Bolení bříška po prvním příkrmu kaše na dobrou noc

kaczuska
5. čer 2013

Ahojte holky, setkala jste se některá s tím, že jste poprvé zkoušely dát prckovi kaši na dobrou noc (zn. Hipp), vypil cca 15 ml (celá dávka 180 ml), dokrmila jsem ho mlíkem a potom defakto celou noc se budil po 1-2 hodince a jako kdyby ho něco bolelo? Nevím samozřejmě jestli to bylo způsobené touto kaší, můžou to být i zoubky, ale nikdy před tím toto v noci nedělal... Děkuji za info.

llluckaaa
5. čer 2013

Ahoj, to je normálka, když se tohle stane. Taková kaše dítě na noc pořádně zabetonuje a není se čemu divit, že ho pak bolí bříško a budí se ☹

marca22
5. čer 2013

ano je to možné že ho bříško bolí po tom http://www.stream.cz/adost/815987-a-dost-uhlici... jinak mohu ti poradit kaši bez uhličitanů Nestlé rýžová krupička která se přidává do UM a je od 4.měsíce

eficenka
5. čer 2013

kaši - hami-sunarku - nikdy - jednak sou tam cukry a taky další "nechutnosti"
máš doma ovesné vločky? namoč je, rozvař je - jen ve vodě, případně přidej odstříkané mm a pak kapku oliv. oleje - uvidíš jak se bude olizovat a nebude žádné bolení 🙂

katyxq
5. čer 2013

Je celkem dost pravděpodobné, že ho bolelo bříško z kaše, malá miminka poměrně obtížně složité sacharidy (obilniny) tráví, buď je to tzv. zalepí a dlouho spí a nebo je z toho naopak bolí bříško. Pročpoak asi laktační ligy doporučují kaši zavádět až jako jeden z posledních příkrmů (tedy kolem 8-9. měsíce nejdřív) a raději ráno?

berynka
6. čer 2013

Kaši na noc jsem jen zkusila. Dcera i tak trpěla na bolení bříška, a tohle to jen zhoršilo. Takže na noc jen mlíko a kaše byla jako dopolední svačina.

andelka
6. čer 2013

Zkusila jsem v 6m, nebyl to dobrý nápad. Po 3dnech jsem kaši zrušila a nasadila až od 9m. Na některé mimča může být těžká, špatně stravitelná, můžou mít pak větší žízeň..