Baby sušenky. Neudusí se mi malá, když jí je dám?

janicckka
16. pro 2007

Chtěla bych se zeptat jestli dáváte dětem baby sušenky,my máme od nestlé je tam sedm vitamínů a jsou od 6 měsíců.
Jde o to jestli se mě malá neudusí když je dám jen tak nerozdrcené do ručky aby žužlala. 😉

maca793
22. pro 2007

neviem, prečo píšu že tie sušienky sú od 6 mesiacov, sú strašne tvrde.
ja som ich dávala do mlieka, krásne sa rozpustili a malá mala z toho takú mliečnu keksíkovú kašu.

ivce
23. pro 2007

maci jsou sice tvrdší, ale naše malá, ač nemá ani jeden zoubek, tak si stejně dásničkama vždycky kousek ukousne, v pusince to rozmatlá a pak polkne 😀

maca793
23. pro 2007

ivce
to je v poriadku, ja som malej tiež skúšala v 6 mesiacoch dávať sušienky, mala síce už zúbky, ale aj tak sa niekedy "drhla" s nimi. teraz dobre že nehryzie už cukríky 😀

masinka
23. pro 2007

my tiez papame tie Sunarka susienky, Nelke som ich zacala davat asi od 9 mesiacov, zozaciatku raz do tyzdna, teraz ich papa kazdy den tak 1-2 kusky (teda cast z toho rozmrvi a obcas nieco vypluje take rozzuzlane)...
su dobre ked rastu zubky - trosku si nimi poskrabka svrbiace dasienka a teraz okolo vianoc ked vidi ze niekto sa pcha kolacom tak hned pyta a tak keksami odputavame jej pozornost od cokoladovycha inych presladenych veci

maca793
23. pro 2007

ja som jej začala dávať od 5 mesiacov aj kukuričné chrupky nesolené, tie žula jedna radosť, teraz je schopná zjesť aj celý balík za deň. 😀

medvedik21
25. pro 2007

tak teras aj tak stale neviem ci ked je na tych susienkach ci uz od sunarky alebo nestle ci hami pisane od 6.mesiaca ci teda mozem ich uz davat alebo nie? 😒

maca793
25. pro 2007

medvedik
kľudne môžeš dávať papať svojmu malému 😵

medvedik21
25. pro 2007

no lebo je tam pisane ze obsahuju lepok!....niekedy uz ozaj neviem ci sucasne deti mozu vobec nieco papat....teda my sa doma s rodinnymi prislusnikmi starsej vekovej kategorie dost hadame o papani....ja si presadzujem svoje novodobe poznatky a praktyky a oni by mi mimca najradsej krmili mandarinkami,krupicou,piskotami a PREVARENYM KRAVSKYM MLIEKOM.....DES! 😠

junovka
26. pro 2007

ahojte.Vcera mi Nelka dostala Baby susienky od Nestle.Ja jej zacnem davat az na 8 mesiacov.Tak, som sa rozhodla.Zaroven zacnem aj pecivo a chlieb i ovs.vlocky. 😉

medvedik21
29. pro 2007

no tak uz si pripadam trosku divno....studovala som na internete a furt neviem ako je to s tymi piskotkami/susienkami/ tak sunarka ma jasne napisane ze ma lepok,tie od nestle ani ze ho maju anio ze nie a u zvieratkovych od hami je to to iste? tak ako to ted je? 😠

ria80
29. pro 2007

Myslim,ze lepek obsahuji teda vsechny.Ten se muze davat detem od ukonceneho sesteho mesice.Ale ja male budu davat az o hodne pozdeji,myslim,ze cim pozdeji,tim lip.Ale to je kazdeho vec,jak se rozhodne.

nikka.vo
29. pro 2007

Tak já jsem dala Dominikovi sušenky od Hiro baby nebo jak se jmenujou (ono je v podstatě jedno od koho jsou) a on jak má spodní zubiska tak jí ukousne a pak se mu zvedá kufr 🙄 ... jednou se pozvracel a podruhý to teda ustál, ale neumí ty kousky vyplivnout - celkem se ty sušenky drolej ... 😒
Takže já sušenky NEEEEE 😉

medvedik21
30. pro 2007

tak som uz rezignovala lepok nelepok pridavam od dnes do presnidavky 2 ks.... myslim ze keby tam toho lepku bolo tak strasne moc tak by im to nepreslo cez kontroly... niekto dava aj klasicke piskoty tak tieto susienky su aspon vhodnejsie

nikka.vo
30. pro 2007

Tohle jsem někde našla:

