Bezmléčná dieta. Existují rýžové jogurty?

jpetraa
12. dub 2012

Ahoj holky, potřebovala bych radu..začínáme s bezmléčnou dietou a chci se zeptat, jestli existují nějaké rýžové jogurty, soja prý není úplně vhodná a kaši sinlac mi dcera 2x denně nechce jíst..Pokud máte zkušenosti, prosím o název, uvítám i další tipy.díky

luthien.k
13. dub 2012

@jpetraa ano, zn. Amunáček nebo Kika. Sinlac bych při podezření nebo při ABKM velmi zvážila, obsahuje karob (svatojánský chléb) a cca 30% dětí s alergii na BKM má též alergii na karob (je to příbuzný sóji a je zde riziko souběhu alergií).

jpetraa
autor
13. dub 2012

@luthien.k aha:o( tak pak se v tom má člověk orientovat, doktorka mi Sinlac doporučila jako velmi vhodný:o( ABKM nemáme potvrzenou, v krvi pouze hraniční hodnoty, zato opakovaně a teď je ve hře ještě celiakie,biopsie nás teprve čeká..:o( kde prosím seženu ty jogurty?

luthien.k
13. dub 2012

@jpetraa ve zdravé výživě. Ostatně jako spoustu dalších věcí, co jsou potřeba při tom dietním režimu... Potvrzení ABKM z krve nebo jinak je hodně nespolehlivé, jediné, co dá jednoznačnou odpověď, zda jde o ABKM, je eliminace BKM z jídelníčku (případně i dalších alergenů, záleží na potížích). Držím pěsti na tu biopsii 🙂
Jinak to o tom karobu není až tak známé ani mezi lékaři, bohužel. Nejlepší kaše pro alergika je čistě rýžová nemléčná, kukuřičná, pohanková, jáhlová... Vše je samozřejmě individuální, znám děti s reakcí jak na pohanku, tak na jáhly...

jpetraa
autor
13. dub 2012

@luthien.k no jo, jenže dcerak nemá žádný potíže, který by ukazovaly na ABKM, krom teda tohío, že nechce moc jíst a ak nepřibírá...ať s dietou enbo bez, takže nevím, jak u ní vysledovat, jestli alergii má nebo nemá...a na Sinlac je zvyklá už přes půl rku, takže mi jinou kaši jíst nechce:o(

monapink
13. dub 2012

@jpetraa Ahoj,nejsem odbornik jako luthien.k ,ale neda mi to...nejlepe to zjistis tim,ze bkm vyradis scela z jidelnicku,dcerce by se tak mela vratit chut k jidlu a mela by zacit pribirat,dej tomu cas,teda pokud nema jine zdravotni problemy.Jinak taky celkove jsou deti na diete klidnejsi atd..kasi kdyz zmenis jiste to potrva,ale zvykne si i na jine,chce to jen trpelivost a vyzkouset 😉 Ja se ridim tim,ze hlad je nejlepsi kuchař 😀 Kase ji muzes jakkoliv ochutit,ovocem,jav.sirupem atd. u dcery mi pomohlo prejit po zacatku ze Sinlacu na Svestkovou nemlecnou od Hami.