Bio výživa Babylove z DM. Jaké máte zkušenosti?

mn.
30. bře 2010

Ahoj holky! Jaké máte zkušenosti s bio výživou Babylove z DM? Děkuji 🙂

roofie
30. bře 2010

Ahojky,

pár jsem jich koupila a malý byl spokojený...
Ale spíš si tam beru alnaturu...

benjik
30. bře 2010

Jsou fajn,ale pozor na složení,v některých je lepek už pro 4.měsíc.

anicka164
30. bře 2010

Mikuláš měl Alnaturu i Babylove. Chutnaly mu 🙂 A mám pocit, že jsou o chlup levnější než jiné. Od jiné firmy jsme zatím nezkoušely.
Jenom když to kupuješ tak projeď složení, jestli tam není něco, co nechceš malému dávat, ale to se musí stejně dělat u všech výrobců...

fender
31. bře 2010

malej baští jenom babylove 😎 doma teda vařím (nebio) ale občas mu je dávám, ať má změnu.
jinak podle posledních guielines se lepe zavádí už mezi 4. - 6. měsícem 😉

fender
31. bře 2010

píšu jak hotentot 😀 guidelines a lepek 😝

roofie
31. bře 2010

Lepek už je skoro všude... tuhle jsem se koukla na hami, mám pocit jarní zelenina to byla... a najednou tam nápis - něco jako - může obsahovat stopy lepku... asi nový obal, protože předtím jsem se koukala a bylo tam přirozeně bezlepkové...

Jinak také většinou malému vařím, ale třeba telecí, králíka, hovězí - to kupuju, protože tyhle masa doma neděláme... a i některé druhy ovoce nebo zeleniny spíš kupuju ve skleničce...

fender
31. bře 2010

alnatura je taky z DM? mám pocit, že jsem to tam vůbec neviděla 😕

aleachim
1. dub 2010

feder, tak tak, alnatura je z DM. Nikde jinde jsem ji snad ani neviděla.

luthien.k
1. dub 2010

My dáváme od Babylove i Alnatury hlavně jejich ovoce a je to fajn. Babylove má trochu tekutější konzistenci se mi často zdá (hlavně hrušky třeba), ale do nemléčné kaše je to super. Alnatura taky dobrá. Vždy taky čtu složení, mají tam lepek i mléčnou bílkovinu (ovoce se suchary nebo jogurtem), takže na to bacha u alergiků, ale jinak OK. Jinak mi to přijde daleko sympatičtější, že Hami a podobné se svými regulátory kyselosti a jinými blevajzy 😝
Mimochodem, Hami je podle mě snad nejhorší značka dětských výživ, protože když najdu na složení výživy od 6. měsíce celer nebo různé bylinkové koření, tak jsem z toho celkem vedle (celer je silný alergen). Vedle jsem byla i ze slanosti Hippu od 8. měsíce 🙄

aleachim
1. dub 2010

luth, hami a hipp jsou úděsné. Ve výživách od 5 měsíců je sůl, pepř, celer,.... no, prostě hnus. Chce to vždycky pečlivě pročíst.

kristi
1. dub 2010

já davala vsechny, vcetne Babylove a chutnaly ji.

fender
1. dub 2010

no já právě byla překvapená, že babylove má zase rajčata, a to už od 4. měsíce - to je přece taky silný alergen 😕 já teda dávám vždy kleničku tak třetinu a zbytek brambory, který mu uvařím, ale i tak....
jinak díky za info, na ty alnatury mrknu, asi jsem to přehlídla.

blahovka.cz
1. dub 2010

ahoj,tak nas malej ma babylove skoro vsechno i kosmetiku,sklenicky mu chutnali vzdycky,jinak obcas ma i Hami,ale jak uz tu nekdo psal,babylove jsou levnejsi,ovoce uz nekupujem,delam ho doma,ale obedy jo

