľa mňa je dobré, ak sa dáva deťom možnosť, aby ochutnali jedlo aj svojimi ručičkami 😉 samozrejme platí, že vždy pod dohľadom! 😉

bubba
16. pro 2007

ja som susienky tak zavcasu nedavala neviem,podla mna to je zbytocne,ani piskoty,ani nic take.cukor deti ziskaju z mlieka,kase...ja som zacala davat sladke az ked sme zacali chodit a uvazila som ze potrebuje viac energie..si myslim,ze susienky su zbytocne davat takym malym detom...

lefika
16. pro 2007

ria, vseky baby susienky co poznam su z lepkom 😒 ale existuju bezlepkove piskoty, normalne to dostat v hypermarketoch, ale tak do roka by som ich neriskovala. nie su totiz urcene pre babetka, ale pre bezlepkovu dietu u vacsich deti a dospelych...

makelka
16. pro 2007

Já kupuju bezlepkové piškoty, jsou stejná jako normální, ale křehčí, tak si s nimi poradí lehce i dítko, které ještě nemá zuby, ale i tak je potřeba dítko sledovat. U nás to třeba problém není, protože náš malej sní sám i jabko 😀

martinadt
16. pro 2007

ahojte

janicckka vy dávate tie sušienky? chcela by som sa na to opýtať dávaš to len tak do ručičky ako si písala? alebo jej to dávaš nejako inak? 😕 😅

janicckka
autor
16. pro 2007

Já jí to dávám do přesnídávky a chtěla jsem jí dát i do ručky.Ptala jsem se v lékárně jestli jí to mohu dát jen tak na cucání a ona že jo,že se rychle rozpouští.Tak jsem to chtěla zkusit ale ted nevím nevím podle vašich přízpěvků si už nejsem jistá jestli mohu nebo ne.Syn je měl taky ale dávala jsem je až od jednoho roka a to taky ještě tedy neměl zuby ale už mu bylo víc tak proto se ptám je zvyklá jen na to tekutý tak nevím. 😕

makelka
16. pro 2007

janicckka - myslím, že to není problém, zkus dát jednu sušenku a být u ní a uvidíš co udělá, jak moc jí to pojede 😉 ale myslím, že by to neměl být problém, pokud bude vědět jak na to, což se brzy naučí 😉

newyorkgirl
16. pro 2007

my sme davali vzdy do rucicky a naj naj mame Sunarky, tie aj mne chutia 😀

ivce
17. pro 2007

Já dám max 1 sušenku za dva dny, dám vždy kousek malé do ruky, zoubky nemá, ale přesto se jí vždy povede kousíček si do pusinky ulomit, ten pak poctivě rozmatlá v pusince a polkne. Samozřejmě je jí jen od mým dohledem. Chutnají jí moc, tak je budu asi dávat ještě míň často. Nechci aby si zvykala na sladké, ale aby se naučila polykat a "rozkousávat" i malé kousky v pusinnce.

kyri
17. pro 2007

ria80: my teda nedáváme sušenky, ale takový ty bio kukuřičný křupky - jsou bez lepku, tuku, soli apod. a jdou akorát do ručičky 🙂 a rychle se v pusince rozpouštějí, takže není takový riziko, že by z nich dítě začalo kuckat

janicckka
autor
17. pro 2007

kyri-a kde jste je sehnaly?

qwe
17. pro 2007

Z toho co tady píše IVCE nejsem moc chytrej.Proč by dítě nemohlo jíst co mu chutná.

ivce
17. pro 2007

qwe protože ty sušenky asi nebudou tím nejzdravějším dětským jídlem (je jí 6 měsíců) a raději budu když se naobědvá zeleniny s masem než sladkýma sušenkama 😉 😀 😀

newyorkgirl
17. pro 2007

pokial ide o tie kukuricne chrumky, tak to mi nasa doktorka povedala, ze tie sa malym detom davat nemaju lebo je to nezdrave, ide o ich sposob pripravy, no ale vsetkym detom to chuti ze? 😀 ale zdravsie su isto uz tie susienky 🙂

kyri
17. pro 2007

janicka - mají je ve zdravých výživách, někdy i v super/hyper...
vyrábí je bionebio 🙂

kyri
17. pro 2007

new...: nám to mudra zase doporučuje - nevím, jestli myslíme to stejné, v těch našich není nic jinýho než kukuřice, žádký tuk, kypřidla apod.
a extrudování (pufování) by vadit nemuselo, ne?