Se zaváděním lepku do stravy kojenců je nejlepší začít po ukončení šestého měsíci. Jednu takovou přednášku jsem si vyslechla, byla založena na výzkumech ze států, které s tím mají už bohaté zkušenosti. Zavedení lepku dříve přineslo nejvíce výskytu pozdější celiakie a zavedení lepku později, než v tom 6 měsíci už statistiku také zvedalo, ikdyž ne tolik, jako brzké zavedení lepku do stravy....

Já bych se od toho šestého už vůbec nebála, nesmíme být zase tak strašně vystrašené, my jedli kdo ví co a jsme zdravé 😕

-a taky jsem četla, že pokud dítě není exematik, tak ten šestej je ok ... exematici mají začít nejdřív (tušim) v osmém 😉

terezkaaa
30. pro 2007

holky,jak můžou děti jíst sušenky už od 6.měsíce, když ještě většinou nemají ani zuby, tak jak by to chudáčci kousali? 😕

nikka.vo
30. pro 2007

terez ... oni se hned rozpustěj - fakt hned jsou měkký, ale Dominik naopak už pár zubů má a ukosne tak větší kus a ten se mu hned nerozpustí - změkne, ale nerozpustí a pak se dáví - neumí to vyplivnout 😖

terezkaaa
30. pro 2007

Aha, tak to jo 🙂 Ale stejně asi počkám, až bude mít alespoň nejakej ten zub 😉

medvedik21
31. pro 2007

ja ich pridavam do ovocnych presnidavok... malemu to uz nestacilo na zasitenie a musel skor papat a to zas nebolo dobre lebo este nestravil to ovocie..apropo... od kedy zacat davat surove jablcko..lebo doteras sme mali len presnidavku..banan vpohode surovy/lebo niekto vary/...

medvedik21
31. pro 2007

😀 varí

nikka.vo
1. led 2008

medvedik ... já bych už klidně jablko nastrouhala a nevařila ho 😉

navi
1. led 2008

madvedik já dávám jablíčko syrové,nezničí se vitmíny a malému to i víc chutná 🙂 Ale pořád mixujeme,nestrouháme, protože jak nechám v něčem i miniaturní kousky, tak Luky zvrací(ale my máme citlivý bříško už od narození)
No a stěma sušenkama mám hrozný dylema 😒 Ovoce samotný ho nezasytí, tak bych mu do toho nejraděj taky začala přidávat sušenky, ale už jsme si zažili alergickou reakci na skořici, která je v rýžové kaši ☹ a nerada bych aby se něco podobného opakovalo. Tak nevim, nevim jestli raděj nepočkat a ještě nějakou dobu po ovoci přikrmovat mlíčkem.

medvedik21
1. led 2008

tak ono tie susienky maju jediny zadrhel ze je tam lepok...urcite je lepsie dat susienku ako dokrmit mlieckom..to zas u nas robilo coromoro 😉

medvedik21
1. led 2008

a to s tym varenym bananom si nerobim sradu to vraj aby nezapiekol 🙂

navi
1. led 2008

právě toho lepku se bojím 😖(Lukášek bude podle Mudry alergik) Ale asi zkusím dát třeba jen kousíček sušenky a když bude malý v pohodě,tak mu je začnu přidávat do ovoce. Jinak nám to dokrmení mlíkem naštěstí nic nedělá 🙂

mishita
1. led 2008

Ahojte, mala ma 7 mesicu a zatim ji teda nic na zmoulani nedavam. Sem tam treba kousek jablka nebo pomerance, ale to se nelibi manzelovi, ma strach ze ji zaskoci, ze nebude umet pokousat vetsi kousek. Zoubky ma zatim jen 2 dole. Zijeme totiz ve Spanelsku a tam je to hrozny, mixujou detem stravu snad az do puberty!! A to ja v zadnym pripade nechci, chci, aby se Amalka naucila pekne jist, ale mam strach ze zaskoceni. Jakou taktiku mi doporucujete a jake produkty by mela kousat? Susenky, ovoce atd...

