Bolest bříška z příkrmů. Mám je ještě odložit?

papaja249
20. únor 2012

Ahoj holky, máme takový problém. Malej bude mít teď 5 měsíců a asi před týdnem jsme začali dávat mrkev, pak brambory a teď dáváme dohromady mrkev s bramborama, ale případně mi, že malýho i z těchto jednoduchých prikrmů hrozně bolí břicho. pořád po prikrmech řve, vypíná se, je protivnej a spát dřív jak v jednu ráno nejde. Jediný, co ho ukidni je vždycky houpacka, ale ta není zas úplně nejlepší na zádíčka. Myslíte si , že bych měla příkrmy ještě příkrmy odložit? Jsme na UM, jen mimochodem.

kalo
20. únor 2012

@papaja249 U nás byl velký problém s bramborama...Oni ty škorby jsou dost náročné na trávení a některé děti z toho mají bolení. Příkrmy dávej, ale na ty brambory zvykat pomaličku a po troškách....nebo je dát až bude papat dýl....

papaja249
autor
20. únor 2012

No, my jsme ten problém měli i po mrkvičce. Možná dneska zkusíme jenom mlíčko, a když budeme mít stejný problém, tak to asi budou zoubky nebo je vhodná doba na návštěvu lékaře.

ined77
20. únor 2012

@papaja249 ...ahoj 🙂 .u nás taky bývalo bolení po zelenince, u malého.u dcery už jsem byla předvídavější a zařadila příkrmy později, až po uk. 6 měsíci a to byla už taky na UM 😉 .takže možná bych s příkrmama ještě ten měsíc počkala, pokud teda bobek není moc hladový 😉 .
malou sice bříško také občas bolelo, ale nebylo to nijak dramatické.střívka si brzy zvyknou 😉 .ale chce to na citlivější zažívání jít opravdu pomaličku a nespěchat 🙂 .

papaja249
autor
20. únor 2012

Taky si myslím, že to bude nejlepší. Dnes ještě nedostal zeleninku a je jak beránek. Dokonce teď i usnul a to se nám přes den moc nestává, pokud nejsme v kočárku nebo již zmiňované houpačce. děkuji za řady.

valaskoval
22. únor 2012

@papaja249 Ahojky, my přikrmujeme týden nejprve mrkev, ted brambor a už jsem se týden nevyspala. Pořád tlačí a brečí. Asi ještě není připravenej na příkrmy, veče už 14 dní papá kaši tak je toho na něj asi moc. 11.2 mu bylo půl roku tak si myslím, že měsíc radši počkáme. kojím. Volala jsem dr. a ty říkala, že by neměl mít problémy, ale všude na diskuzích co ted hledám tak problémy po zelenině jsou. Ono se těm doktorům taky nedá všechno věřit a je lepší řídit se rozumem. Přeci jenom ty naše prcky známe líp než dr. 🙂

slundo
23. únor 2012

Ahoj 🙂 a kaká ? My taky začali mrkvičkou a mrkev staví , takže malej se pár dní nemohl vykakat, až asi po týdnu se srovnal a už to bylo dobrý. Zkus mu třeba dát po jídle nějaký čajíček . Tělíčko si asi musí zvyknout na tu změnu. Pokud by to ale nepřestávalo a neviděla si zlepšení, tak klidně s přikrmováním počkej. Pokud malej přibírá, tak není kam spěchat 🙂