Bio výživa Babylove z DM. Jaké máte zkušenosti?

mn.
30. bře 2010

Ahoj holky! Jaké máte zkušenosti s bio výživou Babylove z DM? Děkuji 🙂

fender
2. dub 2010

luthien, neměl celou skleničku, nikdy tolik nedávám (ani když to je něco, co už předtím jedl).... zamíchala jsem mu cca třetinu do brambor.
kolik je v tom lepku to netuším, nicméně určitě už se k němu dostal dříve - je v takových těch sunarkách sušenkách, které mu občas dávám.

koci jojo, babylove je bio. nebo to na tom minimálně píšou 😀

luthien.k
2. dub 2010

fender, aha, tak to jo 😉 No stejně je to zvláštní... U nás máme spíš opačné problémy, takže já dávám hodně mrkev, rýži i brambory, protože staví.

fender
2. dub 2010

brambory mu právě nevadí, dokonce ani banán ne 😅 no kupovat už tuhle raději nebudu, radši něco jiného, už můžem přejít na ukončený 6m tak uvidím. rýži jsme ještě neměli, vaříš mu ji doma? to se asi normálně rozvaří a ta břečka domačká vidličkou, že 😅

luthien.k
2. dub 2010

jj, rýži vařím doma, pokud možno kvalitní basmati nebo jasnínovou (podle návodu normálně do měkka, ne do břečky 😀 ), dřív jsem mixovala dohladka, dnes už to jen tak lehce promixnu s ostatním a je z toho takové rizoto...

mn.
autor
3. dub 2010

Babylove podle nálepky obsahují pouze mrkev, brambory a vodu. My s příkrmy zatím začínáme. Takže máme zatím jen mrkev. Dneska jsem šla do obchodu, že koupím ještě něco do zásoby. A celkem jsem se zhrozila. Hame (mrkev + brambory) obsahuje navíc i porek. Nějaká výživa s masem Sunárek obsahuje bílý pepř. Některé opravdu obsahují i kečup. Takže asi začneme také vařit 🙂 Asi podle potřeby. Někdy skleničky, někdy domácí. Ale už budu vždycky číst složení.
Malému ta mrkev od Babylove moc chutná.

roofie
4. dub 2010

Mě malý vůbec nechce jíst doma uvařenou rýži - zatím je totiž fajnovka - musí mít všechno rozmixované na kašičku, a rýže mi nějak nejde rozmixovat, takže s rýží zatím kupuju skleničky. Ale dělala jsem obyč rýži, tak zkusím, jak píšeš luthien ještě nějakou tu basmati nebo jasmínovou...

Jo jo, fakt to chce číst to složení...

kvakulka
4. dub 2010

Kocicinka- kupuješ malému zeleninu bio? nebo i normální? Já bych nejradši jenom vařila, ale sehnat zeleninu nebo ovoce v biokvalitě je mazec. Sháním mraženou bio od Ardo, skoro nikde ji nemají. Vím, že už není třeba v půlroce potřeba tak hrotit dusičnany, ale jde mi i obecně o chemii.... Jinak na zeleninové příkrmy mám svůj názor, teda spíš pocit. příjdou mi, že smrdí nějak synteticky, prostě není to jak čerstvé jídlo. Naopak s ovocnými nemám problém, to obvykle voní nádherně a potěší mě , když malej už nechce a já to můžu dorazit 😉 . že by problém v kvalitním zpracování zeleniny?

kvakulka
4. dub 2010

Kocic- mám dojem, žes někde dávala odkaz na bio bedýnky- jsi z Prahy? Odebíráte? A jakou máte zkušenost?

sicinka
4. dub 2010

Ahojky, já dávala hlavně skleničky, ted už je to tak půl na půl. Když jsme přes den doma tak má domácí, jinak skleničky. A uplně nějlepší zkušenost mám s těmi babylove, ale pořád dávám ty od 4 měsíců. Bio bedýnky lze v praze objednat do A centra nebo já jezdila nakupovat do stodoly v kunraticích. U mě bylo to, že prcek začal s příkrmy uprostřed zimy důvodem proč jsem dávala skleničky. Bio zeleninu jsem scháněla po celé praze a pak mi to s oblibou nechtěl dlabat 🙂 Ale jak vyrostl tak si zvyknul na domácí mít mixované bez problémů. Aktuálně by nejraději jedl chleba, krupky a kousky ovoce do ruky. Jinak nic 🙂

kocicinka
5. dub 2010

Kvakulko, já malému vařím(skleničky jen na cesty) a kupuji jen bio. Nakupuji v Biotopu ve Vodičkově ulici
www.ebiotop.cz
Mraženou zeleninu jsem mu nikdy nekupovala, jen čerstvou. Leccos se dá koupit i v Albertu( dýně hokkaido, mrkev, jablka)
O těch bedýnkách mi říkala známá, ale osobně s nimi zkušenost nemám.
V obchodě se zdravou výživou na Sokolovské mi nabízeli, že mi biozeleninu objednají...
Něco mám i od babičky domácí.
Kaši dávám taky bio- jáhlovou Alnatura z DM, křupky máme taky odtamtéž 🙂
Ted u babičky baštil skleničku Alnatura dýně a brambory a fakt se to nedalo s tou doma vařenou dýní srovnat, to je chuťově úplně jinde.....
Jo, ještě jsem si vzpoměla na Toulcův dvůr, tam je taky prodejna biopotravin, jestli mají i zeleninu, to ale netuším.
Nebo objednat přímo od zemědělce
www.biospotrebitel.cz