bubba
17. pro 2007

kyri,aj ja som sa info u dr.na kukur.a povedala ze tie su fajn,ze najlepsie je to,ze dieta toho moze zjest tonu a nezasytia...
ivce,dieta sa nauci na sladke tak ci tak,len ho treba naucit regulovat potrebu jest sladke..znama do2rokov nedavala synovi sladke vobec a potom ako odtrhnuty z retaze,hystrericke zachvaty,plac,teraz dokaze zjest celu bonbonieru na posedenie.ja to riesim tak podobne ako ty..davam sladke,ale iba niekolko krat do tyzdna,nikdy nie za odmenu,ani pre dobry pocit,najlepsie je davat sladke"len tak"samozrejme ked uznam ze sa dobre napapkala a sladkym si nebude doplnat kapacitu zaludka...a mala ani nikdy nezje napr.cely keks,alebo susienku...a to dostava mikrodavky🙂ked je plna,tak je plna a uz ani sladke sa nezmesti🙂

ronie
17. pro 2007

kyri a nestává se, že jak se to rozpouští, že se tim prcek dáví? Jako, že se to naskladní v pusince a pak mu to nejde polknout, protože se to lepí na patro?(hlavně zezačátku když jste to začli dávat myslim) Já s nima nemám žádnou zkušenost, tak se ptám 😉

janicckka
autor
17. pro 2007

Ivce ale já nemyslím dávat je k obědu,myslela jsem mezy jídlem.Jednu dvě sušenky o to mě šlo a né jí naplácat sušenkama.Já přeci a myslím že nejsem sama taky si dám po obědě sušenku nebo nějakou mlsnu.Ale asi bude lepší jí dát ty sušenky když je tak malá do přesnídávky(nadrobyt) a pak jí to dám spapat. 🙂
Zatím začínáme s příkrmy tak to zkusím a myslím že po obědě nebo včeři jí do ruky jednu dát mohu,samozřejmě za dohledu 😉
Cukr obsahují ale mají i vitamíny:vápník,železo,sodík,vitamín c,vitamín b1,vitamín b2,niacin,vitamin b6,vitamin d.Tak to není zase tak špatný co? 😅

kyri
17. pro 2007

ronie - ale jo, někdy zapomene polykat, ale je to pořád lepší, než u sušenek nebo rohlíků, tam je tý hmoty víc, tak to udělá slušnej knedlik, ale tohle zvládne zpracovat 🙂

zuzkafuny
17. pro 2007

my tiež používame tieto sušienky...sú fajn, ale malé do rúčky 😉 a nelepia sa...

aponchie
17. pro 2007

ja jsem je davala jakekoliv jestli nestle nebo hero baby to je jedno mala je snedla okamzite a co se tyce toho sladkeho taky nedavam zadne kvanta porad ale ani neomezuju a jen diky tomu je v pohode a neprahne po tom nejak silene ma svagrova je totalne in maminka jak je ted v mode dite naprosto omezovat a nejlepe cpat biobiobio malem uz vodu 😀 jeji mala ma 2roky a nesmi naprosto zadne sladke kakao tycinky proste absolutne nic jen ovoce fajn ale jsem si naprosto jista kdyz ji vidim tu malou jak by rada ochutnala ale svagrovka ji okamzite zarazi kristynko to nesmis kristynka nesmi ve2letech ani malovat tuzkama pac je prej jeste mala mohla by je ocucat a pichnout se 😀 tak verim tomu ze az se dorve ke sladkemu nekde ve skolce atd bude jak urvana ze retezu ale maminka si to aspon uziva ted tu buzerazi 😀

ivce
17. pro 2007

janicko to byla reakce na příspěvek qwe 🙂 jakože proč omzezovat dítě v nějakém jídle když mu chutná. Já věřím, že by jí už teď moc šmakovala čokoláda, ale přece jí ji nebudu dávat 🙂 Já jí sušenky taky dávám, když je sytá, jenže ona je taková malá žíravina a myslím, že dokud bych dávala tak ona by papala 😀 Proto říkám, že to chci trochu omezit, že jako nebude dostávat 5 sušenek 3x denně. Ale jinak se mi líbí, že se na tom učí papat ty malé kousky. Můj synovec dostával pořád mixovanou stravu ze skleniček a když u babičky o prázdninách ve 2 letech dostal chleba, tak se tím dávil. On nepozřel třeba ani kuličku hrozna, prostě neuměl rozkousat kousky. No i letos, když už má 3 roky, tak mu babička dostatečně nerozmíchala pribináčka do hladka a taky chudák málem hodil šavli.
No a vzhledem k tomu, že maličká má 6 měsíců a 1 týden, týden jí příkrmy po půlročním plném kojením, a už papá i sušenky, tak nemyslím, že bych byla maminka, která by ji nějak moc omezovala 😀 😀 😀

silvik
17. pro 2007

Jani, jsme na tom úplně stejně jako Ivce, taky dávám sušenku jen když si vzpomenu, nijak pravidelně, malé chutná, drží si ji důležitě v ručičce a žužlá.... když jí v pusince zůstane příliš velký kousek, vyplivne jej nebo jí ho z pusinky vytáhnu, většinou se jí to ale hned rozpustí... 😀 Dávám jí to proto, aby poznala, že kromě hraček, které furt ožužlává, existuje i něco, co do té pusinky fakt patří... 😅 😀

petaba
18. pro 2007

baby neviete nahodou ake su to tie špaldove susienky Hero baby, totiz ja neviem co to je ta špalda

ivce
19. pro 2007

petaba tady máš něco a špaldě 🙂

http://www.probio.cz/vyrobky/psenice-spalda.htm

petaba
20. pro 2007

ivce dakujem pekne 🙂