jo a kase babylove moc nezkousert,je to hustej prasek,kterej je jak beton 😀

roofie
1. dub 2010

Hami - mrkev, brambora a hovězí - rajský protlak je tam také, je to od 5. měsíce... Ten protlak je skoro všude...
Narazila jsem na to už v jedné diskusi, tam psala jedna maminka, že jsme možná hodně úzkostlivé, že jinde ve světě to asi tak ty maminky neřeší... Nevím, já třeba rajčata miluju a když jsem kojila, tak je vlastně měl také....Já sama si to složení hodně čtu, ale kde byl rajský protlak, to jsem do konce 6. měsíce nedávala, snažím se i hodně doma vařit - ale jsou fakt některá masa, která neděláme, tak to kupuju.
I u ovocných, když si někdy přečtu složení, tak žasnu, většinou ovocné také dělám - jablko, hruška, banán. Zatím moc druhů ovoce nemáme vyzkoušeného, takže broskve, meruňku, švestky a borůvky to jsem koupila, ted v zimě je to špatně k sehnání 😉

Jinak jsem s dm také hodně spokojená, s jejich kosmetikou, občas kupujeme i plíny babylove a také spokojenost...

fender
1. dub 2010

nojo, v americe taky dávají dětem v půl roce hamburgry 😀 což ještě neznamená, že to budem dělat taky 😅
my s masem teprve budeme začínat, takže taky asi budu něco kupovat ve skleničkách.... co vařím doma tak dostane dělané doma, ale je fakt, že třeba telecí doma fakt nedělám.... leda že bych začla 😀 mnažel by měl jitě radost 😝 😀

marcik2
1. dub 2010

Aleachim: Ktere HIPP sklenicky konkretne, vis? Vcera jsem totiz asi 30 ruznych - zeleninovych + masovych od uk. 4. mesice nakoupila a ted jsem jeste jednou projela slozeni a zadna sul, pepr atd. tam neni...
Tady v Rakousku je HIPP povazovan za nejlepsi 😒

aleachim
1. dub 2010

marcik, já když to tam je, tak to nekupuji, takže konkrétně které ti neřeknu. Z hlavy si to nepamatuji a do dm to zjišťovat nepůjdu. Každopádně doporučuji, aby si každý to složení přečetl.

Jinak s těma rajčatama souhlasím, ty jsou taky i tam, kde je považuji za nevhodné.

roofie
1. dub 2010

Tak jsem to rozhodně nemyslela, já sama si dávám velký pozor, co malému dávám... ale je fakt, že se to pořád hodně mění, však si jen vemte, co dávaly mamky nám v roce....

Jinak ten hipp vyšel nějak špatně v testu mladé fronty, určitě by to šlo najít na jejich stránkách...

fender
1. dub 2010

roofie to máš naprotou pravdu, za ná se dávaly první příkrmy - ve formě šťávy - už od šesti týdnů, což je dneska úplně nemyslitelné 😅

my měli od hippu zatím jen kaši a to byla jediná věc, kterou malý odmítal jíst, jinak zbaští cokoliv... takže já nějak nemám odvahu od nich cokoliv koupit.

glumy
1. dub 2010

Roofie, nasla jsem neco o prikrmech v MF Dned, tak prikladam odkaz 😉
http://ekonomika.idnes.cz/kupovana-kojenecka-vy...

luthien.k
1. dub 2010

No nevím, takový článek mi přijde dost tendenční, jako na objednávku výrobců příkrmů 😅 Dusičnany nejsou pro děti, které již mohou jíst příkrmy, zdaleka tak nebezpečné, jak si mnozí myslí, viz.:
http://www.maminkam.cz/dusicnany-v-zeleninovych...
No vida, tento článek dokonce reaguje na ten test. Od šestého měsíce věku už problémy způsobené dusičnany nehrozí...

Hipp dopadl špatně kvůli soli a stále je slaný až běda, stačilo mi ochutnat 😝

roofie
1. dub 2010

tak tak fender, mamka mi zrovna tuhle líčila, jak jsme ani ne v roce jedly knedlíky, omáčky...