kocicinka
5. dub 2010

Ty jo, ty už čekáš další mimi takhle brzy, klobouk dolů 🙂

kvakulka
6. dub 2010

Koci- no jo no, stalo se 😀 . Neplánované, ale chtěné- ale byl to šok, naštěstí synek je bezproblémový dítě (tak za odměnu dostane k prvním narozkám bráchu nebo sestřičku 😉 ).
Jinak dík moc za tipy. Chci rozhodně vařit, skleničky chutnají často jak zavařený bláto nebo rozvařený toaleťák 😅

fender
6. dub 2010

taky mi přijde doma vařené chutnější než skleničky. zelenina a spol určitě, ty ovocné jsou docela dobré.

lidiab
14. led 2011

Vcera jsem byla v Dmku nakoupit sklenicky, meli slevu 15% na detskou vyzivu a od 5 mesice mame zacit prikrmovat. Jak vas tady ctu tak lituju ze jsem nekoupila i ten pastinak od Alnatury, jeste se pro nej stavim. Stravila jsem tam snad hodinu porovnavanim slozeni, ale stejne pak doma objevila ve slozeni jedne sklenicce porek. Je to Hami mrkev s brambory a je od 4 mesice!!! Nechapu proc to delaji 😒 Jinak jsem koupila prevazne Babylove, Alnaturu a Hipp. Skoda co pisete o te slanosti Hippu, ve slozeni pritom zadna sul neni. Tak uvidime...
Chtela jsem se zeptat, kolik vam toho prcek porpve snedl? Ta uplne pidi sklenicka mrkve od Alnatury a nebo Babylove je tak asi na trikrat, ze jo? Muzu ji nechat do druheho dne nebo se to ma hned zmrazit nebo vyhodit? Lze mrazit primo v te sklenicce?
Jinak se chystam varit z bio a mrazit, ale az na ty prikrmy poradne najedeme. Sklenicky ale stejne kupovat budu, na cesty a tak.

weri1
15. led 2011

@lidiab někde jsem četla, že ta sklenička 2 dny v ledničce může být

andelka
16. led 2011

@lidiab ahojky, taky jsem utrácela na 15% slevu v DM a na 25% ve sparu, tak mám docela zásobu, ale taky jsem u toho strávila dlouhou dobu, jak u každého čtu složení 😅 v hodně Hipp skleničkách je přidaná jedlá sůl s jodem, dokonce už od 4.měsíce 😝 ve skleničkách od Sunárku je zas často bílý pepř 😝 v Hami celer, pórek, různé škroby, většina přenídávek je slazená, pokud náhodou není, tak tam jsou zas jiné roztomilosti, třeba modifikované škroby. Ale dá se najít i slušné složení, ale opravdu jak jehla v kupce sena. 😒
Jinak Dany poprvé snědl 50g, pak dojedl zbytek té 125g skleničky, měli jsme karotku od Alnatury. Otevřená sklenička se může v ledničce nechat 48 hodin, dobře zadělaná. Takže když ji v poledne otevřeš, ještě 2x mu ji můžeš dát 😉

lidiab
17. led 2011

@weri1
@andelka Diky moc holky, uz jsem si to i precetla na tech sklenickach 😝
S tim Hippem je to skoda, jelikoz se prezentuje jako renomovana a kvalitni znacka, ktera je na trhu jiz x desitek let a ma vlastni vyzkum.

andelka
17. led 2011

@lidiab taky mě to u Hippu překvapilo. 😒

beatta
17. led 2011

my kupujeme jenom z DMka Babylove skleničky a malýmu hoodně chutnají 🙂
@lidiab skleničku můžeš mít 2 dny v ledničce
a co se týče Hipp příkrmů tak hodně mamin si stěžuje že jsou příkrmy od nich hodně slaný 😠 😢

terezap5
16. zář 2015

Ahojky. Mají mléčné kaše (ideálně banánovou nebo vanilkovou) od ukončeného 4 měsíce a bez lepku? Díky moc

skvrne2
15. říj 2015

Ahojky, já taky kupuji v DM - mají dokonce akci http://www.aktualniletaky.eu/letak-dm-drogerie-... 🙂 Myslím, že DM je fakt fajn, hlavně pro maminky. Jak příkrmy tak dětská kosmetika je zde levnější 🙂

pajinaaa
15. říj 2015

Kde jste jako na to přišly že Hamánek pro děti obsahuje sůl atd? to fakt nechápu.Mám zjištěné od paní na Nutriklub.cz že tyto potraviny pro děti jsou pečlivě kontrolováné!!! a nemyslím,že by mi lhala 🙂) To by asi neměla zapotebí že? :D Taktéž se to dá říct o potravinách s DM.Každý vychvaluje to svoje,sto lidí sto chutí :D