neeve
2. led 2008

My máme teprve jeden zoubek. Sušenky dávám ty od Nestle. Lepek obsahují všechny, kromě těch piškotů, co tu někdo zmiňoval. Ale zase si říkám... co se jako stane, když jí dám obden nebo jednou za dva dny jednu malou sušenku? To není žádné kvantum lepku, tak co. Nelince to chutná, důležitě žužlá, má to pak všude a musím ji teda převléknout, ale když z toho má takovou radost... 😅 A jak tu někdo taky psal - větší kousky vyplivne.
Nemůžeme tak řešit to stravování dle všech zásad. Půlka je stejně reklama. Vždyť jenom jak chválí příkrmy ve skle! Že prý kontrolovaná zelenina, to nejlepší pro dítě! Hmm... a ty konzervační látky jako co? 😠 A zelenina je v tom kontrolovaná jako každá asi...
No nic, myslím, že kdyby začali dělat sušenky bez lepku, zas v tom bude jiný, možná horší sajrajt, nějaký čistě chemický. 😝 To už je lepší asi dát segedín 😀 😀 😀

medvedik21
2. led 2008

teras som citala ze aj ksicka co som kupila je s lepkom je pisana od 6teho mesiaca..lenze zistujem ze zasa je to s roznymi obilninami a to ma zase aj dobry vplyv... myslim ze len na ryzovej nemozeme byt stale... tak uz sa nad tym nevzrusujem.. keby to malo rizikove nasledky nepovolia im to vyrabat 😉

dygab
2. led 2008

Ahoj, nam sice alergie nehrozi, ale i tak davam susenky bez lepku. Jsou to takove jakoby kukuricne krupky ze zdrave vyziva, resp. io prodejny. Pytel stal asi 30kc a jsou super. Hanicka jeste nema zuby, tohle se ji pomalu rozpousti v pusince a je to takova zabava. Sni tak 1-2 denne. Jinak davam ryzove kase - bud bezmlecnou od Nestle nebo Sunarku (s kukurici, bananem nebo lesnimi plody). Moc nam chutnaji. Chci to udrzet bez lepsku co nejdele.

zirafka105
18. dub 2008

reruna • 1d • Včera v 10:03
Ahoj, nevím, jestli to téma už tu nebylo, ale nechce se mi hledat. Prosím vás, jaké dáváte dětem sušenky, jestli vůbec dáváte a případně od kdy? Manžel je alergik, tak bych zatím nechtěla žádné s vajíčkem a lepkem, ale zatím jsem takové neobjevila. Pokud možno bez cukru, ale to už asi chtěla moc, že? Díky za případné tipy.

niega • 1d • Včera v 16:05
Reruno, já občas přimíchám do ovoce lžičku burizónů. Je to vlastně jenom rýže, takže bez lepku a bez vajíčka 😉 .

kacka79 • 1d • Včera v 19:51
Niega - a kupješ normoš burizony, nebo nějaké special ze zdravé výživy?? Já to nejim tak se v tom nevyznám, ale Fílovi by určitě šmakovali 🙂 Díky

tlapicka • 1d • Včera ve 20:30
do roku jsem davala "zizaly" kuku, pohankove nebo ryzove krupiny ze zdrave vyzivy. bez soli... jen bezlepkova hmota nafouknuta vzduchem... jeste dneska jim da nekdy prednost pred piskotem 🙂

niega • 1d • Včera ve 21:58
Kačko, kupuju obyčejný burizony bez příchutě v pytlíku cca za 10 Kč, v normálním obchodě. Je to jen extrudovaná rejže, nic víc 😉 .

zevina • 1d • Dnes ve 00:41
a nebo klasika, kukuřičné corn flakesy-taky fajn jak do jogurtu, tak jen tak na sucho 😉

niega • 1d • Dnes v 10:44
Zevina - jojo, jenomže co jsem tak viděla, je to všechno s cukrem, no a já se tomu snažím co nejdýl vyhejbat. Od roka ale povolím 🙂 .

krista
29. říj 2008

lendych • 1d • Dnes v 08:16
holky poradte jake sušenky jsou dobrý, já viděla náky od sunarky..
A je vubec nutný je prckům dávat, nechci aby byl zvyklej na sladký 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 08:17
mrkni sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

lendy1 • 1d • Dnes v 08:18
a ještě tady: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...