Čajík vs. kojení

papaja89
19. dub 2016

Ahoj holky, chci se zeptat malému je 5,5 měsíce. Dostává už příkrmy, přesnídávky a ještě do toho kojím, ale začíná na žížu vyžadovat čím dál tím víc čajík, ale po lžičkách ho to moc nebaví. Máte s tím někdo zkušenost mám strach, že když mu ho dám do flašky tak pak mi bude odmítat tahat prs, dr. mě na to upozorňovala. Nezkoušeli jste? Předem děkuji za odpověď 🙂

konidana
19. dub 2016

@papaja89 dej mu ho do hrníčku:D

evulina77
19. dub 2016

@papaja89 pokud kojíš na přání dítěte, tak ještě není nutné dávat nic jiného na pití. Malý je ještě maličký a může při pití flaškou pak dělat problémy při kojení. Pití se dává až tak kolem 8. - 10. měsíce. Pokud nechceš dávat flašku, zkus kojit, podle toho, jak bude malý chtít a ber to spíš jako pití, ne jako jídlo. Jinak u naší malé na pití nejvíce vyhovují ty flašky od kupovaného pití s pítkem, kde je gumičky myslím, že je to kubík water, nebo třeba ten malinky Rájec 0,3 s kojeneckou vodou. Ale začala z toho pít až po prvních narozeninách. S ostatními flačtičkami, nebo různámi netečícími hrníčky apod. si hraje a lije to okolo...

konidana
19. dub 2016

@evulina77 tak moje děti z těchto lahviček zkoušely pít od 6.m Jiné jsme ani neměli. Ještě ten obyčejný plastový hrnek:D

@papaja89 a na žízeň bych dávala spíš vodu - čaj vyžaduje možná spíš kvůli chuti

evulina77
19. dub 2016

@konidana malá dřív pít nic nechtěla, ale tyhle flaštičky jsou super 😀

papaja89
autor
19. dub 2016

@evulina77 no po jídle mu chci dát napít z prsu začne brečet dám mu fenyklovy čaj a je spokojen

papaja89
autor
19. dub 2016

@evulina77 zkusím tedy koupit, jelikož podávat čaj po lzickach mi přijde ze se moc nenapije

panickatlamicka
19. dub 2016

@papaja89 vzdycky davej prvne prso,pak teprve jidlo a pak zkousej,zda se napije treba vody. Pokud prvne krmis a pak teprve kojis,muze se snizovat laktace.

panickatlamicka
19. dub 2016

Jo a jinak cajik davat neslazenej a fakt klidne po lzickach. Ale i ten hrnecek je fajn.

papaja89
autor
19. dub 2016

@panickatlamicka děkuji za radu zkusím to tedy takto

eficenka
19. dub 2016

@papaja89
od půl roku jsem dávala dětem do hrníčku, do měsíce už z něj uměly pít samy...