Já nevím, já si rozhodně nemyslím, že ty kupované příkrmy jsou lepší než dělané doma - doma víš co tam dáváš (viz třeba ten rajčatový protlak), na druhou stranu je pravda, že ty jejich potraviny jsou více hlídané, já zahradu nemám, abych si mohla pěstovat vlastní zeleninu a ovoce (na jednu stranu jsem tomu i ráda, neboť ten čas, který bych strávila staráním se o to radši strávím odpočinkem - i když právě to může pro někoho být odpočinek, já si teda radši lehnu 🙂 ) , takže všechno kupuju v obchodě a nevíš kudy to tam doputovalo, jak to rostlo... samozřejmě doma dodržuju hygienické zásady, všechno omývám, nejen jednou 🙂... Také,jak už jsem psala, nevaříme běžně telecí (i můj manžel by z toho měl ale jistě radost fender 🙂 nebo hovězí, a nejsou u nás k sehnání ani všechny druhy ovoce, které už by malé mohl...
holt to má jako skoro všechno svoje pro a proti...výhody a nevýhody...

Znám maminky, co jen vaří, ale také ty, co jen kupují... Je to asi každého volba...

kocicinka
1. dub 2010

Ahoj, mám takovej blbej dotaz. Celer to je pastiňák?
Já jsem totiž koupila pastiňák na přikrm(vypadá jak petržel). Ale někde jsem zaslechla, že to je druh celeru 😕

baarca
1. dub 2010

Kocicinko, pastiňák je nejpříbuznější petrželi (taky tak vypadá, jak píšeš) a na první příkrmy se vyloženě doporučuje. Můj prcek pastiňák přímo zbozňuje a na něm se mi ze začátku rozjedl.

kocicinka
1. dub 2010

Já nevím.... když jsme jeli na hory, koupila jsem hotové příkrmy( Hami brokolici, protože tu od jiné značky neměli). Když doma uvařím a rozmačkám brokolici, tak je to jasně zelené a voní to. Tamta kupovaná vysloveně smrděla tak, že jsem měla se sebou co dělat, abych to ustála. Barvu to mělo mdlou našedlou a krom brokolice v tom byla i nějaká moučka( a spíš to chutnalo po té mouce).
Takže u mě vychází prozatím doma vařené.
Až budu dávat malému maso(plánuju ho zavést tak v roce a půl) tak asi sáhnu po tom skleničkovém, jednak proto, že jsme vegetariánská domácnost, ale hlavně proto, že maso vůbec neumím zpracovávat.
Co mě taky odrazuje od skleniček je to, že mi to prostě nepřipadá jako čerstvé jídlo. V obchodech to leží bůhví jak dlouho.

kocicinka
1. dub 2010

Baarco, tak super, to jsem ráda, že jsem dobře nakoupila 🙂
Mě se malý rozjedl na dýni hokaido, tu přímo zbožňuje!( a já taky)

fender
2. dub 2010

přidávám čerstvou zkušenost s babylove - od ukončeného 4. měsíce, bio zelenina s těstovinami - malej po tom měl zácpu 😨 🤐 to je teda zatím jediná sklenička, která mu od babylove nesedla.

luthien.k
2. dub 2010

pastiňák je skvělá hypoalergenní zelenina, narozdíl od petržele a celeru, takže to je pro prcky OK. Pro toho našeho je ale moc aromatická... Hami brokolici jsem taky jednou koupila, no hnus fialovej to byl 😝

Koci a nemáš strach z nedostatku železa? My s tím máme problém a z masa je železo pro tělíčko nejlépe zpracovatelné (i když ho obsahuje i zelenina a ovoce, ale méně a hlavně se strašně špatně vstřebává...).

fender, a měl malý už předtím těstoviny (resp. lepk)? Ono zezačátku je třeba opatrně s tím lepkem, ne dát hned celou skleničku...

kocicinka
2. dub 2010

Luthien ani nemám, on jak byl ted nemocný( měl virozu), tak mu dělali krevní obraz a chudokrevný není... Já ho dost kojím a beru Aktiferrrin compositum

Ty Babylove skleničky jsou také bio? Jaký je vlastně rozdíl mezi Babylove a Alnaturou, nevíte?

luthien.k
2. dub 2010

koci, tak to máte dobré 😉 Nicméně množství železe, které přijmeš Ty, nemá vliv na množství železa v MM, viz. http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

Babylove jsou bio. Já vidím rozdíl v konzistenci (Babylove se mi zdají řidší). Jinak nevím.